ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2015
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 14.08.15
AUG-2015

Marti Beach - vacanta si relaxare

Avem mai putin de o saptamana de cand ne-am intors de la Marti Beach si chiar am fost foarte multumiti si ne-a placut foarte mult.

Cu toate ca nu a fost facuta curatenie zilnica in camera chiar am avut surpriza sa gasim lebede si inimioare pe pat facute din prosoape. La noi in tara de banii astia nu iti schimba nici macar lenjeria. In alte statiuni din Romania la 30é-40è pe noapte nu ti se ofera nici macar o cafea.

La Marti Beach intre 9-23 se bea non stop sucuri si bauturi alcoolice fara limita. Mancarea este suficient de multa si diversificata si chiar se face risipa. Multa lume isi umple farfuriile pana la refuz, manaca fara sa respire dupa care se plange ca nu e buna. Personalul de la bucatarie depune o munca fantastica pe care lumea nu o intelege si cu toata oboseala sunt tot timpul seviabili si amabili. Nu am vazut pe nicaieri promptitudinea cu care schimba fetele de masa dupa fiecare mesean. Dulciurile si fructele completeaza masa si sunt pentru toate gusturile si din belsug.

Asezarea hotelului, faptul ca ai acces la mare si in acelasi timp si la barul si snack-ul dintre mese este o facilitate pe care nu o gasesti in tot Kasadasi-ul. Intr-adevar zona de sezlonguri este putin cam inghesuita dar nicaieri nu este perfect.

Persoanele care sunt nemultumite sa-si cumpere bilete la hoteluri de lux (500è pe noapte) sau cu banii dati pe sejuruj de la Kusadasi sa se cazeze 7 zile pe Litoralul Romanesc si dupa aia sa faca comparative.

RECOMAND TUTUROR MARTI BEACH pentru un concediu minunat si fara griji.

Trimis de Dan si Elena in 14.08.15 22:32:00
Validat / Publicat: 14.08.15 23:16:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1400 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dan si Elena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 panorama de pe terasa

[14.08.15 23:16:16]

@Dan si Elena: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

***

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=11008

floris
[31.08.15 14:53:13]

Buna ziua,

M-am intors de ceva zile de la Marti Beach Hotel, si DA, sunteti singurii care apreciati.

Subscriu tuturor celor care au fost dezamagiti.

[31.08.15 14:57:24]

@floris - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

strong_1991
[01.09.15 15:53:59]

@Dan si Elena - Cred ca sunteti singurii care a-ti apreciat acest hotel, sau poate a-ti stat la alt hotel si atunci comentariul vostru este real. Hai sa fim serosi ca Marti Beach este o dezamagire de hotel. Consider ca este normal sa scrim adevarul pentru a afla si alte persoane care au intentia de ase caza in acest hotel cum stau lucrurile. Si pentru a nu mai fi pacalite si ele.

floris
[01.09.15 16:24:03]

@Dan si Elena - Ati scris "naspa" in dreptul imaginii cu dulciuri. REAL pentru era vorba doar de gelatina colorata sub diverse forme, acelasi tort obosit din fiecare seara, gris fiert cu apa colorat, kemal pasa insiropat cu apa si zahar si as putea continua.

De ce nu ati facut poza la mancare?

In poza cu marea cumva in colt de ce nu aratati ce mizerie era putin mai in dreapta jos? Eu am stat FIX deasupra dvs. cu 2 etaje, deci stiu ce vorbesc.

Apa la masa servita la 18.55 era reciclata.

Sucukul de azi dimineata era mancare la pranz, si uneori chiar seara. Va rugam noi, cei care am fost in grup, 16 persoane, din Romania, din diferite zone ale tarii, digerati dvs. fructele pe care le-ati mancat la Marti Beach pe saturate, pt. ca noi nu am vazut decat portocale stricate, lubenita un platou si in ultima seara struguri si pepene galben. MINUNE. Deci exista si alte opinii, si Doamne ajuta sunt multi care o impartasesc pe a mea.

N. B. vorbim turca si ne intelegem cu ei si stim ce spun intre ei, si chiar asa am fost invitati sa dormim la receptie pe canapea daca nu ne convine ceva de catre dl. manager de hotel. Concluzia o trage fiecare, dar din pacate dupa ce a experimentat.

Numai bine.

floris, strong_1991