ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2014
MAY-2014

Sub orice critică
Sub orice critică

Ridicol

Deci nu pot sa cred ce mancare oribila si ce bauturi absolut ne-baubile pentru un hotel de, chipurile, 5 stele.

Sucurile- niste oribilitati gen Tec, cafeaua- un ness apatos de la dozator, apa minerala- un sifon fara nici un gust, berea- doar la dozator cu 80% apa si gust infect, iar bauturile spirtoase- de-a dreptul otravitoare. Toate mega marca locala Savoy. Va rog, nu va intrebati cum era vinul.

Mancarea: supele si ciorbele erau toate de la plic, chiar si ciorba de vacuta. Am avut onoarea sa mananc o super salata locala: parizer cu ketchup si cu castraveti acri. Va rog, pofta buna :)))

Camerele: desi spatioase si relativ ok, prosoapele nu s-au schimbat niciodata in cele 3 zile cat am stat acolo. Si-mi lasau si scame pe corp. Canapeaua din camera avea seminte pe ea :))

Cameristele, absolut toate, erau de etnie roma. Chiar si unii dintre chelneri.

Apa din piscina interioara era rece ca gheata, nu s-a putut folosi. Un masaj la spa- 60 leva. Parcarea- 50 leva pentru 3 zile.

Noi ne-am cumparat de baut de la un magazin de langa hotel si am stat in camera. La barul hotelului se ascultau manele...

N-as mai merge acolo niciodata. Poate nici in Bulgaria. Am zis.

Trimis de ionut sebastian in 04.05.14 22:33:38
Validat / Publicat: 04.05.14 23:53:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 1841 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionut sebastian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.05.14 23:28:39]

@ionut sebastian: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[05.05.14 15:14:47]

@ionut sebastian: apa minerala- un sifon fara nici un gust, berea- doar la dozator cu 80% apa si gust infect.

Ce gust ar trebui sa aibe apa minerala?? Berea cata apa are?? Macar avea 4 % alcool??

De obicei prosoapele se lasa pe jos daca se doreste schimbarea lor. Nu am intalnit prosoape care sa lase scame.

Cameristele, absolut toate, erau de etnie roma. Chiar si unii dintre chelneri.

Pe mine nu ma deranjeaza atata timp cat isi fac treaba.

[05.05.14 15:24:41]

@fanespoitorul: ... si o completare... probabil ca nici pretul nu a fost unul exorbitant! Bine, bine, ar putea sa spuna unii... sunt bani munciti... sunt de acord, insa cu ce nu sunt de acord este faptul ca uneori uitam sa ne raportam la asta...

[05.05.14 15:56:27]

@maria55: No comment referitor la pret. Imi aduc aminte de un coleg de servici care in 2009 dupa ce a auzit ca am fost in Albena si am platit x lei, a rezervat in plin sezon estival 2 adulti la un hotel de 3 stele cu AI din Nisipuri. Era fericit ca platise 2/3 din pretul nostru de la Albena - Laguna Garden la inceputul sezonului. I-am spus ca la banii pe care i-a dat eu as avea emotii. S-a intors plin de nervi si povestea ca din tartetze, coaste de porc care erau delicatese, si aripi de pui, nu i-a scos. Bauturile: posirca. Concluzia amicului meu: nu mai calc la bulgari. Conteaza cat platesti, ce-ti serveste - de obicei agentiile care se respecta iti spun paleta de bauturi, distractii etc, si ce asteptari ai de la hotel.

Mie mi-a placut mult expresia: apa minerala - un sifon fara nici un gust. Dpdv organoleptic, apa nu trebuie sa aibe gust.

[05.05.14 16:15:02]

@fanespoitorul: oooo, ba da... trebuie sa fie insipida, inodora si incolora... adica fara gust si miros, exact cum zici...

Problema e alta, lasand gluma la oparte si anume: aceste impresii, de gen, pot scadea vertiginos scorul acestui, sau al altui hotel, ceea ce de multe ori nu e comform cu realitatea! Sunt convinsa ca intelegi ceea ce am vrut sa spun... daca, apa nu are gust, sau camera prea mica (nu e cazul la acest review), ma refer in general, notele pot influenta negativ alti utilizatori.

traian.leuca †
[05.05.14 17:01:07]

@maria55: Iată mai jos şi alte "nemulţumiri"din cauza cărora au fost depunctate unele hoteluri şi alte obiective, culese de subsemnatul din unele review-uri postate pe AFA:

-Liftul se oprea între etaje, fiind chemat de alte persoane.

-Nu mi-a plăcut pentru că presiunea de apă caldă era prea mare.

-Necazul este ca bulgarii nu renunta la condimentele lor pe care le pun in carnati (seamănă într-un fel cu apa nu are nici un gust).

-Rosiile erau crude.

-In vila nu ai voie cu prieteni, frati rude samd care nu sunt cazati acolo.

-Receptia si sala de primire dezordonate, cu hartii si diferite obiecte asezate/ingramadite unele peste altele

-Parcarea pensiunii era în pantă (la Moeciu)

-Proprietarul aproape invizibil/proprietarul ne urmărea peste tot.

-Am primit o camera cu vedere spre mare, deşi am cerut cu vedere pe spate (majoritatea vor invers).

- Faptul ca este nispul fin in apa automat tot il gasiti in costumul de baie.

[05.05.14 17:58:10]

@traian. leuca: tare de tot) m-am distrat citind ecoul...

Mai pot mentiona;

- am avut doar pepene... (desi pe piata mai sunt multe alte fructe)

-am platit parcare... si era hotel de 4*...

- cafea slabuta, expresso fiind cu bani...

-nu erau de calitate cosmeticele din baie...

