#I#D

REGIM MASĂ AL
2980 LEI

#G#0
#M#0

Raport pret, calitate, stele - dezastru !!!

Am achizitionat [...] un pachet pentru 5 nopti de cazare cu mic dejun inclus si pensiune completa la Hotel Ambasador Mamaia MARE GRESEALA.

Avand in vedere ca plecam cu un copil dupa mine, am zis sa nu alerg la pranz si cina dupa un loc unde sa mancam si recunosc ca am considerat ca fiind un hotel de 4*??? era mai facil/sigur sa iau pensiune completa.

Camera de hotel era impecabila, nu am ce sa le reprosez, plaja curata, dar mancarea... DE TOT RASUL e putin spus...BATAIE DE JOC!

Chiar ne miram in primele 2 zile de ce e gol, pustiu restaurantul... am aflat pe pielea nostra... nimic din ce am comandat nu arata asa cum stiam...totul facut in bataie de joc, ospatarii sunt ff tineri... 18 maxim 20 ani, fara experienta... iar bucatarul cred ca habar nu avea ce inseamna sa gatesti!

Totul era in bataie de joc, mai ales dupa ce am comentat ca nu mi se pare normal sa comand un platou de peste si sa primesc 80% hamsii, atitudinea era ceva de genul... hai ca va facem sa nu mai veniti aici mancati, ne deranjati.

Una dintre chelnerite chiar a spus ca ea nu ar manca niciodata acolo!

Trei zile la rand nu au avut portocale pt un fresh, lamai pentru o amarata de limonada!!!

Hotel de patru stele cu o astfel de bucatarie??? Imi venea sa urc pe hotel sa le smulg 2 din cele 4.

Avand in vedere ca am dat aproximativ 580 lei pe camera, ma asteptam ca totul sa fie in regula. Cea mai mare greaseala facuta... pur si simplu nu am avut pe ce sa cheltui cei 1000 lei alocati pentru pranz si cina... imi era teama sa mai comand ceva... am comandat paste bologneze, salata de ton pur si simplu ne am putut sa le mamanc.

Pana si un amarat de mix de gratar era ars, nu am reusit nici macar sa tai o amarata de bucata din vita aia. Cum sa te mai incumeti sa ceri vreo mancare sofisticata??? Imi pare rau dar acesta nu poate fi numit un hotel de 4*... cu o astfel de bataie de joc.

IN CONCLUZIE... NU RECOMAND ACHIZITIONAREA DE LA ACEST HOTEL PENSIUNE COMPLETA.

Impresii încărcate de Ziz in 24.07.2016 12:10:06

Validat / Publicat: 24.07.16 12:49:21

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Mamaia Scoica

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ziz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2

[24.07.16 12:30:38]

@Ziz: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 84&ridAnt=70771

- amfostsieuacolo
[08.08.16 00:31:42]

Chiar te cred... noi am luat micul dejun... dar nu era de 4 stele. Pranz si cina nu am avut curaj sa testam. Dar am mancat, asa cum o facem de 6 ani incoace doar la Butoaie. Terasa Estival. Am testat tot ce se poate si noi si copilul. E mancare f gustoasa si proaspata. Ca si cazare e bun hotelul... dar cam atat.

#G#1

#M#1