Lotus Therm Hotel [Băile Felix]

DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 27.10.15
OCT-2015

Un weekeend relaxant

Este un hotel impresionant, cu un spa foarte frumos si linistit, apa din piscine este foarte buna si poti gasi apa pe toate gusturile.

Hotelul este nou deschis si ca oricehotel nou deschis are si minusuri. De exemplu, am primit o camera in care era foarte frig si nu mergea televizorul. Am incercat sa schimbam camera si ne-a dus intr-o camera ocupata. Apoi, ne-am mutat intr-o camera unde era foarte cald.

Despre mancare, pot sa spun ca este buna, dar nu erau foarte multe sortimente. Era mamaliga, frigarui, cartofi, supe si salate. La micul dejun erau ochiuri, carnati, omleta, crenvursti si mezeluri.

Este un hotel bun si il recomand pentru familiile cu copii.

Impresii încărcate de Dan Butuza in 27.10.2015 19:55:49

Validat / Publicat: 27.10.15 20:34:45

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Dan Butuza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[27.10.15 20:34:27]

@Dan Butuza: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

* * *

- bogumil
[27.10.15 22:07:07]

Am trecut şi eu în week-end pe acolo, am şi făcut câteva foto de la exterior, pe care le-am urcat pe sait ( vezi aici ).

Am şi eu o întrebare, deoarece am primit răspunsuri contradictorii până acum.

La Felixarium (parcă aşa îi spune parcului acvatic) pot intra şi clienţi din afara resortului? Unii spun că da, alţii că ba... Care-i adevărul? Pot merge acolo, ca orădean ce mi-s şi să fac o baie?

Iar, la 608 lei/noapte, cam multe minusuri... adică, i-ai dat 63%.

La banii aştia-ţi vine să exclami... vorba ceea : "Scump dom'le, scump, dincolo era mai ieftin "=))

- carmenmo
[28.10.15 12:34:39]

@bogumil - Am urmarit si eu acest subiect si informatiile sunt intr-adevar contradictorii. Din cate am inteles deocamdata au acces la Felixarium doar cei cazati in hotel. In sezonul cald se va putea intra, doar la bazinele exterioare, contra sumei de 35 lei.

Deocamdata au multi clienti, e foarte greu sa prinzi camere libere la ei. Probabil de aceea nu sunt interesati de turistii care ar dori sa beneficieze doar de piscine.

- Daniela33
[28.10.15 15:45:05]

exorbitant pret pt serviciile obtinute. Mie mi-a lasat impresia ca ai fost multumit asa si asa... pt banii aia eu ma astept la muuult mai mult

- doriana50
[21.12.15 22:38:59]

SARBATORI FERICITE!

Te rog zi mi despre preturi restaurant, sunt piperate?

multumesc

- Dan Butuza