-insa ce m-a dat pe spate a fost "pufu' de pe prosoape", ma rog, scame, care ramaneau pe corp!

Putem continua la nesfarsit... concluzia e una singura; trebuie sa citesti printre randuri si sa-ti faci propria parere... altfel... adio vacanta... ca esti speriat de acasa!

ionut sebastianAUTOR REVIEW
[05.05.14 22:18:21]

@fanespoitorul: Ce mi se pare tare la ''ecoul'' tau e ca te-ai conversat la greu cu maria55. Eu iti doresc succes din tot sufletul si sper ca 55 nu vine de la varsta fetei )

Daca imi mai permiti un comentariu: te cred sincer ca nu te deranjeaza etnia roma, nici nu are cum, judecand dapa id-ul tau.

V-ati legat de 2-3 observatii ale mele legate de apa si prosoape. Ok. Poate am exagerat. Sau poate puteam sa zic mult mai multe. Dar nu conteaza. Impresia generala chiar a fost proasta, altfel nu mi-as fi pierdut timpul sa intru aici sa scriu.

Sa inchei intr-o nota pozitiva. Mi-a placut de Petya. Petya era hostesa la restaurant si avea niste tzatze frumoase. I-am spus si ei

Va pup,

Ionut- Sebastian

[05.05.14 22:50:45]

@ionut sebastian: daca tot inchei ecoul cu "va pup", imi permit sa-ti adresez personal aceste randuri!

Da, m-am conversat cu colegii de site asa cum procedez acum cu tine! Este gresit? Este jignitor? Este deplasat?

Conversatia, cel putin din p. m. d. v, nu facea referire strict la review-ul tau (parca am si mentionat asta), ci la modul cum percepem virtual, din impresii, din poze, o locatie sau alta!

Nu am spus nici eu, nici ceilalti utilizatori ca nu ai dreptate, ca nu te credem, ca nu intelegem si crede-ma, nu ma bucur (dimpotriva) cand cineva se intoarce cu un gust amar dintr-o vacanta (vorbeam, tot pe aici, de bani munciti), mai ales cand alegerea este pt o locatie de 5*

Pana aici... "ne pupam"... atat la propriu cat si la figurat, alegerea e doar a ta!

Acum;

-id-ul, @fanespoitorul, nu are nicio legatura cu ceea ce tu insinuezi... parol... si daca ar avea, pe mine una nu m-ar deranja!

-"55" vine de la varsta "fetei" (n-am considerat-o jignire... desi a fost cu tinta), care defapt este o baba, adica eu si 55 a ramas, acum e spre 60...

- nu am fost cazata la vreun hotel de 5*, nu-mi permite bugetul, "fata" fiind pensionara, dar comparand cu unul de 3*, pe care mi-l permit... sunt tare incantata, cred insa ca la fel de incantata as fi si la 1*, doar pt faptul ca stiu sa ma bucur de vacanta, selectez si retin doar ceea ce e frumos din ea!

Asa cum tu la randul tau ai retinut-o pe hosteza Petya, asta doar ca sa incheiem intr-o nota pozitiva!

Si eu te pup, daca accepti pupaturi de la o baba!

[06.05.14 07:47:30]

@ionut sebastian: Coane, te admir ca-ti place apa minerala sa aibe gust. Cat despre ID-ul meu nu spune nimic despre o anumita etnie. Nu am nimic cu nici o etnie si cred ca asta arata ca sunt "open mind". ID-ul meu este in oglinda, daca sti sa citesti printre cuvinte.

Pot sa vorbesc cu oricine le orice review atat timp cat vorbesc despre cele de mai sus. Vroiai sa vorbesc cu tine??

Cum a spus si Maria 55 si altii: astfel de comentarii rautacioase nu fac decat sa induca in eroare pe cei care vor se mearga in acelasi loc si sa-i scada punctajul locatiei.

Toate cele bune.

ionut sebastianAUTOR REVIEW
[08.05.14 01:15:44]

@fanespoitorul: Fane, mersi ca m-ai contactat sa-mi spui nimic.

Noroc cu vecina de la '55'', poate are ea sa propuna o vacanta mai ok. Ceva recomandari?

Multumesc,

Ionut

[08.05.14 06:44:19]

@ionut sebastian: chiar nu inteleg ce te deranjeaza de esti atat de acid! Si pt ce tot multumesti? Parerea mea este ca acest subiect ar fi bine incheiat aici, hai te rog sa ne oprim si in asteptarea altor review-uri de la tine... sa auzim doar de bine!

balasa violeta
[08.05.14 12:08:25]

@ionut sebastian: "N-as mai merge acolo niciodata. Poate nici in Bulgaria. Am zis" Sa nu uiti, te rog!

Trec de 55 in vara, am doi baieti ca tine si deseori discutam in contradictoriu, ce vreti? Cu bani de nimic sa aveti conditii si sa traiti ca un pasa? Cat ai dat pe trei nopti la bulgari, spune tu copile iti permiteai sa-mi oferi o masa la Hard Rock Cafe in Bucuresti? Am facut o paralela...

Ai dat putin, ai primit putin... daca as fi avut 30 de ani (va amintiti cat munceam sa strangem bani sa mergem la mare, ce conditii aveam la 30 de ani... chirie in Constanta, o placinta si-un lapte de bivolita in Satul de Vacanta si ce fericiti eram!) nu-mi ajungeau aceste patru zile sa vizitez. Una la Nessebar, o Sighisoara la mare, una la Burgas, una la Sveti Vlas si una in aceasta statiune, din care tu n-ai vazut decat magazinele. Nu sunt rea, esti unul din baietii mei si-mi permit sa te rog "trebuie sa mergi in Bulgaria si sa vizitezi aceste perle! "

balasa violeta, fanespoitorul, ionut sebastian, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: