ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2014
ÎNSCRIS: 11.07.11
JUN-2012

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

The best

O vacanta de vis, intr-un cadrul natural, exceptional!

Mancare foooarte buna, camera spatioasa si curata, piscina imensa, verdeata cat vezi cu ochii imprejur, personal amabil si poliglot (mai rar in Bulgaria) ce sa zic m-as intoarce oricand la VIVA, fata de alte hoteluri mai cu pretentii (Mimoza-horor) (Melia-mancare de cantina la 5*)

Recomand cu caldura si incredere pentru toate categoriile de turisti: cu copii, varstnici, proaspat casatoriti!

Receptinerele extrem de amabile si frumoase ne-au aratat o disponibilitate rar intalnita!

THE BEST VIVA!

Trimis de serana puia in 10.06.14 11:23:16
Validat / Publicat: 10.06.14 12:37:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Mimoza si melia

VIZUALIZĂRI: 1294 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (serana puia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.06.14 14:18:41]

GYL*
    [10.06.14 16:54:48]

Recomanzi cu asa multa nonsalanta, ceva petrecut in 2012? In industria hoteliera se pot schimba lucrurile, in sens pozitiv sau negativ, de la o saptamana la alta, dar dupa 2 ani???

Chiar nu-i inteleg deloc pe cei care vin cu impresii si posturi "de cand era bunica fata", basca recomandari pro ori contra.

Webmasteri, poate se poate face ceva in acest sens si apropos nu prea mai vad o mare implicare din partea dvs. in verificari, actualizari, solicitarea de informatii sau documente suplimentare, in sustinerea celor scrise, etc.

Alo!! ne plafonam? devenim site de publicitate sau anti??

Poate e necesara si revizuirea softului, sa nu mai permita postari fara pret, moneda, durata, etc. Pacat!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [14.06.14 21:47:20]

@GYL:

Uite că în cazul acestui hotel schimbările nu sunt atât de dramatice pe cât insinuezi tu. Am petrecut la Viva revelionul 2010 și am fost mulțumită. Și atunci mâncarea a fost bună și variată, am avut multe băuturi de import incluse în concept, personalul a fost amabil, parcarea gratuită. Nu am revenit în plin sezon din cauza distanței mari până la plajă și a multelor trepte pe care le-aș fi avut de urcat la întoarcere.

P.S. Eu am pus și poze pentru credibilitate.

GYL*
    [15.06.14 17:11:37]

Stimata doamna consilier Nicole33, doresc sa lamuresc un lucru, valabil si pentru dvs., eu nu am insinuat nimic in ecoul meu, eu fack o constatare logica si zic eu pertinenta astfel: 1. - o informatie despre orice destinatie, unitate de cazare, obiectiv, etc este mai utila, folositoare cu cat este mai recenta, in timp, cu trecerea anilor respectiv Revelion 2010 sau sejur 2012, informatia se perimeaza. Daca nu stiti imi permit sa va reamintesc ca lucrurile in industria hoteliera evolueaza sau chiar involueaza.

2. - orice menbru AFA onest, obiectiv, realist si de bunacredinta, nu va posta un review dupa 2,3... N! ani, cine doreste sa se faca util cu adevarat si fara interese ascunse sau secundare isi va rupe cateva minute sa posteze in timp util. Cand vorbesc de interese ascunse sau secundare ma refer la pubicitate sau antipubliciate, la dorinta de acumula puncte din postari s. a. Pentru a limita sau elimina pe cat posibil astfel de situatii, in ecoul meu anterior, am adus in discutie cateva idei, care pot fi utile.

3. - ironia dvs. "Sunt lucruri care nu se schimbă de la un an la altul. Facem pariu că hotelul este la fel de departe de mare? ", ma onoreaza si denota ca am atins, totusi, un punct sensibil si asta fara ca acesta sa fie o litera din alfabet.

