Kings Valley Resort Apuseni Mountains [Boteşti]

înscris/ă în 05.04.11
JUL-2014
...
+ COPII: 3 -- varsta: 2-10

Merită cu adevărat să mergi acolo!

O locație cu adevărat extraordinară! Nu am crezut ce au zis alții dar când am ajuns acolo am văzut cu ochii mei!

Dacă aveți nevoie de liniște (liniște în cel mai profund sens a-l cuvântului), aer curat, nepoluat, dacă vreți să mâncați produse ”bio„, dacă vreți să faceți drumeții, să vizitați obiective turistice de mare interes, atunci nu mai stați pe gânduri și mergeți la Kings Valley Resort.

Au trei cabane la dispoziție, vă recomand corpul 1 sau 3, depinde câți sunteți. Și corpul 2 este ok dar nu le recomand celor care au probleme de claustrofobie deoarece tavanul este mai jos decât de obicei. Conform spuselor proprietarului este o eroare de executare a lucrării. Eu personal am fost cazat chiar in această cabană dar nu m-a deranjat deloc, a fost ceva mai deosebit, atâta tot. Pe site-ul lor puteți vedea pozele de interior și veți înțelege mai bine.

Am vizitat Scărișoara, cascada Pișoaia, Dealul cu melci și Minele romane de la Roșia Montană. Acestea sunt cele mai apropiate obiective turistice, între 15 și 35 km.

Recomand această locație cu căldură oricui și pentru orice grupe de vârstă!

Impresii încărcate de eugen360 in 04.09.2014 13:19:47

Validat / Publicat: 04.09.14 17:01:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Sovata, Praid, Mangalia, Constanta, Mamaia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (eugen360); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[04.09.14 17:02:53]

La debutul întârziat îi urăm lui @eugen360: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- eugen360
[04.09.14 17:37:01]

O mică adăugare referitoare la coordonate GPS.

Conform programului Igo Primo coordonatele GPS exacte ale cabanelor sunt: 46,38825 N şi 23,00451 E iar coordonatele punctului de ieşire de pe DN75 sunt: 46,38068 N şi 23,00505 E

[04.09.14 20:06:05]

@eugen360: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate