ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2016
DIN: Chitila [IF]
ÎNSCRIS: 08.07.10

Am fost acolo, La Barca

Uite ca in aceasta dimineata astrele s-au aliniat si zic "hai treci la scris, inainte de munca" ce sa spun ochii imi sunt carpiti de putinul somn dar sufleteste ma simt nemaipomenit bine.

Toata intalneala acesta s-a datorat prietenei noaste @Zoazore careia ii multumim pentru invitatie si pentru grija ei ca totul sa fie bine.

Adunarea ne-a fost data de anuntul care a ramas fixat "pinned" cred ca vreo 3 sapatmani, apoi fiecare dintre noi am socotit si in functie de disponibilitate am raspuns present - La barca.

Restaurantul se afla pe B-dul Theodor Pallady undeva in zona 1 Decembrie 1918 destul de aproape de statia de metrou. In afara de salonul propriu zis are si o terasa stradala din lemn, frumusica si incapatoare.

Ce am cautat noi aici?

Uite ca ne-am revazut ca intre prieteni si pe cei pe care nu-i stiam decat din scrieri i-am cunoscut si personal.

In primul si in primul rand s-a ras foarte mult, chiar mai mult decat am povestit despre calatoriile noastre. @Nicole si cu mine am facut haz de necaz pentru ca urmeaza sa plecam in Turcia si binenteles ca nu renuntam la vacanta noastra programata inca din iarna.

In al doilea rand am mancat cateceva (fiecare si-a ales din menu-ul restaurantului ce a dorit).

Roth, ne-a pus in legatura telefonica cu Targul Mures si chiar am baut o bere pe care am achitat-o in cinstea lui @Maria55.

In concluzie ne-am simtit foarte bine si cel mai important lucru amfostacolo unde am format o familie mare si unita.

Rog colegi care au poze si nu scriu articole despre intalnire sa ataseze daca doresc la acest miniarticol poze pe care sa le si comenteze. Cu parere de rau dar eu am fost luata de val si nu prea am facut poze

Va imbratisez pe toti, trebuie sa plec la lucru, dar nu scapati de mine tinem legatura!!!

Trimis de adrianbogdan in 23.07.16 07:47:02
Validat / Publicat: 23.07.16 08:20:27

VIZUALIZĂRI: 1652 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Mishu, soţul ei şi nenea Michi (Rilă)
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2035 PMA (din 35 voturi)

nicole33
[23.07.16 08:23:20]

@adrianbogdan -

Confirm. Și eu am fost acolo și... mi-a plăcut.

elviramvio
[23.07.16 09:11:56]

@adrianbogdan -

Da, asa este, a fost frumos ca ne-am intalnit pentru cateva ore, am ras si ne-am simtit bine impreuna, asta datorita amicei noastre Zoazore care a avut de altfel si mari emotii pentru seara trecuta. A avut o idee buna, mi-a placut sa revad oameni cunoscuti si sa cunosc altii despre care stiam doar povesti. A meritat efortul de a-mi schimba programul pentru a paricipa.

Multumesc frumos Zoazore.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
Dan&Ema
[23.07.16 09:12:31]

Ce reactie rapida ai! Bravo!

Multumim @Zoazore pentru invitatie. Si noi ne-am simtit bine! Dan&Ema

ANILU
[23.07.16 09:34:53]

@adrianbogdan: Ce matinală ești. Eu acum îmi beau cafeaua.

Da și eu am fost acolo și m-am simțit foarte bine.

A fost o întâlnire între prieteni cu care am povestit și ras cu gura până la urechi.

Mulțumim @zoazore.

O zi bună.

Carmen Ion
[23.07.16 09:38:40]

AmFostŞiNoiAcolo şi am avut plăcerea de a revedea prieteni buni şi deja "vechi" şi de a vedea feţe noi care ne vor deveni şi ele, mai mult ca sigur, prieteni.

Mulţumim Zoa pentru iniţiativă şi găzduire, mulţumim Roxana (alias Adrian Bogdan) pentru review.

[23.07.16 09:56:20]

Si noi, @mishu si Dl Mishu am fost acolo sa ne "simtem" bine, sa petrecem niste ore alaturi de prieteni, si ne-am simtit minunat. Zozo, te pup ina o data, iti multumesc din suflet pentru implicare si sa ne auzim de bine in continuare.

maria55 †
[23.07.16 11:36:28]

@adrianbogdan, pt cateva zeci de minute, AmFostAcolo si eu! Acum sunt datoare cu o bere si cu minutele din "nelinitatele"dragei noastre @Roth! Sper insa sa ma "achit"de datorii cat de repede posibil! Ma bucur nespus pt reusita intalnirii, ma buxur pt voi, ma bucur... in general!!

[23.07.16 12:13:16]

@adrianbogdan - Bravo! Îmi pace când cei tineri sunt atât de harnici. Ne-am bucurat și noi să fim împreună și să petrecem câteva ore așa cum numai AFA-iștii știu. Regret că nu am putut interacționa mai mult. Poate, altădată.

… @Nicole si cu mine am facut haz de necaz pentru ca urmeaza sa plecam in Turcia…

Dacă aveți nevoie de încurajări, aflați că nepoata mea tocmai s-a întors (joi) din Turcia. Era întreagă, nevătămată și foarte veselă. A fost cu avionul. Sau, dacă vă temeți, dați-ne nouă biletele!

@maria55 - Chiar dacă nu am vorbit la telefon, ne-am gândit la tine și ți-am urat - în gând dar și cu voce tare - multă sănătate și putere să treci peste toate.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
fanespoitorul
[23.07.16 13:09:31]

@adrianbogdan - A fost frumos, a fost cam scurt. Sper sa ne mai vedem. Am cunoscut useri cu care am tot vorbit pe AFA dar nici nu stiam cum arata. Si nici ei nu stiau cum arat

Michi
[23.07.16 13:18:10]

Şi noi ne-am simţit foarte bine şi asta se datorează în mare parte dragei noastre Zoazoare dar şi comesenilor. Am apreciat că Nicoleta a venit de mai multe ori la masa noastră, ca o adevărată gazdă. Am ratat convorbirea cu Maria dar încă de azinoapte am invitat-o virtual să fie cu noi, punându-i poze. Când va fi următoarea întâlnire?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
[23.07.16 13:41:19]

Eu am urmatoarea propunere, ca la urmatoarea intalnire (pentru cel putin o parte din program) sa fie mese aranjate pentru cate 2-3 persoane si periodic (la fiecare 15-30 minute) sa sune un clopotel si sa schimbam locurile pentru a interactiona cu toti.

Nu stiu cand a trecut vremea, nu am putut sa ma bucur de toti cei pe care i-am revazut sau i-am vazut pentru prima data si intr-adevar ar trebui sa avem in vedere o noua intalnire.

Va pup inca o data pe toti, a fost o seara minunata intro companie deosebita.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
nicole33
[23.07.16 13:46:37]

@iulianic -

Regret că nu am putut interacționa mai mult.

O variantă ar fi să te apuci de fumat.

Mulţumesc. Suntem ok. Nu ne speriem noi cu una cu două şi nici nu renunţăm.

Sau, dacă vă temeți, dați-ne nouă biletele!

... dar noi mergem cu maşina.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[23.07.16 14:16:11]

@adrianbogdan - Multumesc pentru cuvintele-ti frumoase! Am incercat sa fie totul bine si frumos si va multumesc voua, tuturor care m-ati onorat cu prezenta si m-ati inconjurat cu prietenia voastra!

Scuze pentru imperfectiuni, dar ne-am strans, cum zice @mishu, sa ne "simptem" bine!

Cand mi s-o vindeca PC-ul, oi scrie si eu cateva cuvinte.

Multumesc mult!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
[23.07.16 14:20:11]

@fanespoitorul -

Si nici ei nu stiau cum arat

Acuma stim cu totii! Va pup si va multumesc mult!

Michi
[23.07.16 14:30:16]

Am pus şase poze care sunt în aşteptare. Click la aparat a dat multă lume dar nu văd pozele.

[23.07.16 15:11:50]

@nicole33 - Dacă mergeți cu mașina ne puteți da voucherele de la hotel.

