Princess Beach Hotel (ex Louis)

13.11.2015
Avatar narcisafl
DIN Râmnicu Vâlcea
înscris/ă în 28.10.15
OCT-2015
REGIM MASĂ demipensiune
820 eur

Foarte frumos!

M-au intrigat de la inceput "impresiile" altora si asta m-a facut sa devin membru amfostacolo.ro, ca sa pot sa-mi expun impresiile despre acest hotel.

Am petrecut in acest hotel, impreuna cu prietenul meu, un sejur de 6 nopti, in perioada 17-23 octombrie, foarte placut! Vremea extraordinara: 28-29 grade, apa perfecta, calda, limpede, o splendoare!

Despre hotel, jos palaria: curatenie desavarsita (am stat intr-o camera standard, cu vedere catre strada), mancarea ireprosabila, pentru toate gusturile (vegetarieni, ovo-lacto-vegetarieni, etc), in fiecare seara la cina divertisment (spectacole, animatie, muzica, seara greceasca).

Dress cot-ul pentru cina era aproape obligatoriu (spun aproape, pt ca am vazut si persoane in pantaloni 3/4 care nu au fost invitate sa paraseasca restaurantul).

Miercurea si sambata cina se serveste la terasa de pe plaja. Noi am avut demipensiune, dar pentru 17 euro de persoana am putut servi pranzul in restaurantul hotelului.

Printre personalul restaurantului, erau si doi romani, Cristian si Flora, care au fost foarte draguti, oferindu-se ca in ziua plecarii noastre sa ne ajute sa mai intarziem in camera de hotel, avand in vedere ca avionul nostu decol la ora 21,30. De altfel, tot personalul hotelului, incluzand aici si staff-ul, au fost de o amabilitate exagerata.

Intr-o seara, toti clientii hotelului am fost invitati la "managemet cocktail", unde s-au servit aperitive, gustari cu fructe de mare si vinuri, pe terasa de la piscine si unde intreg sttaff-ul, incepand cu directorul hotelului si pana la bucatarul chef, au schimbat impresii cu clientii. Foarte frumos! Asta ca o paranteza.

Plaja este micuta, sezlongurile gratis. Pranzul l-am servit la o terasa/taverna pe malul marii, la 50 m de hotel, Mer Blue, unde am savurat grill-urile cu fructele de mare, care sincer, cred ca au fost cele mai bune pe care le-am mancat din toate calatoriile noastre.

Nu stiu ca sa va mai spun, sunt prea multe lucruri frumoase si astept sa ma intrebati punctual.

PS:ce vina aveau pisicile? N-am vazut o pisica prin restaurant, doar afara, pe spatiile verzi!

Intr-un cuvant SPLENDIT!

Recomand!

Impresii încărcate de narcisafl in 13.11.2015 14:17:05

Validat / Publicat: 13.11.15 14:49:32

• A fost prima sa vizită/vacanţă în CIPRU

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (narcisafl); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 10 voturi) nota2

[13.11.15 14:49:20]

@narcisafl - @narcisafl: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-- = * * * = --

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=13947

- narcisafl
[13.11.15 15:04:47]

@webmaster70 -Buna, webmaster70! As posta niste poze, dar aparatul foto a ramas setat, fara sa-mi dau seama, pe 2008 si atunci pe ele apare anul 2008! Le postez si in conditiile astea?

[13.11.15 15:57:21]

@narcisafl - da, mergem pe premisa ''bune intentii''!

• Dezamagire si multi nervi NU RECOMAND (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 7.31 (scris in 13.06.17 de Clara S din DEJ [CJ]) - NU RECOMANDĂ
  • Acceptabil (Jan.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 05.01.15 de AngeloT din TECUCI) - RECOMANDĂ
  • O vacanta reusita (Jun.2012) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 07.05.13 de mire2007 din IASI) - RECOMANDĂ
  • INFO: