ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2014
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUN-2014

Superb!

In urma vacantei din vara asta, la hotel Potos, pot spune ca a fost altceva decat anul trecut cand am petrecut vacanta pe continent, in sensul ca am vizitat foarte multe locatii pe insula cu adevarat superbe.

Am ales acest hotel datorita raportului calitate/pret si pot spune ca a fost foarte bine. Camera curata, spatioasa, curatenie zilnica, personalul amabil si prietenos, ambientul hotelului foarte familial si bine intretinut, piscina foarte ok.

Statiunea animata si placuta seara la plimbare, cu multe magazine pe gustul mai ales al fetelor. Plaja este ok daca nu va deranjeaza nisipul cu pietris prin el.

Personal am facut plaja o singura data in Potos, pentru ca am fost la prima vizita a insulei si am dorit sa vizitam cat mai multe.

Ca o concluzie in privinta plajelor personal ne-a placut cel mai mult plaja Paradise Beach apoi Aliki si Golden Beach. Merita sa mergeti si la plaja de marmura dar in perioada noastra nu era nimic amenajat acolo si nu am stat prea mult.

Peisajele pot spune ca sunt fantastice cu toate golfurile si plajele privite de la diferite altitudini si cu valurile care se sparg in stancile imense.

Am ocolit de mai multe ori insula si in fiecare zi mergeam la plaja la Aliki sau la Paradise unde stateam pana dupa amiaza pe la 5/6.

Cu siguranta vom mai reveni si tin sa-i transmit prin acest rewiev toata stima si respectul pentru amabilitatea Dlui Aris care face tot posibilul ca turistii sa se simta cat mai bine, asa cum s-a mai scris pe aici. In privinta unor nemultumiti de romani fara bun simt pe care ii intalnesti adesea, n-ar strica sa fie mai civilizati, intrucat nu-i face nimanui placere sa asiste la un scandal in gura mare cu ceilalti. Mentionez asta pentru ca m-am simtit prost ca roman cand o familie de romani a inceput sa se certe din senin cu proprietarul hotelului, din motive minore, mancare, camera..., in conditiile in care nu stiau deloc engleza, noroc cu copilul de cca. 10/12 ani care intelegea ce spune Aris. Cu toate astea pot spune ca Aris nu a avut liniste pana nu le-a satifacut toate doleantele cu o amabilitate debordanta.

Jos palaria domnule Aris pentru ca da-ti lectii de civilizatie celor care se laudau in gura mare ca au fost peste tot plecati dar nu au invatat nimic.

Mancarea suficient de variata, gustoasa, dar care in mod normal se mai si repeta, ca oriunde dealtfel.

Terasa de luat masa foarte draguta iar personalul tot timpul sa degajeze mesele si sa te serveasca cu ce comandai.

Peisajul cu marea de pe balcon este superb, iar in linistea noptii se aud valurile cum se sparg in stancile de langa plaja.

Merita... !

Trimis de ady77 in 18.06.14 12:32:20
Validat / Publicat: 18.06.14 14:38:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2645 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja cu golful Aliki

cloverina
    [19.06.14 09:59:19]

As fi dat orice ca în august să nu fie amenajat nimic la Marble Beach, să fim doar noi și apa turcoaz.

cosminp
    [19.06.14 12:59:06]

ma bucur sa vad in continuare ecouri foarte bune despre Hotel Potos si Aris, mai ales ca eu am descoperit locul si personajul si am scris aici despre ele.

pe de alta parte, chiar daca eu personal nu cred in povestea cu cazare si mancare proaste (pot aparea diverse probleme, dar trebuie sa stii cum le rezolvi), nu consider ca trebuie sa acuzi pe cineva pentru ca a reclamat cazarea sau mancarea. nicidecum nu trebuie sa te simti altfel decat esti in vacanta din cauza problemelor altora.

poate problemele erau minore din punctul tau de vedere, dar ei le considerau foarte importante.

in final, ma bucur pentru constanta serviciilor oferite.

Mate
    [28.06.14 17:00:13]

@ady77: Ce tip de masa ati avut? Demipesiune?poti sa-mi spui cateva randuri (mergem 4 familii cu copii si mai mari si mai mici si mai mofturosi unii din ei... Multumesc!

ady77AUTOR REVIEW
    [30.06.14 09:21:20]

@Mate:

Noi am avut demipensiune si a fost ok.

Micul dejun se compune in mare din oua ochiuri, fierte, cremvusti, 2 tipuri de placintele foietaje cu branza, spanac, apoi cascaval branza, 2 tipuri de salam, un tip de sunca presata, branza crema sau taziki nu stiu exact pentru ca nu am luat, rosii, castraveti apoi unt gemuri, miere, curmale si nu in ultimul rand un dozator cu sucuri si un expresor de cafea.

Cina era compusa dintr-un fel de ciorba, orez, paste, un fel de carne facuta la cuptor, o data a fost peste, altadata pui la cuptor, cartofi nature, apoi gasiti salata verde, salata de muraturi cu masline, varza si cam atat, apa la 1,5 l 1 euro cea mai ieftina, de baut nu aveti nimic gratis seara.

Cu siguranta va veti satura de oua dimineata pentru ca sunt cam centrul atentiei in meniu.

Meniul nu este pentru mofturosi sau gurmanzi, totul depinde de gustul fiecaruia.

Va doresc pofta buna!

ady77, cloverina, cosminp, Mate