Ambasador Hotel

MEMBRU: PREMIUM
JUL-2015

Din nou la Ambasador

Salutare tuturor

Am avut sejurul in perioada 13 - 20 Iulie, rezervat cu early booking inca din Ianuarie. Fata de acum doi ani cand am fost tot aici a crescut si numarul de stele si preturile au crescut usor. Am avut camera cu vedere la mare si md inclus.

Hotelul a fost imbunatatit usor, zugravit mai exact si mobilierul nou (reusit as putea spune eu). La cazare receptionera a incercat sa ne abureasca, ca nu mai sunt camere cu vedere la mare (desi noi platisem asa) si ne-a repartizat una cu vedere la lac pe care am refuzat-o bineinteles. E desk-ul receptiei trona un poster maricel cu " hotel recomandat de comunitatea amfostacolo". I-am amintit receptionerei ca am sunat inainte cu o saptamana si am vorbit si m-a asigurat ca totul va fi bine si de asemenea " comunitatea amfostacolo" nu prea tolereaza astfel de "scapari". Dupa vreo ora de parlamentari se pare ca s-a eliberat si camera asteptata asa ca am reusit sa ne cazam.

Hotelul renovat arata usor mai modern, curatenia zilnica cam ca pisica dar multumitor (fara aspirat, sters oglinda, etc), prosoape schimbate zilnic. Micul dejun destul de ok spre foarte bun si parca si produsele au fost mai de calitate.

Conditii de cazare bune as spune. Plaja am facut la Mystic beach (10 lei sezlong) si a fost super ok. Preturi la beach bar pentru mamaia: Cafea 5, bere draft 5, cola, fanta, sprite 7 lei. Va recomand limonada, la 10 lei. Masa am luat-o la terasa Estival (parca in regres calitativ) fata de ani trecuti.

Parerea mea este ca hotelul este inca destul de ieftin comparativ cu preturile vehiculate prin mamaia, este curat, foarte bine pozitionat (plaja linistita, curata)

si ramane prima optiune pt noi in mamaia. Dupa 3 ani aici ne dorim Turcia si deja strangem bani pt Papillon Belvil

Drumuri line tuturor si vacante frumoase si nu uitati ca frumusetea vine din interior...

Impresii încărcate de calincheita in 14.08.2015 17:15:30

Validat / Publicat: 14.08.15 18:24:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Ambasador, Lido si multe hoteluri di sudul litoralului
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia
VIZUALIZĂRI: 2072

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (calincheita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 9 voturi) nota2

[14.08.15 18:05:45]

@calincheita - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=784