ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2016
ÎNSCRIS: 01.08.12
JUL-2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Recomand

Salutare, la sfarsitul lunii Iulie am petrecut 7 nopti la Belek Beach Resort Hotel.

Pachetul a fost achizitionat printr o agentie de turist, pret sejur 1620 Euro pentru 2 adulti si un copil de 3 ani, transport cu avionul, toate taxele incluse, cazare in regim Ultra All Inclusive!

Zborul a durat aproximativ 1 ora si 40 de min, de la Bucuresti pana in Antalya. Hotelul se afla la vreo 40 de km de aeroportul din Antalya iar transportul a mai durat cam inca 1 ora. La hotel am ajuns in jurul ore 13:00. Inca din parcare am fost intampinati de angajatii hotelului, ne au luat bagajele, ne au servit cu un ceai rece si ne au asigurat ca in 10 minute vin ei cu ele in camera.

Check in ul s a facut instant, camera era foarte curata cu vedere partiala la mare, seiful si mini barul erau gratuite, camera era mobilata modern (hotelul a fost renovat in urma cu 2 ani)

Hotelul dispune de mai multe piscine, cea mai adanca avea aproximativ 1.5m. Piscina pt bebelusi, desi este in aer liber, este acoperita deci poti lasa copilul fara grija insolatiei. Seslonguri suficiente la orice ora, nu trebuia sa te trezesti la 6 sa alergi cu prosopul sa prinzi senlong :) Avea o sectiune cu topogane care era deschisa cam 3 4 ore pe zi. In baza unor carduri pe care le primeai la check in, primeai prosoape pt plaja sau piscina. Temperatura apei cred ca era de vreo 35 de grade, parca erai in apa termala :)

Marea, probabil cel mai mare minus, intrarea in mare este FOARTE abrupta si plina cu pietricele la care se mai adauga si temeratura exterioara de 40-50 de grade. Fara incaltari speciale nu poti merge! Pe noi adultii nu ne a deranjat deoarece aveau un ponton de pe care sareai direc, acolo marea avea vreo 15 m adancime dar pt copii e mai greu. Din acest motiv am fost doar 2 zile la mare. Temperatura apei era foarte ridicata, in jur de 30 de grade

Mancarea nu prea m-a impresionat, poate la alte hoteluri e mai buna, fetita mea nu prea mananca orice si am avut destul de multe probleme din cauza asta deoarece aproape toata mancarea avea condimente. Gaseai atat fructe de mare cat si clasicul kebab dar mai greu sa-i dai copilului asa ceva. Nici eu nu prea am fost atras de bucataria lor, mancam o data sau de doua ori maxim pe zi. Baruri aveai destule, vreo 5 sau 6 la numar, pe plaja, la piscine, in Lobby etc...

Un punct forte era echipa de animatie in limba romana. Cei de la agentia de turism au angajat incepand cu 2016 o echipa de animator romani asa ca puteai sa lasi copilul ca la gradinita, statea la aer conditionat si facea diverse activitati/jocuri cu cei din echipa atat dimineata cat si seara. Daca era vreo problema si copilul nu mai vroia sa stea te sunau dar n-a fost cazul, se distrau de minune

Daca ar fi sa trag linie, pe mine personal nu m-a impresionat dar cel mai important e ca cea mica s-a distrat de minune.

Atentie mare, cei care aveti probleme cu caldura! Temperatura in jurul pranzului varia intre 40 si 50 de grade iar la 12 noaptea era de peste 30 de grade! Fara aer conditionat iti este imposibil sa dormi noaptea.

Nu voi reveni prea curand in Turcia, mai sunt si alte tari de vizitat dar cu siguranta v-as recomanda acest hotel doar familiilor cu copii! Daca sunteti fara copii nu prea aveti ce cauta aici si va recomand Adam & Eva

Trimis de aguero in 02.08.16 13:48:59
Validat / Publicat: 02.08.16 14:22:02
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aguero); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Se vede cum dupa vreo 3 4 metri apa iti venea pana la gat... in departare se vede si pontonul

webmaster26 [02.08.16 13:51:04] »

@aguero -

va recomand Adam & Eva

Dacă recomandarea vine în urma unui sejur petrecut acolo, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

aguero [02.08.16 14:00:34] »

@webmaster26 - Au fost niste prieteni la Adam&Eve

webmaster [02.08.16 14:27:13] »

@aguero: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

aguero