ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2008
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 01.07.08
    JUN-2008

La Bolero esti tratat ca un rege

Salut. Tocmai am venit de la Nisipurile de Aur. A fost demential si credeti-ma am mai fost si la turci si la greci...

Sa o iau cu inceputul : Am plecat oarecum gratis (am fost acum 3 saptamani la Turci - tot cu trenul - detalii pt cei care folosesc acest mijloc de transport foarte comod dar putin mai lung - aprox. 8 ore cu o ora de pauza intre trenuri la Ruse. Exista la CFR un pachet de bilete - 5 calatorii 3 dus 2 intors de ex. Se numeste Balkan flexi pass si costa aprox. 100 eur - exact 100 de eur si poti face de ex. Turcia Grecia si Bulgaria cu 100 eur. Acum ramane sa va incadrati in cele 5 drumuri...

Peisajele pana in Turcia sunt foarte misto, cele spre Varna (care este la 10 km de Golden Sands aka Nisipurile de aur) nu exceleaza cu nimic. Conditiile sunt acceptabile, depinde acum daca vreti confort sporit e mai indicat cu autocarul - de intors ne`am intors cu autocarul (le multumesc pe aceasta cale celor de la fantasiaturism.ro - i-am sunat cu 3 sau 4 ore inainte sa plece autocarul spre Bucuresti si au fost extrem de profesionisti)

Am folosit cele 5 drumuri din Flexi pass. Dar repet pt. o solutie low budget - la noi nu a fost cazul dar cu trenul mi se pare foarte misto - nu e nici dracu in compartimente - decat noi si politia bulgara, nu sunt probleme cu bulgarii de nici un fel, in apropiere de Varna trenul incepe sa opreasca in destul de multe statii.

Am folosit trenul din doua motive - aveam 1 drum gratis si 2 a fost o decizie extrem de spontana si autocar sau avion nu mai prindeam. Din Varna am luat un taxi - 15 leva ~ 7,5 EUR - 10 km.

Am stat la un hotel destul de scump - a fost si o mica neintelegere "I want to stay TWO NIGHTS - OK OK there is a room for TONIGHT ... 150 EUR/room - existau si la 100 eur dar am plecat la drum sa o facem lata si am facut-o... a fost vina mea in mare parte, dar tot raul spre bine.

Niste camere foarte curate, spatioase aer conditionat, LCD TV, balcon cam tot in afara de frigider si room service... dar ce mai conteaza cand ai ALL INCLUSIVE... 3 mese cu bufet suedez la 4 restaurante cu specific diferit - chinezesc, argentinian bulgaresc si .. unu` general sau nush cum draq sa-i zic... in acelasi complex hotelier evident, cocktailuri de la ora 10 pana la 5 dimineata, sampanie deci pt. gurmanzi si pt. amatori de moka... e raiul pe pamant...

3 piscine si una in interior, Spa, manechiura, masaj, masaj cu ciocolata - prietena mea s-a bagat la asa ceva... masaj thailandez pt. amatori de asa ceva... Din pacate thailandeza e o bulgaroaica nu foarte sexi asa ca am ratat intalnirea interculturala, masaj cu pietre fierbinti... la costuri acceptabile acestea din urma sau daca optati pt. Ultra All Inclussive...

Foarte putini romani in acest hotel, dar tot am gasit un burtos cu cruce de 150 gr. aur, cu trricoul peste burta si urla in gura mare "inca un "uischi" da din ala gratis ca mi-am uitat portofelu` acasa"... si un ras sarcastic pe masura... dar din 4 pahare a sarit direct la nani.... foarte multi nemti in complex, de toate varstele deci poate aveti noroc sa nu dati de ai nostri "Mitici".

Personalul cu zambetul pe buze in orice situatie, chiar si atunci cand la cina te lasa sa intri la cina doar daca esti imbracat cu "long pants "...

Daca vreti sa va impresionati partenera/partenerul nu ezitati, la noi sunt convins ca preturile au fost sensibil mai mari din 2 motive... am stat doar 2 nopti si a fost fara rezervare fara nimic...

Concluzia este... merita toti banii... aa hotelul se numeste Bolero, apartine de grupul Grifid Hotels, are 4 stele, este construit anul acesta.... mai multe detalii http://www.grifidhotels.com/bolero/en/

Nu stiu daca e concludent... dar creti-ma ca am stat pe plaja de la mare doar 1 ORA, in rest dupa zidurile complexului... si nu din motive ca plaja nu ar fi OK... ci doar ca esti tratat ca un rege... sau regina... dupa caz...

Trimis de kharloss* in 01.07.08 00:49:01

VIZUALIZĂRI: 3398 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kharloss*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

sofya 19
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: