ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2014
JUL-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 1-4

Sub orice critică

Locatie superba, servicii groaznice

Arata ca-n poze, si pe site si pe afa si pe booking

Cazare:

+ la etaj, la apartament, ambele camerele spatioase, cu terasa proprie insorita toata ziua (utila pentru uscarea prosoapelor), baie spatioasa cu bideu, aer conditionat si dulap numai in a doua camera. prosoapele schimbate la doua zile, asternuturile la 3.

+ terasa larga, umbra pe seara, cateva scaune

- un uscator pe palier pentru 3-4 camere. nu stiu altii cum sunt, dar mie nu prea-mi vine sa-mi intind slipii langa slipii unui necunoscut.

- prin balustrada trece lejer un copil de 2 ani

- accesul pe la piscina de speriat, trepte inegale, scurte si alunecoase (mai ales daca a iesit cineva de la piscina si a lasat un strop de apa)

Servicii:

- am ajuns luni, camera gata la ora 14. de cum am intrat in camera, am ramas cu clanta in mana. in drum spre masina las clanta la receptie. dupa jumatate de ora apare o persoana care o pune inapoi si o strange un pic. incerc sa-i spun ca nu are cum sa tina pentru ca tocul a fost rupt, ca trebuie sa schimbe yala sau sa vina cu un fai sa mai taie din cea actuala. zice ca revine. usa nu se inchide in clanta, numai trantita si din cheie. trece marti - ne roaga vecinii sa nu mai trantim usa, le explicam situatia, ne compatimesc. trece miercuri. intreb joi la receptie - mi se spune ca o sa trimita pe coneva, ca stiau ca s-a rezolvat. trece vineri. sambata predau iar clanta la receptie, intr-un moment perfect, cu patronul de fata. rezultatul: in 15 minute usa se inchidea normal.

- primul dus, se desprinde furtunul de para. zic la femeia de servici. trec inca doua zile, zic si la receptie... se rezolva tot sambata, tot patronul...

- scris mare in baie: prosoapele care se doresc inlocuite se lasa pe jos... le lasam pe jos, le gasim pe jos. intrebam la receptie, se uita in registru si ne spune ca au fost inlocuite. o invitam sus, constata ca prosoapele nu sunt murdare, promisiuni de schimbare. se schimba abia a doua zi, conform program.

Mic dejun:

- spatiu de servire mic, inghesuit, intra doar o persoana maxim doua pe rand

+/- constant: omleta, ochiuri, cremwurst, sunca prajita, cabanos prajit, platou sunca/salam, platou branzeturi, salate de vinete/icre, braza cu smantana, fructe (pepene), prajitura, unt/dulceata, platou rosii/castraveti, lapte/ceai/iaurt/cafea/suc. cine-i gurmand si ia de toate se plictiseste in doua zile, cine-i ponderat are ce schimba o saptaman intreaga.

- masa se ia pe terasa spre piscina (caz fericit), sau pe terasa de la intrare (trebuie sa treci de usa cu amortizor spre receptie cu farfuria in mana si sa mananci cu capul in soare)

- daca-i ajuns la masa la intrare trebuie sa faci 2-3 drumuri inainte sa te-asezi la masa (nu sunt tavi), nu gasesti servetele pe masa, etc. daca ai si copii dublezi drumurile autoservire-masa.

Plaja: 5 minute de mers pe jos pentru copii, jumatate pe podet de lemn, jumatate pe nisip. zona si pentru cearsaf langa cea de sezlong-uri. muzica in surdina, preturi decente la terase (10 lei berea, 15 lei cocteil-ul/limonada), nisipul cu scoici marisoare pana in buza marii unde-i mai fin. la intrarea in mare se trece peste un rand de scoici, apoi e bine.

De final:

La plecare: v-a placut? locatia da, serviciile nu... pai daca nu v-a placut, sunt atatea vile pe langa noi, incercati si servicile lor!

Servicii romanesti. nu inteleg cum de are note de peste 8 si aici si pe booking.

Trimis de trm in 14.08.14 12:19:36
Validat / Publicat: 14.08.14 13:42:33

VIZUALIZĂRI: 2079 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (trm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.08.14 13:00:40]

@trm: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Pontica [Mamaia Sat]: