#I#D

MEMBRU: PREMIUM
APR-2014
68 euro pachet 2 nopţi/pers

#M#0

Toată lumea are dreptate!!!

Paradoxal, dar toată lumea are dreptate, şi cei care sunt nemulţumiţi şi cei care sunt mulţumiţi de hotelul Sirius.

Trebuie să vă specific că am vrut să petrec sărbătorile pascale în staţiunea Constantin şi Elena, şi am vrut să aleg hotelul Sirius sau Azalia; în mod semnificativ, Azalia avea păreri net favorabile dar am ales Sirius pt minipiscina termală (mulţumesc cu această ocazie celor care au descris-o). Ştiam că nu trebuie să am aşteptări gustative sau vizuale în ceea ce priveşte mâncarea, dar am gândit că diferenţa de preţ dintre Sirius şi Azalia (aprox. 20 de euro la pachetul de 2 nopţi/persoană) o pot folosi pentru a mânca în duminica Paştelui la un alt restaurant.

Arhitectura şi poziţionarea hotelului mi se par extraordinare; ar trebui însă o armată de muncitori şi renovări non-stop, pentru a avea mereu un aspect ireproşabil.

Mi-au plăcut terasele camerelor, care au toate vedere frontală sau parţială la mare, şi terasele restaurantului, care oferă de asemenea posibilitatea servirii mesei într-un cadru marin de excepţie! De asemenea am vizitat şi apreciat terasa de la aşa zisul Sky-bar, care din păcate era închis!

Am fost mulţumită de cazare, de cameră şi de curăţenia din hotel.

În ceea ce priveşte restaurantul, învăţată cu alte locaţii, mi s-a părut extrem de mică suprafaţa de expunere a pregătirilor alimentare şi chiar sărăcăcioasă masa dedicată desertului (de regulă, o farfurie cu prăjiturele, una cu ceva fructe tăiate şi una cu ceva gen cozonac). Ca de obicei, depindea şi de norocul de a nimeri o mâncare care să îţi placă; de exemplu noi am nimerit într-o zi aripioare la grătar super bune (dar a fost o singură tavă şi cine a nimerit pe la sfîrşitul intervalului orar de servire a prânzului s-a putut bucura de aceste adevărate delicatese!

O remarcă negativă asupra veselei din restaurant: n-am văzut în altă parte atâtea farfurii ciobite!

Am apreciat că în barul de la recepţie, se străduiau să aprovizioneze mesele dedicate gustărilor cu diverse patiserii sau minipateuri şi minipizza, apreciate mai ales de copii.

Am apreciat în mod deosebit minipiscina interioară cu apă termală şi pentru mine asta a ridicat mult nota hotelului.

Ţinând cont de faptul că hotelul nu a fost aglomerat, nu am stat la cozi la mâncare sau la bar, de faptul că au avut ornamente de Paşi, ouă vopsite, iepuraş, seară festivă, de bucuria de a vedea răsăritul soarelui din pat, de piscina cu apă termală, de preţul rezonabil plătit, nu am regretat alegerea!

Impresii încărcate de eklor in 29.04.2014 18:46:04

Validat / Publicat: 29.04.14 19:58:17

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (eklor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 10 voturi) nota2

#M#1