4. - in final, cu promisiunea de nu mai relua acest dialog, cu tristete va informez d-na consilier, ca o parere despre Revelionul petrecut de dvs. in anul 2010 si recomandat in 2014 este o autoironie pentru cineva care culmea mai este si... consilier AFA/BULGARIA.

[15.06.14 17:45:24]

@GYL: la cazul în care un user abia acum descoperă AFA şi se gândeşte să ajute cu ce poate şi el, chiar cu impresii mai vechi te-ai gândit?

Noo, tu gândeşti, ca tot românul, "conspirativ", aşa-i?

Îi spun eu, sunt MULŢI utiizatori în ipostaza amintită mai sus.

În plus, reţine că FIECARE review postat pe sait este verificat cu atenţie (nu ai tu idee cu câtă atenţie) şi că la orice supiciune de reclamă/antireclamă se declanşează o procedură de clarificare (în 80-90 la sută din cazuri, procedura se finalizează prin decizia de neacceptare a publicării resp review - asta şi ca o dovadă că algoritmul dă rareori "false positives")

Mai reţine că AmFostAcolo are în Regulament mai multe prevederi prin care nu încurajează încărcarea unor impresii vechi (în special a celor de tip "de cazare").

Neacceptarea spre publicare a unor asemenea reviews, oricât de vechi - ar fi însă o dovadă de "idiocraţie", şi nu de democraţie/progres...

La urma urmei, oricine are ochi să vadă - şi, de presupus, minte să înţeleagă - cât de actuale sau neactuale ar fi *ORICE* recomandări...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [15.06.14 23:43:10]

@GYL:

Dacă eram bărbat, bănuiesc că gluma de la punctul 3. nu apărea în ecou.

Dacă citeai cu atenție, ai fi înțeles că eu m-am referit doar la faptul că în cei doi ani și jumătate scurși de la sejurul meu la cel al autoarei review-ului (cam succint pentru gustul meu și fără poze) nu par să fi survenit modificări semnificative de niciun fel și, da, am vrut să subliniez printr-o glumă faptul că unele lucruri nu se schimbă niciodată.

Se pare că tot mai des diverși useri sunt deranjați de titulatura de consilier AFA, acordată, cel mai probabil, pe baza unei anumite experiențe pe o destinație sau alta.

Consilier sau nu, nu voi pregeta vreodată să-mi exprim liber opinia despre un hotel la care am fost cazată la un moment dat, putând oricând dovedi calitatea de turist plătitor.

Nu-mi pot imagina ce interes ascuns ar putea avea un user înscris acum trei ani de a face reclamă unui hotel dintr-o altă țară.

În legătură cu articolele mai vechi publicate pe site, punctele acumulate nu sunt o explicație, deoarece acestea se pot vota doar simbolic, în opinia mea, uneori este bine să lași impresiile să se mai așeze (evident nu să scrii după 10 ani) și poate o „vină” o au și moderatorii, care întâmpină fiecare nou venit cu formula:

bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

fără alte precizări suplimentare, iar unii chiar fac eforturi de ajuta la rândul lor comunitatea AFA, ceea ce mi se pare de apreciat și nu de condamnat și în niciun caz cu vehemența cu care ai făcut-o tu în primul ecou.

HVDVivaClub
    [24.06.14 13:01:44]

Dear all,

Thank you that all of you have been taking time to write something here, which is very important for us!

Needless to say, it is very important for us to know the opinion of our guests, no matter which period they were visiting the hotel. This, I can assure you, is helping us to improve the product we are offering. There are some points, which for example we did not take into consideration before and a review from previous years could help us improve it. On the other hand, there might have been good points in our products which guests liked and are missing now - of course we will bring them back.

And yes @GYL, the hotel changed a lot - we have made major renovation in the hotel, including renovating the rooms, we built a new restaurant and a new bar. Regarding the quality of the food - each year we are adding something new to our All Inclusive concept and trying to make it more and more various. The personel was trained as every year, so they will take care of our guests with a smile and the best possible manner.

As always, we are open to all your comments and suggestions!

Best regards,

Kostadin Terziev