ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2013
ÎNSCRIS: 08.09.13
SEP-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mai mult decât rezonabil

Scriu acest review aflandu-ma chiar la acest hotel. Mentionez faptul ca am citit toate părerile tuturor inainte de a ajunge aici și am fost ingrozita. Mi-am petrecut mai mult de 2 luni din viata gândindu-ma cum o sa imi ratez vacanta datorită conditiilor la acest hotel. Va spun cu mana pe inima ca nu este rau absolut deloc.

Camera care ni s-a dat este mai mult decât ok. Am vazut și mai bune si mai rele la viata mea. Așternuturile sunt impecabile, camera este destul de spatioasa, dulap imens pentru haine, birou, tv, noptieră, măsuță, 2 scaune si lista poate continua. Balconul este rezonabil iar aerul conditionat functional.

Cat despre capitolul mâncare, aici au fost se pare pentru unele persoane cea. mai mare problema. Pentru mine este exact ceea ce imi doream. Nu sunt intr-adevăr extraordinar de multe feluri de mâncare dar va spun ca aveti de unde alege si totul este foarte proaspăt.

Prin definiție, bucătăria turcească nu este foarte generoasa. Adică nu au ca la noi ciorbe cu bucăți de carne. Totul este o supa-crema de ceva. Am mâncat aici cele mai bune supe-Creme.

Ma aflu la jumătatea sejurului si am gustat o gramada de mâncăruri, salate si garnituri care nici nu credeam ca exista.

Am vazut ca mulți s-aau plâns de serviabilitatea personalului. Sunt niste oameni extrem de muncitori pe care pur si simplu li se citeste doar oboseala pe chip si dezgustul pentru unele persoane și nații care își varfuiesc farfuriile cu mâncare și doar gustă din ele și pretind ca nu este buna. Acesti oameni, personalul hotelului sunt prezenți toata ziua la hotel... Ma intreb cand mai au timp si de familiile lor.

Un alt aspect este cel al ciubucului. Încercați sa puneti câte o monedă, 2, cat de des posibil și în momentul in care o faceti, sa fiti sigur ca va si vede cineva din personalul hotelului. O sa observați imediat diferența în ceea ce privește comportamentul acestora.

Băuturile incluse au fost o gramada de feluri de suc la donator (portocale, vișine, ananas, kiwi, lămâie) si cele din gama Pepsi (pepsi, 7up, mirinda). Ca bauturi alcoolice era vodka, raki, bere si vin. Ti se oferea și gheata. În unele momente ale zilei puteai servi hamburgeri, cafea, ceai, prăjiturile

Va spun, nu am răbdat nicio secunda de foame si nici nu m-am simtit dezgustata, supărată sau nervoasă în ceea ce privește șederea mea la acest hotel.

Daca nu sunteti pretențioși si sunteti niste oameni normali si realiști, merita din plin sa veniti aici.

Hotelul este asezat aproape de orice.

Plaja e la 200-300 m distanta iar renumitul bazar începe exact din fața hotelului.

Menționez ca am ținut special ca acest review sa îl scriu de aici și cat mai repede pentru a incerca sa schimb puțin situația și modul în care acest hotel a ajuns sa decada in fata unor oameni care din cauza unor capricii personale au desconsiderat prea mult acest hotel.

Apropo, acest hotel are și internet wireless care merge mai mult decât acceptabil.

Sper ca informațiile sunt de ajutor pentru unele persoane.

Pentru orice alt fel de informatii va stau la dispozitie.

Trimis de elencush in 08.09.13 23:06:58
Validat / Publicat: 09.09.13 01:40:42
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2615 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elencush); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 17.00 EUR pe cameră

[09.09.13 01:40:35]

Bun, echilibrat review de debut - merită remarcat.

@elencush: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[09.09.13 08:39:01]

. ,,... am citit... am tras concluzia.

"Capricii personale"numesti dumneata tot sictirul de acolo? Sau ai cumva impresia ca am fost numai nebuni?

Puteai sa-ti scrii parerea personala si ti-o respectam...

fara a face vreo referire la noi ceilalti.

Asa ca nu te mai obosi sa scrii..... degeaba...

[09.09.13 08:44:22]

@elencush, trebuie sa te felicit pt faptul ca realizezi la justa valoare totul!

Sunt una dintre persoanele care calca pragul acestui hotel de cativa ani, multumita fiind (raportat la costuri) si crede-ma nu am de reprosat nimic personalului acestui hotel, cat despre camere nici atat!

O locatie atat de buna ca si pozitie in Kusadasi, mai greu de gasit (aici din nou raportat la costuri).

Cineva, pe aici incerca sa ma puna la punct considerand ca sunt partinitoare si prea laudativa vis a vis de Surtel... nu, sunt doar constienta ca la 19/e/zi/pers am conditii decente si o vacanta pe care eu singura o fac placuta, lasand la oparte faptul ca nu am si nuci de cocos la masa.

Nu pot decat sa-ti doresc sedere placuta! Noi intram pe 15/sept pt 10 nopti la Surtel!

RossoNerro
    [09.09.13 19:51:48]

@maria55: La multi ani stimata doamna (pentru ieri)... dar se pare ca nu mai este ce a fost anul trecut... bucatarul Mustafa a fost inlocuit cu un altul nu la fel de destoinic ca acesta. Si da, la capitolul alimentatie este deplorabil din toate punctele de vedere. Am achizitionat din piata pui si peste si atunci am putut sa ne bucuram de salatele (foarte iuti) oferite de cei de la Surtel.

