ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.02.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 12.02.08
JUL-2009
DURATA: cate 2 nopți

Hotelul nostru preferat din nisipurile de aur

Prima oara am fost aici in 2006, intr-un sejur de 4 nopti primit ca premiu pt un concurs intern castigat in firma in care lucrez / nu cunsoc pretul, dar mi-a placut mult si asa am inceput in weeke-nd -uri sa venim aici!

Rezervam direct la hotel, prin booking si cu ceva timp inainte am gasit oferte de 90 euro camera pe noapte /alegem de regula 2 nopti si ne relaxam pt o luna intreaga de munca dupa!

Noua ne place mult hotelul pt ca e intim, este dispus cumva circular, nu are multe etaje, are multe corpuri, culorile sunt calde, piscina e in mijloc si este inconjurata de arbori, te relaxezi!

Exista 3 piscine, 2 etajate, cu o mini cascada intre ele, cu bar jos, /exista piscina pt copii, teren pt diverse sporturi, unde se tin activitatile zilnice, cu o echipa de tineri foarte draguti! Restaurantul principal seara nu ii primesti pe barbati decat cu tinuta=pantaloni lungi obligatoriu si bluza, camasa, etc, altfel nu intra!

Este singurul restaurant unde nu e nevoie de rezervare, la celelalte 2 este nevoie -bulgaresc si argentinian (grill)

Cel agentinian este la etaj si are o terasa foarte draguta / aici gasesti gratar!

Mancarea nu e minunata, dulciuri saracacioase, dar nu mori de foame si nu de aceea vii in concediu!

Sezlonguri gratis doar la piscina, unde gaseai locuri tot timpul, pt ca nu se ocupau cu prosoape (sunt f f multi nemti si sunt civilizati) =la amre, totul se plateste, dar e curat, un nisip minunat si nu miroase a MARE NEAGRA!!

Parcarea se plateste pt ca e subterana /ma cum se fura masini in Bulgaria, merita sa o stii in siguranta!

Exista si o parcare, undeva in spatele hotelului, care e gratis, dar greu dai de ea!

E un loc unde vom mai reveni pt week-end cu siguranta!

Trimis de andreea72 in 05.02.10 19:19:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri-grifid arabella, balchick,nessebar,kaliakra,

VIZUALIZĂRI: 2898 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere de pe balconul camerei-in stanga piscina superiaora, in dreapta jos piscina inferioara,pe colt dreapta terasa barului de la piscina

? user negăsit?
    [05.02.10 19:31:14]

si aici daca nu-ti place, schimbam imediat

[05.02.10 19:33:28]

si aici daca nu corespunde putem schimba !

pepsi70ro
    [05.02.10 22:22:23]

Mi se pare cam multisor 90 de euro cat ai platit pentru un hotel de 4 stele. Cunosc hotelul putin, intr-un weeken ne-am dus acolo la plesneala, fara rezervare. Sigur nu aveau camere disponibile, insa retin ca o camera era in jur la 50 euro all inclusive. Daca ai fost in iulie, se poate explica marirea de pret, noi am fost undeva la jumatatea lui septembrie, cu cateva zile inainte de inceperea scolii.

Ai avut all inclusive si pe timpul verii, pentru ca am inteles ca nu toata lumea doreste servicii all acolo?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [06.02.10 08:12:48]

Pepsi de persoana poate , un astfel de hotel nu poate costa cu allinclusive sub 33 de euro de persoana nici in octombrie sau mai , deci 66 de euro pret minim pe camera , la hoteluri proaste poti gasi mai ieftin dar cele bune se respecta. Chiar si la Duni unde e foarte bine dar si ceva mai departe preturi de dumping sunt doar de paste si 1 mai daca vrei sa rezervi dupa 3 mai pretul e de 38 de euro de persoana minim.

Am cautat acum preturile 2010 la o agentie si am gasit 122 euro camera pana pe 14 iulie si 144 de euro dupa 14 iulie pana pe 28 august , deci pretul de pe booking e mai mult decat avantajos si nu trebuie sa platesti absolut nimic in avans , rezervarea e cat se poate de sigura si cel mai mere avantaj : poti rezerva 2 nopti si nu te cearta nimeni , nu incerca nimeni sa te convinga ca trebuie sa stai 7 nopti , deci poti face ceea ce vrei .

Ups! pe booking acum pretul e infernal la Bolero 260 de euro la inceput de iulie , probabil tb sa astepti oferte si la astia.La inceput de august pretul e 158 foarte ciudat!!!!

andreea72AUTOR REVIEW
    [06.02.10 13:27:39]

Am platit 90 euro camera pt 2 persoane all inclusive(poate nu s-a inteles bine ) a fost cel mai bun pret pe care l-am gasit pt acest hotel pt o noapte !Cum spune ionescunic ,nici eu nu am vazut pret mai mic de 32 euro de pers ,dar acesta este in apr-mai !

Intr-adevar, tot la oferta am prins acest pret (si pretul varia de la zi la zi,dar urmaream cu perseverenta ) si de regula cam inainte cu 7=8 zile de plecare gaseam pretul acesta !

da, si pe vara am avut AI,de fapt UAI (ca erau in frigider 2 beri, 2 ape, 2 fanta si 2 pepsi bulgaresti,evident)

andreea72, ionescunic, pepsi70ro
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: