Caraiman Hotel

JUL-2014
850 RON
+ COPII: 2 -- varsta: 1 si 5

Sejur placut

Tocmai ce ne-am intors dintr-un sejur de 5 zile la Hotel Caraiman si vrem sa va impartasim din impresiile noastre.

1. Locatie: O zona foarte frumoasa pe malul lacului (desi inainte de a alege hotelul am avut ceva retineri in ceea ce priveste mirosul posibil de la lac, care de fapt nu l-am simtit deloc), cu spatiu de joaca pentru copii foarte frumos amenajat (4 leagane (2 pentru bebelusi si 2 pentru copii cu varste peste 3 ani) un topogan foarte mare, o roata cu niste sfori si o trambulina in care incapeau cu usurinta 6-7 copii de 8 ani), terasa in aer liber, foarte multa verdeata, piscina, plaja (destul de linistita) la 6 minute de mers pe jos (vis a vis de hotel).

2. Curatenie: Se facea curat zilnic (cam pe la 11:00) insemnand: aspirat, schimbat prosoapele, spalat baie, luat gunoi. In a treia zi ni s-a schimbat si lenjeria.

3. Mancare: micul dejun foarte variat (oua ochiuri, oua fierte, omlete, cremvusti, cabanosi, mezeluri, branzeturi, produse de patiserie, fructe, cafea, sucuri, lapte, cereale). Pranzul si el destul de variat (noi nu am ales demipensiune dar masa de pranz am servit-o tot la hotel). Mancare OK.

4. Personalul: OK, amabil. (Multumim)

5. Calitate/pret: excelent (noi am apucat o oferta last minute).

Concluzii: Un sejur peste asteptari. Cu siguranta ca vom reveni.

PS: Recomand sa alegeti o camera cu vedere spre parcare (fata).

Impresii încărcate de Laurentiu P in 19.07.2014 14:57:29

Validat / Publicat: 19.07.14 17:50:36

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Mamaia (Savoy), Olimp (Amfiteatru, Majestic), Neptun si Costinesti.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Laurentiu P); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 1 voturi) nota2

[19.07.14 17:51:24]

@Laurentiu P: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Dezamagire maxima! (Aug.2019) - punctaj satisfactie: 4.95 (scris in 11.08.19 de mariana727272 din TG OCNA) - NU RECOMANDĂ
  • HORROR (Jul.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 22.07.18 de Madalinacochino din BRAILA)
  • Dezamagitor (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 3.55 (scris in 16.08.17 de mihaileu din DEVA) - NU RECOMANDĂ
  • Conditii proaste de cazare (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 3.40 (scris in 07.10.15 de And2 din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Slab foarte slab (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 3.75 (scris in 04.09.14 de Alex321 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Cu calm (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 5.19 (scris in 20.08.14 de anto_mih din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Ingrozitor (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 1.85 (scris in 06.08.14 de Irina007 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: