Sirius Beach Hotel

MAY-2018
+ COPII: 2 -- varsta: 4 ani , 4 luni

Sejur de coșmar

Buna ziua,

Dragi cititori, daca prin postarea mea voi reusi sa fac un bine unor viitori turisti care, la fel ca mine, nu au cascat ochii, atunci ma bucur ca am facut un lucru bun.

Fratilor, cand rezervati nu va zgarciti la bani asa cum am facut eu si astfel am avut 5 nopti de cosmar la Sirius. Puteam sa aleg alt hotel dar... cine se carpeste... mai mult pagubeste.

As incepe cu punctele lor tari: - hotelul situat pe plaja,

- camere destul de mari cu vedere la mare.

As contiunua cu nenumaratele puncte slabe, nu neaparat in ordinea expusa:

- mancarea este DEZASTRU: putina, uneori STRICATA (vorbesc foarte serios) - aviz familiilor cu copii, aveti de ales doar din 1-2 feluri. Am primit doar carne de pui sau curcan, salata verde, uneori castraveti si rosii, fara alte legume.

Desertul... evident... un DEZASTRU: au doar 2 prajituri (asta daca te grabesti sa le prinzi), un fel de gris cu ceva si niste crema de... ceva... oricum... ORIBIL.

- paharele si cestile sunt nespalate bine, cu urme de murdarie pe ele, uneori sunt insuficiente; farfuriile deasemenea; olivierele sunt lipicioase, solnitele murdare.

- curatenia lipseste cu desavarsire din tot hotelul, puteti intalni frecvent plase de paianjeni, praf, mochete neaspirate si murdare; baile au o igiena dubioasa (inclusiv cea din camera) si bineinteles pe cea de sub restaurant o poti gasi dupa miros.

-personalul, inclusiv cel de la receptie, cu mici exceptii, nu cunoaste limba engleza... si evident nici romana asa ca... va descurcati voi... cel mai bine in bulgara, rusa sau... prin semne si toata lumea pleaca (NE) multumita.

- am incercat intr-o zi sa mancam la corabia restaurant. Nu am reusit intrucat, evident, asa dupa cum deja v-ati dat seama... nu prea ai ce manca (desi e contracost). Mai exact la intrarea pe corabie, jos, este afisat un meniu cu preturi care cuprinde niste feluri de mancare pe care nu le regasesti si in meniul de sus. Normal ca ceea ce ti-ai ales tu sa mananci uitandu-te in meniul de jos, nu exista in cel de sus.

- SPA-ul este O. K. daca ar fi ingrijit si evident daca ar si functiona toate cele ce se regasesc acolo. La noi nu a functionat jacuzzi si a functionat cu intrerupere sauna si camera cu sare (mai pe scurt doua zile nu au functionat). ATENTIE: pericol mare de spart capete si de niscavai fracturi pentru ca se aluneca mai ceva ca pe partie pe gresia de la asa zisul SPA.

-plaja nu este amenajata, este mica si plina de pietroaie.

- gunoiul din camera nu este luat in fiecare zi. A trebuit sa-l scot pe balcon pt. a nu mirosi in camera .

-P. S. : in seara aceasta (caci inca suntem aici - ultima seara slava cerului), probabil din cauza ca nu mai suntem multi turisti ne-au servit masa pe corabie. Ma asteptam sa fie ca pana acum, adica gen bufet suedez dar nu... ni s-a dat o foaie A4 scoasa la imprimanta pe care era trcut meniul: 2 salate (salata verde si salata ruseasca-un fel de salata boeuf fara carne), 2 feluri principale (pui cu cartofi si porc (apropo -nu am mai vazut porc de 5 zile) cu orez, si un desert. La desert era trecuta o prajitura cu alune dar... SURPRIZA, ni sa adus gris in foietaj imbibat intru-n sirop. Recunosc ca am mancat aproape tot grisul aducandu-mi aminte de copilarie si evident pentru ca eram curios mai mult de aceasta combinatie (gris in foietaj)

P. S. S: am comandat 2 salate rusesti... erau S T R I C A TE.

Dragii mei, mai sunt multe de spus, in general nu sunt o persoana care sa scrie impresii dupa ce a fost intr-un anumit loc dar dezastrul, felul in care am fost primiti, mizeria prezenta atat la restaurant cat si in hotel si camera, mancarea stricata, putina si in bataie de joc m-au facut sa scriu aceste impresii.

In viata mea si probabil am sa las cu limba de moarte celor dupa mine nu am sa mai calc in acest hotel.

Dragi parinti daca vreti sa veniti la acest hotel insotiti de copii... ganditi-va de 10 ori inainte. In rest recomand cu tot sufletul acest hotel celor carora le plac, daca vreti, lucrurile extreme in materie de cazare la bulgari.

Impresii încărcate de alx78 in 08.05.2018 20:13:47

Validat / Publicat: 08.05.18 20:58:32

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: AM mai fost la REGINA MARIA SPA-BALCIC, ARENA MAR-NISIPURI, si la 2 hoteluri aproape de Nessebar.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am mai calatorit AI in Turcia si evident in multe alte locuri dar fara AI.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alx78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[08.05.18 20:58:00]

Odată cu primul review dăruit comunității, să-i spunem și lui @alx78: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=85784

- nrs
[09.05.18 06:49:43]

daca inainte sa iei biletul intrai aici vedeai ca are o nota medie 4 si un grad de recomandare de 31%, din destul de multe recenzii. eu zic ca asta spune totul despre acest hotel