Recunosc ca suma platita a fost mica (25 euro/PP) dar nu doresc sa fiu batjocora nimanui.

PS. Totusi un lucru pozitiv... Dupa ce am servit o masa compusa din... de toate (pui la rotisor, peste, pizza, baclavale, etc.)... "regeste" (ostentativ, la mesele restaurantului) a doua zi a aparut ca prin minume in meniul de seara... peste (macrou la cuptor), pui la tava, etc. Deci... se poate.

PS2 stimata doamna Elena... nu faceti reclama hotelului degeaba... nu merita si nu refecta realitatea.

Ce va recomand eu?... fugiti cat va tin picioarele. Acest hotel nu merita nici pentru tranzit. TCB.

[11.09.13 10:41:11]

Gata? Terminati cu toata lauda asta nejustificata vis-a-vis de Surtel.

Felicitari domnule!!!

bigu_2006_rapid
    [30.09.13 23:28:50]

@maria55: sarut mana, stimata doamna! nu va luati dupa unul si altul in legatura cu hotelul surtel! principalul lucru este parerea dvs si nu in ultimul rand cum va simtiti dvs acolo! restul sunt... pareri mai mult sau mai putin pertinente! de gustibus, ,,spunea cineva si chiar asa si este! adevarat, gusturile nu se discuta! in alta ordine de idei astept impresiile dvs de anul acesta de acolo, stiu ca v-ati intors de curand de acolo si bineinteles poze noi!

[04.10.13 11:11:24]

@MIREAWA:

Gata? Terminati cu toata lauda asta nejustificata vis-a-vis de Surtel.

Fiecare are dreptul la o opinie!

Ai fost rugat (ă), să ne impărtăşeşti propriile impresii de la acest hotel. Te asteptăm cu un articol nou.

Te rog respectă si părerea celorlalţi!

[04.10.13 14:55:45]

@bigu_2006_rapid: multumesc mult pt incurajari, da, am sa scriu insa intoarcerea noastra din aceasta vacanta a fost pe 03/oct pt ca de data aceasta am prelungit cu 7/nopti si la Marmaris. Bineinteles ca pt mine si "ai mei" a fost mai mult decat o. k., bucurandu-ne de aceasta vacanta asa cum stim noi s-o facem.

Cat de curand am sa scriu despre ambele locatii, chiar daca au fost de 3*, insa dupa ce-mi revin din socul termic!!

Salutari de la malul marii!

Ioana_Ioana
    [13.07.15 15:29:59]

Cum e cu plaja? Se plateste? Daca nu se doresc sezlonguri, se mai plateste?

[14.07.15 19:16:54]

@Ioana_Ioana - hotelul este in plin centrul orasului... nu are plaja proprie... insa la aprox 300m este o plaja publica, mica, unde nu se plateste nimic... stai pe cearsaf... la celelalte doua, amenajate, se plateste... sezlong+umbrela, bla, bla...

Contra cost, mai sunt oportunitati; Ladie's Beach, cu dolmusul (2,25tl/sens) +sezlong sau un minibus care pleaca zilnic de la Surtel la plaja Diamon Beach/5-6/e/pers, include si o bautura racoritoare, transport si sezlong.

[14.07.15 20:16:37]

@Ioana_Ioana: PLAJA??? Daca se poate numi asa... ma rog... Au trecut 3 ani dar nu voi putea uita experienta neplacuta simtita pe propria piele. Nu contrazic pe cei care lauda hotelul Surtel... un singur lucru va pot recomanda... informati-va suficient inainte de a lua decizia, altfel sa nu ajungeti ca noi sa regretati alegerea facuta. Pana la plaja se merge obligat cu un mijloc de transport. Personal nu sunt de acord ca in concediu sa ma transform in navetistul de serviciu.

[14.07.15 20:34:32]

@MIREAWA - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

PS: Invitaţia de mai sus ţi-a mai fost adresată de cel puţin 3-4 ori; poate în sfârşit vei realiza că a scrie propriul set de impresii de acolo nu este doar calea normală, ci şi cea mai eficientă pentru ceea ce vrei - se pare - tu.

[14.07.15 21:37:54]

Discutia era despre plaja din zona si nu despre hotel.

Am recitit ecoul, cautand "laudele"... nu, nu sunt... vorbeam strict despre plaja...

Daca asta se intelege, imi cer scuze... cat despre mijloc de transport, da, am dat variante... insa pt cei 300m sunt convinsa ca nu ar fi necesar vreun mijloc de transport...

Da, hotelul nu se ridica la nivelul asteptat de multi dintre noi, insa eu fac parte din acea minoritate care mereu m-am simtit bine acolo... asta asa, pt a face o mica referire si la hotel!

Desi merg an de an si asta se stie, am renuntat sa mai scriu despre locatie... se pare insa ca "vanam" la infinit impresii despre Surtel, doar, doar "carcotim" pe seama lui...

Aici pe site, cine, cum, pro sau contra, avem cu totii un drept... acela de a ne spune parerea, fie ea buna sau rea!

Folositi-va de acest drept!

[15.07.15 13:11:54]

Termenul "carcota" nu face parte din vocabularul meu. De trei ani nu am mai adus in discutie nimic legat de Surtel. Am facut referire strict la plaja... daca trebuia sa aduc in discutie hotelul erau multe neajunsuri de scos in evidenta. In situatia in care am deranjat pe cineva pentru faptul ca mi-am spus o parere... eu ma retrag.

bigu_2006_rapid, Ioana_Ioana, maria55, MIREAWA, RossoNerro
    Alte impresii din această RUBRICĂSurtel Hotel: