Pensiunea Lidana

DIN Suceava
înscris/ă în 30.07.10
JUN-2017

Lidana - coțcărie

Am ajuns la Lidana de nevoie... toate pensiunile la care sunasem erau ocupate (deh, asa e in weekend, mai ales cand te cazezi doar pentru o noapte). Auzisem ca e frumos acolo, asa ca m-am bucurat cand mi s-a spus ca mai au locuri.

Spun pe scurt: doua familii cu copii, am mizat pe faptul ca au un loc de joaca exterior (care aparea in fotografii, dar care nu exista pe motiv ca fotografiile erau vechi de vreo trei ani, dupa cum ne-a declarat, senin, receptionera), ceea ce mi s-a parut, din start, o inselaciune crasa, mai ales ca era principalul criteriu dupa care cautasem pensiuni la care sa ne petrecem sfarsitul de saptamana.

Locul de joaca din interior este o gluma - probabil de aia nici n-am mai fost taxati pentru ca l-am folosit vreo ora. Am incercat si biliardul (doua mese bunicele, dar un singur tac cu varf din patru) si cam atat.

La preturile pe care le practica si la cele 4 margarete pe care le afiseaza, mi se pare, de asemenea, inadmisibil sa nu ai in camera un mini-frigider.

Altfel, peisajul e frumos, camerele sunt curate si frumos mobilate, mancarea buna. E drept, am tot vazut pisici hranindu-se cu spor din farfuriile de pe mese dupa ce plecau clientii, dar probabil proprietarilor le plac pisicile...

Nu stiu, poate ca pensiunea se potriveste mai mult celor care vor sa petreaca un weekend romantic; eu nu o recomand familiilor cu copii. Sa mai taxezi si serviciile de agrement (inclusiv piscina) dupa ce practici astfel de preturi mi se pare de prost gust.

Impresii încărcate de dorin77 in 25.06.2017 22:25:25

Validat / Publicat: 26.06.17 00:01:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (dorin77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[25.06.17 23:59:09]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 32&ridAnt=78507

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos