Teona Hotel [Bekirpasa]

înscris/ă în 06.08.10
AUG-2014
60 Euro

Hotel foarte bun

Dupa cele 7 nopti minunate petrecute in Alanya la Hotelul Alaiye Resort&SPA, cu parere de rau ca vacanta s-a sfarsit, am pornit inapoi spre Bucuresti, unde cazarea intermediara am ales-o cam la jumatatea distantei la cca. 90 km de Istanbul, la hotelul Teona. Cei aproximativ 750 de km parcursi in aproximativ 9 ore, cu opriri scurte pentru dezmortire si alimentare au fost parcursi lejer pe autostrazile si drumurile expres de foarte buna calitate dupa cum stiti. Traseul parcurs a f fost:

Alanya - Antalya - Isparta - Afyon - Kutahya - Bozuyuk - Bilecik - Izmit,

Am ajuns la hotelul foarte bine pozitionat in jurul orei 16.30, ne-au fost repartizate camerele triple care au fost rezervate pe siteul lor inca din luna februarie, am achitat contravaloarea celor 2 camera triple, adica 120 Euro, ne-au facut copii la toate pasapoartele si in 5 minute eram deja cazati, la etajul 2, vedere la boulevard, deasupra restaurantului.

Camerele sunt foarte mari, dotate cu aer conditionat foarte bine pozitionat deasupra usii la intrare, pe hol se afla un dulap imens cu 4 usi in care gaseai papuci, perne, pilote-toate sigilate, iar baia era utilata cu cabina de dus, dulap cu o mare varietate de consumabile, prosoape de un alb imaculat, iar in camera erau 3 paturi single, tv LCD, minibar complet utilat, 2 noptiere, 2 scaune, birou pentru calculator, o veioza pe una dintre noptiere. Internetul Wireless este gratuit in camera si in toata incinta hotelului, viteza foarte mare, iar parola este 12345678.

Ne-am schimbat de haine si am iesit in oras sa mancam. De mancat am mancat, insa in tot Izmitul nu gasesti sa cumperi o bere, asa ca ne-am resemnat si dupa o sesiune de shopping ne-am reintors la hotel.

Dimineata la ora 7 am servit micul dejun ce nu iese din tipare, iar in jurul orei 8 am plecat spre Bucuresti, podul peste Bosfor trecandu-l imediat (fiind duminica) ci nu in aprox, o ora si jumatate cat a durat sa trecem din partea europeana in cea asiatica in drumul spre Alanya.

La ora 11.30 eram in duty free la Kapikule, cu teama ca iar vom sta intre minim 3 si max 5 ore in vama (cum am stat anii trecuti) insa spre surprinderea noastra, nu am stat decat aprox 30 de minute cu tot cu dezinsectia de la Bulgari.

La ora 16.30 eram deja la cumparaturi in Metro Ruse, iar la ora 18 eram deja in casa.

Traseul parcurs la intoarcere a fost: Izmit-Istanbul-Edirne-Kapikule-Nova Zagora-Veliko Tarnovo-Ruse-Giurgiu-Bucuresti (aprox. 750 de km) parcursi lejer.

Recomand Hotelul Teona, pentru buna pozitionare, raportul calitate/pret foarte bun pentru conditiile oferite.

Impresii încărcate de florin_mch in 16.09.2014 15:19:47

Validat / Publicat: 16.09.14 15:50:02

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (florin_mch); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 8 voturi) nota2

[16.09.14 15:38:16]

@florin_mch: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[17.09.14 08:24:27]

@webmaster26: este foarte exact.

Multumesc

[18.09.14 11:30:10]

@florin_mch: bun pretul, interesant hotelul. Daca ai urca si cateva fotografii ar fi super.

[19.09.14 16:40:34]

@bobyrodin: salut

din pacate nu am facut poze, pozele de pe siteul hotelului sunt reale.

[20.09.14 12:16:46]

Ok.

[17.02.15 18:52:40]

@florin_mch: trimite. mi, te rog prin mesageria privata agentia de unde ai achizitionat cazarea la acest hotel.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[17.02.15 21:23:25]

@bobyrodin -

Se pare că florin a rezervat direct pe site-ul hotelului. Probabil, a și negociat prețul care, într-adevăr, este unul foarte bun. Eu am rezervat pe booking doar o dublă la un preț mai mare decât tripla lui.

[17.02.15 21:42:39]

@nicole33: Ok. Mulțumesc.

[18.02.15 09:27:14]

@bobyrodin - am rezervat direct la ei pe email, si am negociat pana am obtinut pretul pe care l-am dorit.

Insa atentie, daca vreti sa platiti si cu monede de 1 euro sau 2 euro nu primesc, decat bancnote.

[18.02.15 09:47:17]

@florin_mch - Multumesc

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.02.15 21:24:10]

@florin_mch -

Se poate plăti și cu card bancar și ai rezolvat problema.

Publicitate    [24.08.19 04:22:24]

• Rezonabil (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 30.09.14 de narcisa din BACAU) - RECOMANDĂ
  • O alegere bună (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.12.12 de nicole33 din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