ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2014
AUG-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Extrem de nemulțumit

Experienta neplacuta nu recomand

1. Mancare de foarte slaba calitate (fara exagerare, dar la o cantina din Cluj Napoca gasim mancare mai gustoasa, mai atent preparata si mai multa diversitate):

a. In oferta scria bufet suedez insa nu exista deloc varietate (2 feluri de carne, 2 garnituri, cateva salate, 2-3 tipuri de desert atat la amiazi cat si seara)

b. 80% din mancare a fost aceeasi pe toata durata sejurului (peste pangasius, hamburger, macaroane cu un fel de sos rosu)

c. S-au gasit legume stricate in salata si par;

d. Ce nu se consuma la o masa era refolosit la urmatoarea (parizerul si branza de dimineata erau refolosite in ceva salata de sunca cu maioneza, respective branza in salata de paste cu branza (atat cascavalul cat si feta) – sa nu mai amintim ca aici erau fierte 2 tipuri de paste; si asta in fiecare zi; tot asa azi supa de fasole maine salata de fasole, azi supa de linte apoi azi si maine salata de linte;

e. La masa, dupa ce plecau o tura de turisti, fetele de masa nu erau schimbate astfel urmatorii nu erau cei mai norocosi in ceea ce priveste curatenia;

2. Desi dispun peste 140 de camere pe plaja erau disponibile la “All Inclusive” doar vreo 20 de sezlonguri erau disponibile gratuit restul de vreo 50-60 erau cu plata (sa nu mai spunem ca turistii trebuiau sa le lege cu lanturi la ora 13:00 si la 20:00 – conform regulilor). In oferta se spercifica ca era gratuit;

3. Internetul –in oferta era gratuit. In realitate trebuia achizionat un cablu cu 3 euro, si cu toate acestea trebuia sa astepti 10 minute sa se incarce o pagina web;

4. La plaja nu se putea servi nici un fel de bautura, decat daca se platea; De la piscina unde puteai sa servesti suc de la dozator sau bere la halba doreai sa duci cu tine pe plaja ceva ti se reprosa ca nu pti duce si portita care facea legatura cu plaja era inchisa cu lacat asa incat trebuia sa faci un ocol de 300 de m ca sa ajungi la plaja;

5. La terasa nu se stia ce intra la all inclusive si ce se platea. Era afisat mare all inclusive, apoi ti se spunea ca trebuie sa platesti;

6. In serile cu eveninente, majoritatea meselor erau rezervate pentru familie, staff-ul hotelului si pentru localnicii care veneau si consuma contra cost. Astfel ca au existat multi turisti in regim all inclusive care nu aveau unde sa se aseze, ei fiind in categoria celor neimportanti deoarece nu mai plateau nimic la fata locului – ei doar au platit la inceput;

Trimis de nickoa2001 in 01.09.14 14:01:42
Validat / Publicat: 01.09.14 15:19:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2587 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nickoa2001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.09.14 17:07:04]

@nickoa2001: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[01.09.14 17:15:26]

@webmasterX: 40.2633 N - 23.4612 E

[01.09.14 17:28:43]

@nickoa2001: sunt practic cele ale noastre, dar cu mai puţine zecimale

Ai verificat pe hartă sau le-ai luat (ca noi) dintr-o sursă "externă"?

[01.09.14 18:09:56]

@webmasterX: Am verificat pe harta la google maps:

40.263108,23.461200

R-I-R
[01.09.14 21:02:34]

Buna... sunt si eu de acord cu tine in ceea ce priveste discriminarea (sa zic asa) turistilor ce opteaza pentru all inclusiv: am remarcat si noi ca sezlongurile celor in regim all inclusiv sunt puse mult mai in spate, mai departe de plaja.

Si noi am intampinat problema meselor rezervate, dar s-a gasit mereu rezolvare si toata lumea a avut loc pana la urma.

Este loc de mai bine in unele aspecte, dar sunt si plusuri care compenseaza cu micile minusuri.

[02.09.14 16:31:08]

@R-I-R: Problema este ca daca platesti putin te astepti la putin dar cand platesti mult atunci ai anumite asteptari. Sincer daca mergeam pe cont propriu am fi stat la hoteluri mult mai bune in statiuni animate si am fi putut servi orice la masa si am fi iesit cel mult la acelasi pret. A fost greseala agentiei ca nu ne-a informat corect despre aceasta locatie si daca am fi stiut toate aceste tertipuri ale proprietarilor ca sa castige cat mai mult cu siguranta nu am fi ales aceasta locatie.

nickoa2001, R-I-R
Alte impresii din această RUBRICĂSonia Village Resort Hotel: