ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2014
AUG-2014

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Dezamagire maxima

Desi este al doilea an consecutiv in care merg aici, totul a fost dezastruos. Se pare ca se alege praful din ce in ce mai mult de litoralul romanesc. Sa incep cu venirea la hotel:

Ajungem, ne cazam, in camera soc, nu era patul suplimentar platit pentru copil. Caut telefonul sa sun la receptie, raman masca... nu exista. Cobor cu greu la receptie (2 lifturi in care incap cu greu 5 persoane, nesincronizate, mult prea putine pentru cele 252 de camere), le spun de pat, ma asigura ca vor anunta cameristele. Buuun, mai dureaza o ora si jumatate pana ajung cameristele la noi cu un pat pliabil, foarte prost.

Sa incep cu minusurile:

- Camera- mica, murdara, saracacioasa. Saltea foarte proasta (cu arcuri iesite) cu cearceafuri rupte si patate de rugina. Nu s-a facut curatenie in nici o zi... Intr-o zi nu ne-au pus hartie igienica.

- Baia- Dusul cu o perdea infecta care se lipea de piele cand faceai dus. Scurgerea infundata la cadita de dus.

- Restaurantul - mic dejun saracacios care nu se schimba in nici o zi. Mezeluri cu mazga si care miros (explicatia bucatarului - asa e reteta producatorului), salata de vinete acre (explicatia bucatarului - asa este soiul vinetelor)

- Piscina- apa rece ca gheata - explicatia... nu stiu ce piesa se stricase de 2 saptamani. Atmosfera la pisina de 2 lei... in primele zile numai muzica din anii '90, dupa 4 zile, dj-ul si-a luat la revedere ca intra in concediu si 3 zile a fost inmormantare.

- Lifturi - Nu poti urca mai mult de 3 persoane (afis pe usi)... se misca incet, vin greu si pline, stai si 20 min ca sa poti cobori din hotel (cu bagaje) ca am coborat mai tot timpul pe scari de la et 9.

- Noaptea... daca stati pe partea cu piscina e dezastru... concerte pana la 01.00 cantate de toti anonimii cu slagare din anii '70, cu populare si arabeasca proasta... si cu aniversari ale angajatilor. (Apropo... Corina daca te stiam iti uram si eu La Multi Ani ca si asa ti-au cantat la multi ani de 20 de ori si nu am putut dormi pana la 02.00 din cauza vocii tale de la karaoke pe melodii expirate).

- Loc de joaca pentru copii - dezastru, in interior cateva jucarii. Parcul exterior seara este neiluminat - copii s-au lovit din cauza intunericului.

- Marea- faci 10 min pana la mare pe jos, cobori si urci scari destul de multe, pietre mari in apa (risc de accidentari grave), alge ca put.

- Statiunea - MOARTA. Nu ai unde sa mananci, trebuie sa te urci in masina sa mergi pana in Neptun, care si el e pe duca.

Plusuri nu exista.

Concluzia e clara, nu mai calc niciodata pe la voi.

Trimis de bartaiomu in 07.09.14 01:21:25
Validat / Publicat: 07.09.14 02:44:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 2478 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bartaiomu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja din Olimp
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[07.09.14 02:42:51]

@bartaiomu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[07.09.14 14:02:52]

@webmasterX: Multumesc. O sa bag usor, usor hotelurile si pensiunile pe unde am mai umblat.

[14.08.15 16:09:07]

Intrebarea mea este de ce a mai mers al 2-lea an consecutiv tot acolo daca era asa dezastruos?

Am citit cateva revieuri de la turisti din anul asta (2015) si am ramas crucit cata porcarie poate sa fie intr-un hotel care se da de 3 stele...

Oare chiar nu se sesizeaza nimeni sa le faca o inspectie si sa le mai dea niste stele jos? Sau poate ca inspectorii intra in receptia frumoasa, stau pe canapea asteapta pachetul si pleaca admirand fatada frumoasa a hotelului?

Hei hei... Avem o tara frumoaaasa... PAcat ca-i locuita... Cum zicea Eminescu in Scrisoarea III: Cum nu vii tu Tepes doamne, ca punand mana pe ei...

[14.08.15 17:06:13]

@Daniel35: In 2013 nu am avut problemele astea. Se pare ca acest hotel se distruge pe an ce trece.

[14.08.15 17:36:55]

Imi pare rau... Management prost... Nepasare grasa tipic romaneasca... Vorba aia: "laaasa ca e bine si asa"...

[14.08.15 18:03:02]

@Daniel35: Din pacate hotelul este condus de o "doamna" care si-a angajat toate rudele din zona moldovei. Acestia se pare ca fac cam ce vor ei. Eu am facut plangere si la Pheonicia dar se pare ca nu ii intereseaza feed-back-ul venit din partea clientilor.

[14.08.15 19:04:54]

O sa vada ei... Boala lunga moarte sigura... Cum zice americanu' : R. I. P. - Rest in pieces...

bartaiomu, Daniel35
    Alte impresii din această RUBRICĂMajestic Hotel [Olimp]: