Vila Despo [Troulos] (unitate neclasificată)

11.09.2015
Avatar alina70
DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 11.09.15
AUG-2015
REGIM MASĂ fara masa

Minunat - pana cand ploua!

De la inceput vreau sa va spun ca insula este deosebit de frumoasa, cu plaje minunate si apa perfecta. Nu regret nici o clipa alegerea insulei Skiathos ca destinatie a mult asteptatei vacante in insule din acest an. Singurul regret este optiunea pentru vila Despo.

Hotarandu-ne destul de tarziu, posibilitatile au fost destul de limitate, noi fiind genul de turisti care prefera libertatea de miscare si micul dejun in camera/terasa versus cazari cu stele si mese incluse.

Am acceptat oferta Despo stiind ca ofera conditii de cazare "basic" dar curat. Asa ca asteptarile nu au fost foarte mari.

Prima deceptie a fost ca primind camera nr. 1 nu am avut o terasa. Adica am avut 2 scaune si o masa schioapa scoase in fata camerei, prin fata carora trecea toata lumea cazata in vila. Ginion, nu au avut alta camera cu care sa ne-o schimbe, cica.

In camera erau 3 paturi si, desi eram doar 2 si spatiul mic, nu l-au scos pe al treilea. Asta e. Ne-am descurcat. Curat sa fie.

A doua deceptie. Baia avea dotarile atat de vechi ca nu cred ca se mai puteau curata. Faianta si gresia crapate, capul de dus imbacsit de calcar, un sambue de maslina ne-a asteptat pe sfonul de la dus si acolo a ramas pana am plecat.

Curatenia facuta de ei a insemnat ca la mijlocul perioadei au schimbat lenjeria de pat, au luat gunoiul si au pus in cos pugile primite de noi odata cu cumparaturile. Asta a fost geniala.

Daca nu vezi praful si panzele de paianjen si daca iti faci curatenie singur, totul e ok. Totul e ok pana la ploaie. Daca ploua e rau. Ploua in camera, in pat, in baie, peste tot. Oriunde ai incerca sa muti paturile, te ploua. Norocul turistilor este ca ploua rar.

Nu recomand vila Despo datorita indolentei iesite din comun a proprietarului, chiar si pentru un grec.

Impresii încărcate de alina70 in 11.09.2015 12:18:25

Validat / Publicat: 11.09.15 14:25:06

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: CORFU, CRETA, CONTINENT, EGINA, POROS, SPETSES

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alina70); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 9 voturi) nota2

[11.09.15 14:24:46]

@alina70: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=7424

- monaca
[11.09.15 14:46:40]

Faza cu punga de la supermarket pusă în coșul de gunoi am avut-o și noi în Skiathos!

- luciaoradea
[11.09.15 16:09:45]

Și noi în Corfu și Lefkada. Dacă se potrivește... :P

Publicitate    [19.08.19 05:20:11]

• Minunat! (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 07.08.18 de ele123 din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Conditii bune la Vila Despo (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 01.08.17 de Biankita din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Vila Despo (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 05.08.15 de Ondina din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Stele prea multe (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 2.00 (scris in 18.07.15 de gogog din GHEORGHIENI) - NU RECOMANDĂ
  • [***] smart vila (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 5.60 (scris in 01.08.15 de cristian2015 din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Un sejur relaxant (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 01.07.14 de tazmumy din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Insula e frumoasa cazarea lasa de dorit (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 3.94 (scris in 07.07.14 de iulib din TIMISOARA) - NU RECOMANDĂ