ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2016
PREŢ SEJUR: 3500 lei
2 AD. + 1 COPII -- v: 9

Ambasador Hotel4

Cazare de nota 10

Am ajuns printr-o intamplare la acest hotel, deoarece nu am mai gasit nimic liber la hotelul Amiral. Doamna de la agentie mi-a permis sa verific si "am fost acolo" pentru recenzii si am plecat un pic sceptica... in vacanta (Nu plec niciodata fara sa verific recenziile). Familie cu un copil dupa noi, evident am avut emotii.

Camera a fost data la ora 11, fix atunci cand am ajuns. La receptie si nu numai am fost tratati frumos, cu zambete si mult bun simt de angajati (camerista, dna Paula, cred o femeie de nota 100), dar si de cei din restaurant (am avut mic dejun inclus). Lenjeria si prosoapele se schimba zilnic, se face curatenie exemplara si se lasa si aerul conditionat pornit.

Un hotel, renovat recent care arata impecabil. Am avut inclus in pret si sezlongul de pe plaja Mystic (a fost surpriza), plaja curata, vreme buna, asa ca recomand familiilor cu copii si nu numai.

Daca esti fitos, micul dejun ti se va parea saracacios, dar noi am reusit de fiecare data sa mancam pe saturate. Adica... nu e chiar un mic dejun de 4 stele (eu fac comparatia cu micul dejun de la Hotelul unde mergem de obicei). Omleta, oua ochi, doua feluri de salam, o sunca... mai gustoasa, cascaval si o branzica (din aia sarata, de alimentara), carnati si cremwursti, rosii, castraveti, pate de porc, gris cu lapte (sau orez), dulceata, unt, lapte, cereale, prajiturele de casa (, nu prea grozave) suc santal de portocale si piersici, ceaiuri... si o cafea... naspa (am cumparat de pe plaja). La micul dejun mananci in restaurant (nu iti este permis sa mananci pe terasa... ni s-a atras atentia)... nu ne-a convenit, dar am inteles... asta e! Pranzul si cina nu le-am mai luat la restaurantul hotelului. Am mancat la terasa Estival, unde mancam de 5 ani, pe litoralul romanesc.

Deci curat, frumos hotelul... merita sa va cazati acolo!

Trimis de amfostsieuacolo in 17.07.16 00:42:19
Validat / Publicat: 17.07.16 09:50:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amfostsieuacolo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [17.07.16 09:58:57] »

@amfostsieuacolo: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.