Concordia Celes Hotel [Okurkalar]

DIN PLOIESTI
înscris/ă în 26.02.14
JUL-2016
REGIM MASĂ UAI

NU Concordia Celes Hotel, nu m-as mai duce nici gratis!

Buna. Acesta este primul meu review deci scuzati unele greseli. Tocmai ce ne-am intors de la acest hotel de "5*".

Dupa concediul din Grecia am cautat o oferta last minute pentru Turcia cu UAI, transport cu avionul, si din toate am ales acest "minunat hotel". Pentru 3 adulti am platit 1115 euro.

De la aeroport am facut cca 2 ore. Ne-am cazat imediat, cu bacsisul de rigoare (10 $) in pasaport. Hotel frumusel.

Camera micuta, draguta cu un pat dublu si unul de o persoana cu vedere partiala la mare. In minibar 2 sticlute suc, 2 apa minerala, desi noi eram 3 persoane. A fost prima si ultima data cand minibarul ala a vazut suculet cat am stat noi.

La 2-3 minute de functionare AC scotea un scartait infernal, manerul de la usa balconului rupt. Abia dupa 3 zile de nesomn am fost la receptie. Au trimis pe cineva iar cand am ajuns in camera AC functiona bine; surpriza: dupa 2-3 min acelasi scartait (pana la urma la rezolvat sotul cu 2 pufuri de ulei de plaja). Curatenie se facea zilnic.

Deci:

In hotel este foarte, foarte cald desi au instalatie de climatizare, nu o folosesc decat putin dimineata. Erau 30 de grade inauntru.

In fiecare zi aceiasi mancare legume si pui, gratar-aripioare si piept de pui; fructe doar pepene si struguri; deserturi pe baza de gris, foarte dulci, o singura data am mancat baclava.

Barul de langa piscina cu un singur barman deservea si restaurantul si se facea coada dupa masa.

In hotel o patiserie deschisa 2 ore, cu 15 sandwish-uri si 30 de prajituri, cateva saratele, eclere am prins in ultima zi.

Bauturi numai locale, fresh-uri niciodata, cafea nu- doar ness de la aparat.

Bataie de joc cand se deschidea restaurantul pt cina la ora 19, era coada la usa, toata lumea se imbulzea de parca nu mai vazuse mancare; trebuia sa ocupi masa cu 30 min inainte de deschidere.

Majoritatea ucrainieni, [***] ca sa vorbesc frumos. Am vazut una in fata mea cum a scapat pe jos o friganea, a luat-o si a pus-o inapoi in tava.

Piscina mica, nu gaseai locuri, la plaja de asemenea.

Plaja cu pietris-adica balastru adus de ei cred, intrarea brusca in apa, valuri mari in fiecare zi. Exista un ponton cu sezlonguri si cateva umbrele (nu suficiente), noi am stat numai pe ponton.

Singurul lucru care mi-a placut a fost apa care era foarte calda, limpede si avea o culoare turcoaz.

Entertaiment egal cu zero.

Internet gratuit in loby, cu plata in camere 5$/saptamana sau 1$/zi. Ar mai fi multe de spus, sunt plina de nervi, a fost un concediu ratat.

Impresii încărcate de CORINABRAS in 28.07.2016 10:10:43

Validat / Publicat: 28.07.16 12:04:04

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Istambul, Bodrum

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (CORINABRAS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[28.07.16 10:28:49]

@CORINABRAS: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 05&ridAnt=71021

- nrs
[28.07.16 12:36:47]

iarta-ma ca te intreb dar la 500 euro (cam atat ramane fara transport) 3 adulti all in varf de sezon, chiar daca e last minute, ce sperai?

- CORINABRAS
[28.07.16 15:01:23]

@nrs - Precum am specificat a fost o oferta last minute; posibil sa fi ramas 500 euro si desi nu cred toate celelalte persoane din hotel au platit ca mine 372 euro/persoana, cu siguranta au primit acelasi lucru.

Mare lucru nu am vrut, dar nici sa ma bat pe o bucatica de tort (pentru ca puneau pe un platou mare - nu exagerez - un singur tortulet si in jurul lui prajituri), sa stau 15 min la coada pentru un paharel cu suc si sa umblu cu traista in mana ca nu gasesc un sezlong.

- CORINABRAS
[28.07.16 15:06:34]