ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2015
ÎNSCRIS: 31.08.15
AUG-2015

Nu mai revenim la RIU

In 2013 ne-am petrecut concediu in aceasi perioada la acest hotel si am ramas multumiti, motiv pentru care am ales sa revenim si in 2015. Mare greseala.

Am ajuns la receptie si prima surpriza ni s-a comunicat ca parcarea incepand cu 2015 este contra cost 10 leva/zi, in 2013 era gratis.

Am primt o camera cu vederea la strada spre localul hotelului invecinat Olimp, muzica duduia pana la 2:00 dupa care pana dimineata mai treceau turisti beti care tipau/cantau.

Patru zile am insistat ca sa ne schimbe camera insa mereu primeam raspuns ca nu au camere disponibile pana in a 5-a zi cand eram cu sotia si le-am cerut inca odata sa ne schimbe camera, abia cand au vazut ca sotia este insarcinata au gasit camera in 30 min (camera cu vedere la parcarea din fata sunt cele mai linistite astfel de camera am avut si in 2013). Cand am plecat cu o zi mai devreme fata de perioada sejurului au rams uimiti de gestul nostru si ne tot intrebau daca este totul ok si ce nu nea placu, le-am raspuns ca nu mai revenim la ei si ca o sa postez parerea mea pe forum.

Origine turisti in 2015: 50% erau romani, nemti - 10 %, englezi 25 %, altii 15 %. Origine turisti in 2013: nemti - 50%, englezi - 30 %, romani - 4 familii, altii 18%

Avand in vedere ponderea mare de romani, conditiile au fost nasoale. MAI NESIMTITI CA ROMANII NU SUNT NIMENI, tipau peste masa, lasau mizerii, seara in bar salon cand interpreta a intrebat ce melodie sa cante s-au gasit burtosi care strigau ca vreau sa il asculte pe salam/guta, in acel moment m-am ridicat si am plecat, acelas lucru l-au mai facut cateva familii de romani.

Conditiile de masa s-au nasolit, numai prajeli, salate putine, aceleasi deserturi, fresh-ul de portocale cu zahar, sucurile la dozator numai zahar.

Bauturi numai locale si alea diluate (am cerut un coniac si era diluat)

Marea murdara si plaja murdara fata de 2013.

Ca un mic sfat pentru familisti cu copii, mergeti la Club Evrika sau la celalalt RIU. Sau mai bine la turci la UAI sau la greci la demipensiune.

Daca calculezi 1000 euro cumparat cu early -28% in februarie + 35 euro parcare + 35 euro motorina + intrare aquapark - 20e/adult 10 e/copil pe zi + bani pe bere de calitate de la magazin si alte pofte -150 e aprox = 1300 e, cumperi servicii mult mai bune la o mare mai frumoasa decat Marea Neagra.

Trimis de Vlad84 in 31.08.15 13:10:22
Validat / Publicat: 31.08.15 14:44:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3194 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vlad84); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster33 [31.08.15 14:30:59] »

@Vlad84: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=1017

fanespoitorul [31.08.15 20:07:46] »

@Vlad84 - Te-am votat, adica sunt de acord cu tine. Pentru mine nu exista Sunny Kitch. Acum am sa te contrazic : MAI NESIMTITI CA ROMANII NU SUNT NIMENI. Noi cand am fost in 2010 era campionatul de fotbal si nemtii umblau beti morti de bere cu fetzele vopsite cu steagul lor, afisau steagul in balconul camerelor in care erau cazati. Te trezeai pe la 2 noaptea ori cu tipetele ei cu naduf ca nu lucra suficient ca era lovit de bere ori distractia maxima era sa bata la usi la 2 noaptea cand veneau de la baruri.

Sa te fereasca al de Sus sa stai cu israelieni care au doar demipensiune si tu ai AI.

ROMY [04.09.19 15:45:51] »

Acelasi RIU Helios... in ani diferiti!!! Deci se confirma ca am dreptate cand afirm faptul ca... In fuctie de ' ' NEAMU' ' cazat... sunt si serviciile!!!

Doamne da-mi noroc si in septembrie sa nu fie POPOR ROMAN CAZAT!!! TE ROG DOAMNE!!!

fanespoitorul, ROMY
Alte impresii din această RUBRICĂRIU Helios Hotel: