ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2014
PREŢ SEJUR: 1200euro
2 AD. + 2 COPII -- v: 17,9

Alexandros Palace Hotel5

Un concediu reusit

Am plecat in vacanta spre Grecia, Ouranopilis, Hotel Alexandros Palace, cu ceva emotii pt ca am gasit destule pareri negative despre acest hotel. Trebuie sa va spun ca pentru noi a fost totul la superlativ! Am ajuns la hotel cu o ora mai devreme decat ora check-in-ului si am crezut ca o sa asteptam camera. Surpriza, ne-au dat camera imediat fara comentarii. Cu camera am avut emotii pt ca am citit multe, noi am avut o suita junior de 5 stele, asa era scris pe voucher. Vreau sa va spun ca am avut o camera peste asteptari, de aproximativ 40mp, cu o baie mare, curatenie impecabila, halate de baie, papuci, prosoape, articole de toaleta, nu aveai ce sa ceri mai mult. Prosoapele se schimbau zilnic, dupa principiul ce doresti sa fie schimbat se pune jos in baie. Lenjeria de pat se schimba tot la cerere, cu semnalarea dorintei prin lasarea unui prospect pe pat. Curatenie se facea zilnic.

Plaja este cam la 100 m de hotel. E o adevarata placere sa te plimbi pana la plaja, drumul este printr-o gradina de leandrii si se termina printr-un tunel pe sub drum. Plaja era foarte curata, cu nisip fin si sezlonguri gratuite. La fiecare 2 sezlonguri este o umbrela numerotata si o sonerie prin care poti chema chelnerul. Sezlongurile sunt gratuite, dar se considera de bun-simt ca in schimbul acestora sa comanzi ceva de la bar. Marea este perfecta, noi am prins-o foarte calda, 28-29 grade, limpede, cateva pietre la intrare si apoi nisip.

Am inchiriat o barca de la centrul de inchirieri de langa plaja hotelului, cu care ne-am plimbat in jurul insulei Amouliani. Am gasit cateva plaje superbe si chiar merita plimbarea. (Cost: 40 Euro/zi inchiriatul barcii + benzina consumata, noi am platit 30 Euro).

Mancare foarte multa si extrem de variata, mai ales seara. Noi am avut demipensiune.

Trimis de daniela68 in 27.08.14 21:59:49
Validat / Publicat: 27.08.14 23:01:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Insula Rhodos

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniela68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [27.08.14 22:59:59] »

daniela68 [28.08.14 10:37:34] »

@webmasterX: Pozitionarea pe harta este OK.

daniela68