ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2015

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

Dezamăgitor, ocoliți hotelul!!!

Sincer nici nu știu cu ce sa încep... Sunt atâtea probleme la acest hotel ca nu știu ce sa va povestesc mai întâi. Va spun ca sunt dezamăgită de tot... Am așteptat acest concediu din ianuarie, când am cumpărat sejurul, și când am crezut ca am făcut cea mai buna afacere (720 euro 2 persoane, all inclusive, hotel 4 *)... Din păcate nu a fost așa. Personal, nu as acorda hotelului nici 2 stele. Haideti totuși sa trec la subiect.

1. Camera: contra sumei de 10 lire turcești managerul ne a oferit o camera cu vedere laterala la mare. F frumoasa vederea, dar cam atât. Am discutat cu managerul pt ca receptionere nu vorbea o boaba de engleza sau orice alta limba în afară de turca. Efectiv nu ne am putut înțelege cu ea. Camera extrem de mica, însă nu asta e problema... ci curățenia care lipsea cu desăvârșire. Baia plina de mucegai, toaleta f murdara, fire de par pe jos, cearceafurile pline de nisip ceea ce indica faptul ca nu au fost schimbate, fetele de perna sifonate, evident neschimbate nici ele... Balustrada balconului este din geam, geam prin care nu se vedea nimic pt ca nu cred ca fusese spălat vreodată... Tv ul plat cu 10 programe toate turcești. Nimic internațional. Draperia rupta, un mini frigider cu rafturile rupte și f jegos. Nu exista cos de gunoi în camera. Astăzi suntem în a 4 a zi a sejurului nostru de 7 nopți iar cameristele nu au intrat decât o singura data în camera când au schimbat punga din coșul de gunoi de la baie. Nimic altceva... deși chiar la intrarea în camera era o mare punga de gunoi, nu s au atins de ea. Mai mult de atat, în ziua în care au intrat cameristele, am găsit și usa de la camera descuiata. Apropo, exista seif în camera care este gratuit. Noi avem chiar 2 însă când am venit nu funcționa niciunul. Am chemat managerul și a fost înlocuit ulterior. Sa continuam...

2. Mancarea - jalnica. Pana acum am avut 2 zile în care efectiv nu am avut ce manca la micul dejun. Am mers la o terasa vecina și am plătit 15 lire de persoana pt un mic dejun copios. Atenție! Cafeaua este ness. Produsele ramase de la cina se refolosesc a doua zi la prânz, iar cele ramase la prânz se reservesc la cina. Și tot așa... De exemplu: aseară au fost servite niște crochete de cașcaval. Astăzi la prânz aceleași crochete de cașcaval au fost tăiate în bucatele mai mici, s au ornat cu ketchup picant de ți ia gura foc și cu puțin morcov pe deasupra și s au servit fără probleme. Nu va mai spun cum arata platourile în care se servește mancarea: sunt jegoase, zoioase, etc. Felurile de mâncare servite zilnic sunt: cartofi semifierti cu boia, musaca, orez simplu, salata de roșii castraveți și ceapa, salata de pătrunjel, salata de murături, varza de Bruxelles fiarta și uneori cu cașcaval ras peste, dovlecei la grătar, niște rulouri de peste murat care au ceva legume înăuntru dar pe care nu m am încumetat sa le încerc, spaghete cu maioneza și prăjituri. Repet, tot ce nu se consuma, veți găsi a doua zi pe masa prezentate sub o alta forma. Prăjiturile sunt dulci de mori. Nu poți manca mai mult de una. Aici nu comentez pt ca stiu ca așa mănâncă ei. După cum se observa, meniul este mai mult destinat vegetarienilor. Carnea am văzut o la fata doar la cina când se face grătar de pui sau peste. Rețineți ca nu se dau decât 2 bucatele minuscule de carne chiar dacă mai ceri extra. Ăsta e maximul. Cea mai grava problema consider ca este mizeria predominanta din sala de mese. De fiecare data când mancam la hotel ni se lipesc mâinile de fata de masa... E groaznic. Pana la ora 12 nu primiți niciun fel de băutură. Nici măcar apa. Din spusele soțului meu, berea este buna. Atât a testat.

3. Pontonul unde se face plaja - plin de rugina, umbrele care stau sa cada din moment în moment și fffffff multă mizerie. Într adevăr exact lângă acest așa zis ponton este pontonul nou renovat ''Lite & Nite" care apare pe Facebook. Acela este curat, cu saltele albe și f mare. Însă acolo se plătește o taxa extra. Nu mai spun ca intrarea în apa este destul de periculoasa fiind f multe pietre colțuroase care te pot accidenta. Exact lângă ponton se afla plaja Ladies Beach f îngustă, extrem de murdara și cu nisipul veșnic ud. Însă decât sa stai pe ponton e de preferat plaja (neapărat va trebuie rogojini și umbreluța proprie). Prețul pe plaja pt închirierea a 2 șezlonguri cu măsuță și umbrela este de 36 lire, adică aproximativ 10 euro.

Cu alte cuvinte... totul este deplorabil. Nu recomand nici dușmanilor mei acest hotel.

Voi reveni cu poze la finalul sejurului. Astăzi voi posta doar ce poze am în telefon restul fiind în aparat.

Va spun sincer ca este prima data când eu și soțul meu ne dorim sa treacă cât mai repede cele 4 zile de concediu pe care le mai avem de petrecut la acest hotel de coșmar.

Trimis de roxidavid in 20.09.15 13:48:59
Validat / Publicat: 20.09.15 14:43:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2439 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (roxidavid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Umbrela plina de rugina și f firava.

[20.09.15 14:09:07]

@roxidavid: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

[20.09.15 17:01:45]

Cu riscul de a ma repeta... intreb ati luat informatii despre aceasta locatie? daca da... de aici v-ati informat?

La o simpla privire vad 7 articole dintre care 5 cu un punctaj minim si 2 articole care ar recomanda. iar ca grad de satisfactie este 70%.

Ori eu personal daca nu are note de peste 8,5 nu as fi ales locatia asta indiferent de pret... daca 3 sau 4 useri scriu ca nici la mujici nu ar spune ca e bine sa mearga acolo... pot fi unul sau doi rau intentionati. era simplu de citit aici si de ales altceva. numai bine

Nasshu
[20.09.15 17:19:37]

@Cesere - Eu unul sunt printre cei care a dat note bune vezi impresii hotelului, dar in 2012.

Problemele semnalate de turisti par să înceapă de anul acesta, odată cu schimbările de proprietari și reorganizare zonă.

Nota la care faci referire s-a actualizat (din păcate) anul acesta odată cu postările recente!

Clar acolo s-a petrecut ceva în rău care face din această locație -lăudată în trecut- un loc de evitat pe viitor.

roxidavidAUTOR REVIEW
[20.09.15 17:35:06]

@Cesere: După cum am specificat și în postate, am cumpărat sejurul în ianuarie. La momentul acela erau 23 de review uri pozitive. Părerile negative au început sa apară undeva prin iunie când oricum era prea târziu. Nu puteam sa mi cer banii înapoi. Eu prin ce am scris vreau sa trag un semnal de alarma pt cei care intenționează sa meargă acolo și sa se gândească de multe ori înainte sa facă asta.

[20.09.15 19:57:15]

@Nasshu: cu respect, cand spun rau intentionat ma refer la concurenta. Intentia nu a fost jignitoare

[20.09.15 19:59:31]

@roxidavid: sunteti de apreciat cu intentia, imi pare rau de patanie

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[20.09.15 20:36:18]

@roxidavid -

Pana acum am avut 2 zile în care efectiv nu am avut ce manca la micul dejun.

Recunosc că, în general, sunt suspicioasă atunci când citesc că la all inclusive în Turcia cineva nu a avut ce mânca, însă este pentru prima dată când aflu că nici măcar micul dejun nu a satisfăcut exigențele.

Crezi că ai putea detalia?

roxidavidAUTOR REVIEW
[20.09.15 22:46:29]

@nicole33: Cârnați cu ketchup picant, iaurt în care bătea uleiul, oua fierte cu coaja sparta prin care se scurgea gălbenușul oarecum moale, brânza nemâncata cu o seara înainte (am recunoscut decorul din morcovi de la cina, care încă se regăsea pe bucățelele de branza), aparatul de ceai se defecte, astfel ca în loc de ceai curgea apa chioara, câteva tipuri de cereale pe care le puteai manca doar cu iaurt pt ca nu aveau lapte și cam atât. Nu unt, gem, miere. Voi încerca să fac niște poze mâine dimineața.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[25.09.15 13:00:28]

Bună ziua dragilor... se pare că noi suntem mai norocoși... Avem și cașcaval și lapte și măsline miere unt gem 3 feluri de mezel... și suntem la 3 stele!!! Acum suntem la Diamond Bechtel cu 15 lire de pers. Transport, umbrele, șezlonguri, un suc și o felie de pepene..... plus minunata plaja de pe Gold Bechtel!!!! Suntem niște norocoși

calatorul
[04.10.15 00:30:44]

Imi pare rau pentru cele gasite la fata locului, multumim pentru informatii si semnalare.

calatorul, Cesere, maria55, nicole33, roxidavid
Alte impresii din această RUBRICĂMarti Beach Hotel: