Concordia Celes Hotel [Okurkalar]

înscris/ă în 27.08.12
JUL-2016
REGIM MASĂ ultraallinclusiv
+ COPII: 2

Nu recomand Concordia Celes hotel!

Avand in vedere ca tocmai ce m-am intors din concediu, de la acest " minunat" hotel, tin sa va impartasesc punctul nostru de vedere. Familie cu 2 copii, 7 ani si 1 an si jumatate. Am primit o camera micuta, cu un pat dublu si unul de o persoana, patul bebelusului nu a mai ajuns nici astazi in camera :)).

La cererea mea de a ne schimba cu o camera mai mare, am primit ca raspuns: asta ati platit, asta primiti. La usa de la balcon era prevazut un fir electric neizolat, pe care bebelusul imediat l-a identificat :)).

Mancarea nu este atat de diversa cum se mentiona, chiar prea putin diversa fata de ce am avut in alte locuri. La ora 7, la masa, ziceai ca lumea vine dupa marea foamete, asa se imbulzeau si-si dadeau coate. Pentru bebelusi, nici un fel de mancare speciala.

La piscina, alta istorie, maxim 70-80 de sezlonguri si cateva sute de turisti. Evident, te trezesti la 6 sa prinzi loc, ca doar esti la hotel de 5 stele. Desi programul piscinei era pana la 19, pe la 18-18h30 incepeau sa se stranga sezlongurile.

Din 2 tobogane, doar unul avea apa constant pe el, unul 1 data/3zile.

Nici un fel de activitate seara, un dans specific, un foc de artificii cum se facea la hotelurile din jur. Internet foarte slab, chiar daca plateai- evident, la ei orice se plateste. Hotelul e izolat de oras, nu ai nimic ce vizita. Daca se vrea o activitate, totul se plateste, si nimic nu e sub 50E/persoana.

Personalul vorbeste doar rusa, foarte slab engleza, iar franceza, italiana sau spaniola-limbi rare, deoarece clientii sunt 90% din foste tari ale Federatiei Ruse. Cine mai stie de Uzbestistan, Kardistan, Guguzia? Ei , acolo, va reamintiti?:)

As putea continua, dar va spun doar atat: acest hotel merita maxim 3 stele!!!

Impresii încărcate de Micuclaudia in 22.07.2016 15:29:49

Validat / Publicat: 22.07.16 16:51:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: KUSADASI

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Micuclaudia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[22.07.16 15:58:52]

@Micuclaudia - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 05&ridAnt=70682

[22.07.16 16:15:55]

@Micuclaudia - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

- Corina70
[22.07.16 17:44:23]

@Micuclaudia - Dar cum ati ajuns sa alegeti acest hotel, pentru care nu exista impresii din anii anteriori, pe acest forum?

- ioana1976
[22.07.16 19:30:11]

Pretul platit pentru 2 adulti si 2 copii, transport cu avionul mi se pare foarte mic pentru a avea asteptari mai mari chiar daca, costul avionului a fost doar pentru 3 persoane. Practic diferenta de pret au fost serviciile...

Publicitate    [19.06.19 19:00:21]