ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.09.2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Nota 7

Buna tuturor cititorilor. O sa fiu destul de succint si o sa punctez punctele forte si punctele slabe astfel incat fiecare sa isi poata face propria imagine despre locatie:

Puncte forte:

- plaja in apropiere;

- masa variata (nu foarte ofertant dar nici medie). Aveai din ce alege in functie de preferinte;

- pretul avantajos raportat la calitatea serviciilor overall (noi am dat 600€, 7 nopti UAI cu tot cu transport - 2 persoane);

- camera draguta (nu e ca in poza de 5*, dar de 4 e);

- sauna + sala de sport free;

Puncte slabe:

- bautura oribila (mai mult decat apa nu ai ce sa bei); sucurile sunt la TEC si nu au niciun gust, doar culoarea iti da impresia de "suc de portocale"; la alcool nu mai discut, oribil; nici daca esti beat nu poti inghite ce iti dau ei; la acest capitol mi s-a parut bataie de joc;

- defectiuni ale camerei: AC nu functiona, pereti patati;

- canalizarea: apa in chiuveta se ducea dupa 10 minute, te speli pe dinti- opresti apa si o deschizi cand ai nevoie. La dus la fel;

- personalul nu este cunoscator de limba engleza, abia te intelegi cu ei;

- avand in vedere ca nu ai alt loc in care sa te duci, in resort nu sunt foarte multe activitati de facut: piscina x 2, restaurant, teren de sport si o zona de spectacole (care nu meritau atentia din punctul meu de vedere);

- daca vrei un masaj, 80€ pretul de catalog :). Noua ne-a cerut 45€ dar tot ni s-a parut mult.

Acestea fiind spuse si vanzand ce e in zona, cred ca sunt si alte variante pentru viitoarele concedii. As mai alege Turcia dar alt resort chit ca platesc niste bani in plus. Ideea e ca daca nu consumati altceva decat apa si doriti sa stati pe un sezlog sa va odihniti un concediu, e de venit. Daca aveti si alte asteptari, mai cautati :)

Trimis de calatormn in 23.09.16 17:06:29
Validat / Publicat: 23.09.16 18:33:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4563 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calatormn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [23.09.16 18:31:29] »

@alex m-n: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 76&ridAnt=73886

printesa82 [23.09.16 21:48:23] »

Hai sa fim seriosi... la pretul de 600 euro/2 persoane... ce alte asteptari ati avut? Turcia este o tara frumoasa... care ofera cazari pentru toate buzunarele.

Pe viitor daca vreti mai mult si mai frumos... cautati hoteluri mai scumpe . La acesti bani... eu zic ca a fost foarte ok (pacat ca nu ati pus si cateva poze).

Va doresc vacante frumoase!...

... Numai bine!

calatormn [24.09.16 00:26:40] »

@printesa82: Buna seara. Poate era bine sa detaliez si sa spun ca in realiltate pretul era dublu si prin anumite circumstante noi am avut ocazia de a merge cu niste prieteni la acest pret . Asta inseamna ca oricine altcineva in locul nostru ar fi dat dublu fata de noi - nu stiu daca mai pare la fel de rezonabil. Prin urmare, topicul era pentru cei care ar putea opta pentru aceasta locatie si probabil la un pret mai mare, bineinteles daca nu considera cele relatate de mine la "puncte slabe" un must.

Ideea principala nu era neaparat bugetul (fiecare isi cunoaste cel mai bine standardele) si nici tara, asa cum ziceam m-as mai intoarce, dar in alt resort. E vorba de asteptari si ceea ce stii ca vei gasi acolo; puteam sa dau si 10 lei, daca ne tineau flamanzi o saptamana sta nu inseamna ca e bine, ca am dat 10 lei. Este strict vorba de principii.

nrs † [24.09.16 09:40:55] »

ba pretul este foarte important, nu poti crede ca daca dai 10 lei vei primi altceva in afara unui pat pentru ca cineva plateste mancarea care vrei sa o consumi.

calatormn [24.09.16 11:21:03] »

@nrs: ok, daca as fi zis pretul real de 1300€ (Pe care oricine altcineva l-ar fi platit) lucrurile ar fi stat altfel?! Come on... cred ca am trecut de stadiul "ce e scump e si bun", cel putin eu. Chiar nu e vorba de pret, merg pe principiul ca si daca as merge undeva gratis, trebuie sa imi placa si sa ma simt bine, sau cel putin sa stiu la ce ma astept. Ce e interesant e ca in loc sa ne focusam pe subiectul principal "locatia", discutam foarte mult despre bani, ori eu nu asta am vrut sa va transmit, am scris suma pentru ca e rubrica speciala.

Anyway, fiecare culege informatiile dorite postate, indiferent de cat am dat eu pe o excursie. Nu am avut eu alt tratament fata de altii pentru ca am avut alt pret, conceptul de UAI a fost la fel pentru toata lumea - inclusiv pentru ala care a dat dublu, triplu fata de mine.

nrs † [24.09.16 16:32:53] »

daca spuneai din start ca acest sejur a facut 1200 euro nu cred ca mai comenta cineva pe aici, poate cine a fost acolo si are o alta parere

daca informatia e eronata (nu conteaza cat ai platit ci care e valoarea reala a sejurului, daca ai primit cadou jumatate din sejur nu inseamna ca acesta valoreaza 600 euro ci 1200) apar si distorsionari. la un sejur de 600 euro cu avion nu poti avea pretentii la bauturi ci la ceva ce imita bauturile, nu poti plati nici animatori daca vinzi sejururi cu acest pret de aici au aparut discutiile. nu trebuie sa iti placa acele lichide, dar trebuie sa te astepti sa primesti asa ceva. eu nu am spus ca tot ce e scump e bun, dar nici nu pot sa cred ca voi gasi eu ceva foarte ieftin care sa se ridice la standardele unui lucru scump

belcea corinel [18.03.17 17:57:31] »

Cer scuze dar pentru 1200 euro merita, serios. Eu am fost multumita de conditii si de pret. Doriti ceva si mai ieftin si extrem de prost? ... mergeti la aydinay in alanya, e cosmar. Doriti un sejur de lux, va recomand cu tot dragu lhotelurile gloria dn belek, sint un vis dar... acest vis costa 1000 euro de persoana, dar acolo, sa avem pardon, totul e... rai, de la curatenie, mincare, bauturi, sezlonguri, etc, dar... costa.

belcea corinel, calatormn, nrs, printesa82
    Alte impresii din această RUBRICĂBelek Beach Resort [Bogazkent]: