Pensiunea Lidana

FEB-2016
TIP: COLEGI
REGIM MASĂ Fara masa
150 RON/seara

Un frumos inceput de primavara in Bucovina

De 1 Martie m-a prins vremea prin Moldova.

Am poposit, impreuna cu noii mei colegi de munca undeva, in creierii muntilor (asta a fost prima impresie) la Pensiunea Lidana, ideal completata de un Centru de Agrement de toata frumusetea. Parca nici n-ai crede ca, la prima cotitura a unui modest drumeag de tara poate sa-ti apara in cale asa ceva. Cu ce m-am ales? Cu un chef in toata regula, organizat cu tot dichisul, pana la cela mai mici amanunte: petrecere cu lautari, care te trimite cu gandul departe de realitate; un meniu diversificat dar, in acelasi timp, adaptat locului, menit sa te faca sa devii gurmand, daca inca nu esti; camere imbietoare, mobilate vintage, in care somnul de dimineata e ca o dulce binecuvantare.

Iar la final, concluzia ca e musai sa revii aici ca sa te poti bucura de toate facilitatile locului; fiindca, in cele trei zile cat am zabovit pe acolo, nu am apucat sa joc un bowling si nici sa meditez in camera de relaxare. Abia daca am avut timp de o baie in piscina colorata si sa ma joc cu - deja prietenul meu - Labus.

Impresii încărcate de Dumitrita in 03.03.2016 12:15:05

Validat / Publicat: 03.03.16 13:28:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: In principal in zona Maramuresului si Ardealului. De foarte multi ani imi petrec concediile de iarna la Arieseni, zona pe care o recomand tuturor bucovinenilor.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Spania, Ungaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dumitrita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[03.03.16 13:27:39]

@Dumitrita: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici..

- rentea
[04.03.16 18:10:03]

Se plateste accesul la piscina si de catre clientii pensiunii? Am citit ca asa asa s-ar practica si ar fi tare pacat. La un hotel respectabil, nu prea se procedeaza in acest mod!

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.602077960968 sec