ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2014
JUL-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 895 ron

încărcat de pe telefon!

Vacanta dorita

Dupa multe cautari am ajuns sa facem rezervare la hotel Vulturul din Venus, ne-a atras faptul ca este foarte aproape de mare la un pret rezonabil.

Hotelul este renovat, cotat la 3*, desi merita cat mai multe :)

Camera este exact cat trebuie, balconul mare, baia curata, un mini frigider, vederea la mare face toti banii .Voi pune cateva poze.

Personalul foarte atent, prin hotel nu gasesti nisip, e aspirat mereu.

La receptie au o camera unde poti lasa toate accesoriile de plaja, saltele, piscine... orice, cu incredere. Lifturile vin foarte repede, sunt incapatore.

Suntem foarte multumiti de alegerea facuta si cu siguranta vom reveni.

Recomand cu drag!

Trimis de Ciucurel in 04.07.14 15:01:59
Validat / Publicat: 04.07.14 21:31:10

VIZUALIZĂRI: 2640 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ciucurel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din balcon

[04.07.14 21:30:26]

@Ciucurel: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi rubrica ECOURI (cea de faţă).

kammyn
    [05.07.14 11:17:42]

@Ciucurel: Buna ziua! Ma bucur sa aud de bine despre acest hotel pentru ca si noi am ales sa mergem incepand din 7 iulie.

Am citit pe un alt site ca au platit aerul conditionat cu 50 lei pe zi, in primavara. Asa e?

Pe la ce ora v-ati cazat?

Multumesc.

[05.07.14 13:00:03]

@kammyn: super, noi pe 7 plecam, nu stiu de aerul conditionat, temperaturile nu au fost foarte mari pana acum si nu am avut nevoie de aer. Voi intreba la receptie si iti zic... Macar asa informativ.

Cazarea incepe de la ora 14.00 oficial, dar noi pe la 12 ne-am primit camera, e in functie de cate camere au libere. Sa nu uitati sa specificati vederea la mare

Revin dupa masa

[05.07.14 14:18:18]

@Ciucurel: am intrebat acum si aerul conditionat este gratuit, trebuie doar cerut de la receptie

Inca un +

Numai bine

kammyn
    [05.07.14 17:06:00]

Multumesc mult pt detalii. Distractie placuta in continuare!

dariaiac*
    [05.07.14 19:48:39]

@Ciucurel: O intrebare va rog: la ce etaj e vederea din foto?

[05.07.14 21:13:06]

@dariaiac: la etajul 7 si e vederea din lateralul hotelului, puteti cere (daca au camere) sa vedeti marea in fata, oricum marea se vede din orice balcon incepand cu etajul 3, dar cat mai sus e mai frumos

dariaiac*
    [05.07.14 21:16:36]

@Ciucurel: Multumesc de raspuns. Speram ca anul acesta sa avem parte de vedere la mare, ca anul trecut am avut camera cu vedere la lac. In rest stiu ca totul e nou, cel putin anul trecut era asa si sper ca domnisorica blonda sa nu mai fie (tare aroganta mai era). Vacanta placuta in continuare si intr-adevar e un loc unde stelele stralucesc in deplinatatea lor.

[05.07.14 21:20:10]

@dariaiac: cu multa placere

Si cu parere de rau... O domnisoara blonda este prin zona... Acum o sa vedeti daca e aceeasi

Noi am interactionat doar cu o brunetica si un domn

Mai avem 2 zile de relax ❤️

Numai bine!

elizioana
    [07.07.14 10:35:30]

merg si eu pentru prima oara in Venus, ai ce face seara? gen un parc de distractii pentru copii, terase? locuri placute de pretrecut seara. ?

rentea
    [07.07.14 11:46:00]

@elizioana: simplu. Nu prea. daca distractie inseamna sa te dai in niste masinute vechi de 20 30 de ani impreuna cu copiii, atunci exista ceva. In rest, recomand, ca locuri placute de servit masa, terasa rest. Afrodita si inter. Mai este si un rest dragut pe malul lacului venus, langa hotelul vulturul.

Mai mult nu exista... parca mai multa 'cocalarime' prin statiune comparativ cu anul trecut.

[07.07.14 14:24:31]

@elizioana: cam ce a spus rentea... Noi am mancat la un restaurant turcesc (buna mancarea) si prin mangalia. Mancarea de la Vulturul nu m-a impresionat (or sa va ofere tichete valorice pentru masa, sa nu faceti greseala sa le cumparati pentru ca costa exact la fel si daca va duceti simpli clienti din afara hotelului! Si mai bine incercati diferite restaurante.

Dpdv al distractiei nu este o statiune ff animata, hotelul are restaurantul pe malul lacului si in fiecare seara canta un domn... melodii vechi si frumoase care merg la suflet cu niste vin si prieteni sau simplu cu familia!

Eu as alege iar si iar si iar Venus, nu sunt fan aglomeratie, cozi, pardon, pardon sa treci pe strada. La plaja fiecare isi vede de zona lui, nu casca ochii la cum arata aia, ala. Acum depinde de perioada, azi veneam multi turisti

Ne-am simtit foarte bine anul acesta!

Asteptam si parerile voastre

Vacanta placuta

elizioana
    [09.07.14 11:29:39]

multumesc mult de raspuns. Cuvantul distractie e limitat oricum la faptul ca suntem cu doi copii mici, va dati seama ca nu cautam cluburi, dorim locuri unde sa petrecem serile frumos, un loc de plimbare, si ceva distractiv pentru copii.

Ciucurel, dariaiac*, elizioana, kammyn, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂDel Mar Hotels Venus (ex Vulturul) :