Villa Nafsika (Nausika) (unitate neclasificată)

01.08.2016
Avatar michelle b
DIN bucuresti
înscris/ă în 04.07.14
AUG-2016
REGIM MASĂ Fara mass
cu transport AUTOCAR

Super tare...

Nu am chef sa scriu prea mult dar merita deranjul... am venit cu un sejur ieftin si nu ma asteptam sa fie totul super...

deci camere renovate... curatenie... vesela si tot ce tine de dotarea din bucatarie ff curate (nu noi dar curate) frigider mic dar raceste ff bn... plita electrica ok, baia mare si moderna... totul nou si curat...

stau la camera 1 la parter... ma gandeam ca e naspa dar am o terasa mare de unde ies si in curte la umbra pe un balansoar...

Singura neplacere care o am... 2 pisici care intra in camera si se urca in pat... mori de inima... in rest vis a vis de raportul calitate pret... super...

chiar daca este ieftin veniti cu incredere...

Impresii încărcate de michelle b in 01.08.2016 23:13:19

Validat / Publicat: 02.08.16 06:35:55

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (michelle b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[02.08.16 06:33:51]

@michelle b - Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

-----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 03&ridAnt=71290

-----

- ramada
[07.08.16 08:51:34]

@michelle b: Am fost cazati aici. A fost un soc. Ce am contractat si ce am gasit... vezi impresii

Credeam ca atunci cand ni se prezinta detalii +foto, sunt conforme cu realitatea. NU! Este adevarat c-a fost prima oara, dar a fost dezamagitoare reactia agentiei, vis a vis de neconcordanta.

Cunoastem cele doua pisici. Am avut aceleasi probleme. Daca am fi avut ferestre si usi, ar fi fost simplu. Inchideam usa si lasam geamul deschis. Ideea este, ca s-a folosit reclama mincinoasa. S-au prezentat pozele camerelor de la etaj. Corect este sa ai dreptul la decizie. Pretul fiind acelasi, etaj sau parter. Conditiile si spatiul, nu.

Iar reactiile negative, le-au avut, atat cei ce plecau, noi cei ce intram, cat si cei ce ne-au schimbat si au vazut cum si unde sunt cazati.

Trist, cel putin, eu am fost total dezamagita. Mai ales ca la agentia aceasta, nu m-as fi asteptat la asa ceva, sub nicio forma. Dar asta este, in viata ai parte si de dezamagiri. Noroc ca nu sunt singurii pe piata. Stiti cum se spune: m-ai pacalit odata, sa-ti fie rusine, m-ai pacalit de doua ori, sa-mi fie rusine. Imi merit soarta!

- marynna28
[08.08.16 14:51:20]

@michelle b - wow, ma bucur ca ai avut un sejur atat de reusit, totusi mi se pare un pic exagerata nota acordata acestei unitati de cazare. am fost si eu in mai, poti citi review-ul meu si nu am gasit nici vesela curata (poti vedea pozele), turistii nu au fost lasati sa stea pe balansoar...

despre baie da, cred ca asta de la camera unde ai stat arata ok, se vedeau cabina de dus si faianta prin geamul lasat deschis de turisti si se vedea si ca era mare, spre deosebire de baia de la camera unde am stat noi (la etajul 1).

Daca nu ma insel, asta e camera fara balcon, doar cu o usa cu geam, pozitionata pe lateralul vilei in dreapta cum intri in curte?

o curiozitate am si eu: ati avut apa calda non-stop?

sincer, as fi apreciat daca postai si niste poze de la fata locului :)

Publicitate    [13.11.19 01:44:31]