ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2014
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 14.09.14
AUG-2014

Se poate mai bine

Am ajuns la ora 11.00 si am fost cazati imediat intr-o camera cu vedere la mare.

Prima impresie despre hotel a fost ok.

Am avut bonuri valorice pentru masa dar am ramas surprins ca meniul era de tip cantina (autoservire).

Preturi foarte mari, un croisant 6 lei. Daca ajungeai mai tirziu dar in cadrul programului, nu prea mai aveai ce alege. O doamna de la pult mi-a explicat ca nu fac foarta multa mincare ca nu cumva sa ramina nevinduta iar cu chifle cred ca se aprovizionau saptaminal.

Doamnele de la pult, foarte amabile (erau mama si doua fiice, apoi s-au schimbat dar din celalalt schimb doar una era amabila si descurcareata la aglomeratie).

Pentru cina nu prea aveai ce alege potrivit deaorece se servea ce raminea de la prinz. Intr-o zi soti mea a cerut sa schimbe salata de varza care era veche cu o rosie taiata felii.

Tipa de la casa a spus sa nu devina obicei. Aceeasi casiera despre care am aflat ca era fiica proprietarilor hotelului, era foarte intepata si te trimitea la masa cu ,,pa, pa, pofta buna"

Intr-o dimineata i-a spus sotiei, ,,doamna citi fulgi puneti in bol unde mai puneti laptele? "

Intr-o seara prin zona de servire era un domn cu ochelari extrem de atent la doleantele publicului. Multi au cerut mamaliga pentru peste si cum ,,ratia" pentru seara aceea se terminase a dat dispozitie sa se faca alta de indata.

Tot pe el l-a intrebat sotia daca este posibil sa primeasca un pahar de lapte pentru seara intrcucit nu mai voia sa aleaga ceva ramas de prinz.

Raspunsul lui a fost prompt: desigur se poate orice" dar a nemultumit-o pe tipa de la casa (aceeasi mereu) care s-a enervat ca sotiei i s-a adus o cutie de lapte din care sa isi toarne intr-un pahar.

A urmat un dialog demn de cantina CAP-ului, ,,va mai trebuie laptele doamna? "iar cind am platit a fost nemultumita ca trebuie sa intre iar la micul dejun.

De asemenea doua fete si un tinerel (probabil in vacanta sa isi faca si ei un ban) iti luau imediat tava din fata chiar daca mai mincai felul 2 de exemplu, pur si simplu te rugau sa iti iei farfuria ca sa poata lua tava.

Cred ca erau presati de sefa lor (de la casa) care se tot pendula pe acolo.

Pizzeria nu functiona.

In camere nu se completa cu sapun sau plic de sampon. Am avut oricum ale noastre. Camerista ne-a spus ca nu primim decit daca nu ave, ale noastre. Ori ale noastre erau in baie.

A trebuit sa desfund cumva eu cada ca era par si nu se scurgea apa. In camera usile dulapului nu functionau si nu am reusit sa le pun bine pe pozitie, nu exista plase de tintari dar nici tintari. Clima bate pe pat dar am folosit-o rar, iar televizorul si mai rar, de vreme ce aveam spectacol live. Pe balcon era o masa de plastic si doua scaune.

Peste drum la Palace era un taraboi pina la ora 0.00. Un duet din R Moldova imitau alti artisti. Am fost si noi intr-o seara sa vedem ce si cum

Lumea nu prea consuma decit bere si vin si se uita, ba unii care cred ca erau de la hotel mai si huiduiau cind ,,artista" nu reusea sa imite exact si falsa grozav.

Apoi au fost si niste amsambluri folclorice la un festival.

Una peste alta parca ar trebui lasat deoparte sistemul asta de capatuiala pe termen scurt. Per ansamblu vorbind pentru ca am dat o raita si in Bulgaria unde plaja era aglomerata cu romani si rusi.

Plaja la Venus a fost destul de ok, aproape, neaglomerata.

Poate ca daca se mai remediaza una alta la anul va fi mai bine.

Probabil nu as refuza o noua oportunitate de a reveni.

Trimis de timis2 in 14.09.14 19:48:38
Validat / Publicat: 14.09.14 21:26:31

VIZUALIZĂRI: 3017 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (timis2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂDel Mar Hotels Venus (ex Vulturul) :