ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2014
DIN: Mioveni
ÎNSCRIS: 16.06.11
JUL-2014

Vom reveni

Tocmai ce am revenit din vacanta pe care am petrecut-o pe insula Thassos. Intrucat atunci cand am plecat spre Grecia am tot cautat o parere/impresie despre Ilias Apartaments si bineinteles ca n-am gasit am promis ca la intoarcere voi scrie un review despre locatia in care ne-am cazat.

Apartamentele/studiourile se afla cam la 150-200 m de plaja din Golden Beach care este extrem de frumoasa. Trebuie urcat putin dar nu-i bai mare, oricum privelistea apartamentelor de la etaj compenseaza urcusul. Apartamentele sunt mari, moderne cu bucatarioare complet utilate. Practic sunt 2 camere, o camera de dormit si un living cu o canapea (la parter) sau un coltar mare (la etaj), ambele extensibile pe care mai pot dormi 2 adulti fara probleme, in cazul nostru a fost un pat urias pentru fetita. Curat s-a facut de 2 ori parca, dar si atunci nu prea era cazul. Aerul conditionat se plateste 5 euro/zi.

Gazdele, un inginer constructor si o contabila, au fost foarte primitoare si sociabile oferindu-ne tsipouro si ulei de masline pentru degustare.

Aaaaa, era sa uit, am gasit foarte greu locatia intrucat nu am gasit pe net niciun numar de contact, nicio adresa si credeti-ma ca am cautat destul de mult, chiar i-am reprosat asta proprietarului. Asadar, cand ajungeti in Golden Beach sunati la numarul 2593058173. Unitatea fiind foarte noua aproape nimeni nu stie cum s-o localizeze. Mai bine sunati si rezolvati mult mai usor.

Cam atat.

Vacanta placuta!

Trimis de ProB in 19.07.14 15:48:20
Validat / Publicat: 19.07.14 21:40:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, Neo Marmaris

VIZUALIZĂRI: 3147 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ProB); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.14 21:42:36]

@ProB: Multumim pentru feedback, desi este interzisa postarea de numere de telefon in clar pe acest site, de data aceasta am considerat ca ar fi util pentru alti useri, sa fie lasat in clar, intrucat nu am gasit o adresa de web sau mail a acestei unitati de cazare.

anigana
[21.07.14 11:04:43]

Buna. In sfarsit cineva a scris despre Ilias. Te rog lamureste-ma si pe mine cum sunt pozitionate camerele? Jos sufrageria cu chicineta si baia si sus dormitorul? Noi trebuie sa fim acolo pe 31.07.2014 si suntem 2 adulti cu 2 copii (o familie) si 3 adulti cu 1 copil cealalta familie. Sunt destul de incapatoare?

Multumesc!

ProBAUTOR REVIEW
[21.07.14 20:53:09]

@anigana: Buna. Am cautat si eu review-uri... Mie mi s-au parut destul de mari. In total sunt 4 apartamente: 2 sus si 2 jos, deci camerele si livingul cu dinning si chicineta sunt pe acelasi nivel.

Noi am stat sus unde apartamentele mi s-au parut mai mari dar unde fara aer conditionat n-ai nicio sansa sa supravietuiesti, jos merge si fara AC. Sunt de fapt doua cladiri in oglinda cu un soi de curte foarte frumoasa intre ele.

Cu placere!

anigana, ProB