Să mă apuc de fumat... slabe nădejdi, așa cum slabe nădejdi sunt ca soțul meu să se lase de fumat. Și totuși, el a fost pedepsit să stea cu nefumătorii, doar, doar s-o molipsi. Da' nimic! Tot ca un turc fumează.

Bine era dacă s-ar fi putut să fim mai gramadă. Altfel se gustau glumele și poveștile de călătorie.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[23.07.16 15:39:09]

Buna ziua, webule!

Ne ajutati si pe noi, sunt 10 poze in astearea validarii inca de dimineata.

Va multumim anticipat!

[23.07.16 18:35:05]

@adrianbogdan - momentan sunt cateva probleme tehnice cu validarea pozelor. Rabdare...

[23.07.16 20:32:28]

@Zoazore - Buna!

A fost foarte bine noi ne-am simtit excelent.

Imi vine sa rad , am si io PC-ul bolnav am varsat suc pe tastatura, Doamne ce ma mai chinuie, nu tasteaza D-ul si P-ul decat daca apas tare. Clar PS-rile astea cer altele noi!

@iulianic, noi nu cedam in fata otomanilor ca doar ne-au cotropit 500 ani, dar nici biletele nu le cedam. Merci pentru informatie ma ajuta mult psihic.

@all, astept un alt prieten care sa ne adune cumva, undeva.

Cu bine!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
fanespoitorul
[23.07.16 22:29:47]

@webmasterX - Multumesc.

roth
[24.07.16 09:33:12]

@adrianbogdan - si eu, sper sa ajung diseara la o terasa moua in cartier, arata super pe dinafara sa o vad concret si la stat, mancat, pret si mai vb... poate ne vedem asa macar cativa.

Pana la alta intalnire soare si bucuri.

[26.07.16 11:57:50]

@adrianbogdan - Deseara MUSAI sa scriu si eu, ca cica-i vindecat!

O precizare:

=au fost, de fapt, 2 saptamani! Asa lung ti s-a parut timpul? Ca si mie!

elviramvio
[26.07.16 12:18:26]

@Zoazore -

grea boala, zau, m-am plictisit asteptand.

[26.07.16 12:26:28]

@elviramvio - Asa de grea, ca nu mai am NICI O POZA de la Cincis!

Io lipsii motivat (dadem maimuticii sa bea bere) si nu stiu de ce era pinguinul obosit!

[26.07.16 13:49:38]

@Zoazore: pinguinul meu era obosit : pai intai a fost controlat de fete in burtica, apoi a cazut pe jos si mai tarziu mutat de colo dincolo cum s-a gasit un loc si pentru el.

Bere nu i-am dat .

PC-ul meu tot boland a ramas asa ca ma chinui sa scriu de pe telefon.

Diseara poate pui si poze!!!

Te pupic!

[26.07.16 14:10:32]

@adrianbogdan - Pozele mele, de emotie, au iesit cam tremurate. Am gasit cateva, totusi!

De controlat, recunosc, am participat si eu!

[27.07.16 15:28:27]

@adrianbogdan - In P07 e @kmy si sotul ei, Adi!

[27.07.16 16:07:45]

@Michi -

P05 - Iulia şi soţul ei nu dovedeau să termine platoul enorm cu de toate.

Păi, cum era să-l terminăm când noi eram la al treilea patou în săptămâna cu pricina? În afară de perioadele când suntem în vacanțe, nu cred că s-a mai întâmplat vreodată să luăm masa la restaurant 3 zile din 7. Am fost curioși cum este platoul La Barca. Acum, după ce am degustat atâtea (dacă le mai socotesc și pe celelalte) pot face un articol numai despre platourile restaurantelor bucureștene.

În plus, poza mă arată preocupată de o fază de meci care se derula la televizorul din fața mea. Mai puteam fi preocupată atunci de mâncare?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

adrianbogdan, ANILU, Carmen Ion, Dan&Ema, elviramvio, Eugenia55*, fanespoitorul, iulianic, maria55, Michi, mishu, roth, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂMini-întâlniri zonale/ocazionale: