ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2013
ÎNSCRIS: 03.09.13
AUG-2013

Către satisfăcător
Către satisfăcător

In general ok, dar exista variante mai bune in zona

In general am fost multumiti de experienta. In mod clar au fost conditii mai bune decat in Romania, dar din ce am mai vazut ulterior in timpul sejurului, exista si alte alternative mai bune. Dar raportul calitate pret a fost ok.

Pro

- Prosoapele sunt schimbate in cazul in care sunt lasate jos, pe podea

- Hartie igienica din belsug - in mod curent aveam 3 suluri in baie

- Paturi schimbate la cerere. Am avut un mic accident cu copilul de 3 ani si cam in 20 minute totul a fost schimbat.

- Curatenie in camera se facea la cel putin 2 zile: gunoi ridicat, sters pe jos (mai ales in baie), rearanjat paturi (in cazul in care le lasam noi nearanjate).

- Baie - vana mare si bideu (care a ne-a ajutat mult cu copilul). Vana ce-i drept era putin lunecoasa si cand intrai in ea riscai sa iti faci tatuaje nedorite.

- Balcon mare, spatios, dar cu 2 scaune si masuta de plastic din cele mai de proasta calitate. Erau deja murdare si cu urme de tigara pe ele. Din pacate la fel erau si cele de la barul de la piscina.

- Aer conditionat functional... foarte folositor (noi il lasam pornit cat eram plecati si cand ne intorceam de pe plaja era foarte placut sa intri la racoare)

- Piscina curata, cu sezlonguri gratuite, dar apa putin cam rece. Programul putin cam scurt... doar pana la ora 18:00 seara.

- Parcare gratuita dar putin inghesuita… doar aprox 25 masini. In schimb supravegheata video.

- Internet wireless gratuit in lobby - cu viteza destul de ok... In camere este contra cost.

- Personalul stia destul de bine limba engleza incat sa te faci inteles. Daca nu, o dadeai putin pe germana si tot te intelegeai cu ei.

Contra

- TV mic, fara programe romanesti (desi 80% din masinile din parcare erau de RO). Am avut noroc doar cu Viva, cu un post german de desene animate si cu un program de stiri in engleza.

- Mancarea foarte putin variata - dupa 2,3 zile deja nu mai suportam nici mirosul cand veneam la masa. Continea cam asa...

Micul dejun: oua ochiuri, papara, crenvursti prajiti, gem, unt, margarina, miere, lapte, iaurt, ceai, cereale (2 feluri, ambele cu gust fad), 2 feluri de sunca (dar trageau mai mult a parizer), cascaval, branza feta, rosii, castraveti, in 2 zile din 8 au facut si gris cu lapte, mai faceau un fel de placinta foetaj cu branza, paine in ou (probabil cea care incepea sa se usuce). Sucul de la dozator era gratuit dimineata si bunicel (dar seara era 2 leva paharul).

Cina: pui dezosat la gratar, cotlet de porc cu sos (nu m-a atras deloc, deci nici nu l-am gustat), aceeasi crenvursti prajiti ca si dimineata, cartofi prajiti, salata de rosii cu branza feta, ciorba de perisoare (care erau destul de mici si tari... ca si bombitele), ciorba de legume, supa de pui cu taitei, un fel de tocanita de piept de pui, un alt fel de tocanita de mazare+fasole verde+morcov+inca ceva legume. Intr-una din zile a fost si un soi de peste alb... dar nu stiu de care... dar era pliiinnn de oscioare. Nu puteai sa il mananci. Nu am avut niciodata ceva pane (cascaval pane, snitzele, etc), chiftelute, etc. Am avut totusi intr-o zi un fel de mititei... dar aveau carnea mult mai fina (aproape ca la crenvusrti)... mie personal nu mi-au placut.

Desert: fructe... doar struguri, nectarine si mere, mini croissante cu ciocolata sau gem (rele la gust), biscuiti, niste prajiturele fade, fara nici un gust. Intr-una din zile au avut niste melcisori cu zahar deasupra... au fost chiar buni, pacat ca a fost doar 1 zi. In schimb nu am avut niciodata inghetata, salata de fructe sau clatite.

- Intr-una din zile am gasit un vierme de legume in ciorba... ne-a taiat total apetitul in ziua aceea.

- La masa de seara trebuie sa platesti sucul... si nu au nici macar apa gratuita. Intr-una din zile am adus apa de la noi seara (luata de la bar de la ei), si imediat au venit si ne-au spus ca nu e voie. Mi s-a parut o tiganie din partea lor. Dar in momentul in care am spus ca e luata de la ei de la bar, nu au mai carcotit.

- E greu de ajuns de pe plaja inapoi la hotel - e panta destul de abrupta... Mai ales ptr copii si ptr mine personal fiindca eram gravida in luna a 5-a. Nu stiu cum ar fi ptr persoane mai in varsta.

- De fiecare data cand cobori la plaja treci pe langa pubelele de gunoi... E un miros de iti ia nasul, mai ales in zilele foarte calde.

- Camera era in general destul de curata, dar daca trageai la o parte o noptiera sau fotoliul, dadeai de panze de paianjen.

- Intr-una din zile am facut greseala de a ne lua inghetata pe bat de la barul de la piscina. A fost la un moment dat topita si acum era cu apa inghetata deasupra ei. La copil nici nu i-am mai dat... a trebuit sa mergem mai tarziu pana pe plaja ca sa ii luam (am apucat de i-am promis inghetata si de obicei ne tinem de cuvant).

- In reclama au trecut si loc de joaca ptr copii... dar care din pacate contine doar un topogan - cu scari destul de periculoase de fier - si de asemenea cu o portiune deschisa inainte de topogan, la fel de periculoasa, de unde isi pot da copii drumul pe o bara in jos, dar dupa care trebuie sa se aplece. Si mai sunt doar inca 2 leagane. Toate pe iarba, si dupa o ploaie buna, faci baie la picioare. Noi in schimb am mers cu copiii la un hotel de langa noi, cu un topogan de plastic, mult mai prietenos, cu balansoare, leagane, dar si cu dale cauciucate special ptr locurile de joaca.

- Au biliard si tenis de masa. Am vrut intr-una din zile sa jucam biliard, dar ni s-a spus ca lipsesc 3 bile din set !!!! La care noi imediat ne-am gandit.. Pai si nu aveti unul de rezerva??? Tenisul de masa nu ne-a atras... masa era pozitionata sub terasa exterioara unde luai masa... era foarte umbra si umezeala, ca intr-o pivnita.

- Una din prizele din camera nu mergea... asa ca eram nevoiti sa scoatem din priza ori TV-ul, ori frigiderul ori una din lampile de la capul patului ca sa putem sa ne incarcam telefonul.

- Baia nu are uscator de par, si daca imi amintesc bine, nici priza in baie (dar de asta nu mai stiu 100% sigur). Poate ca nu e inclus la 3 stele.

Sper ca v-am ajutat sa va faceti o idee. Data viitoare, cred ca o sa alegem tot Nisipurile de aur, dar neaparat la un hotel de langa plaja, cu all inclusive, poate de 4 stele... dar depinde si de preturi.

Trimis de FlorinaM in 03.09.13 13:13:08
Validat / Publicat: 03.09.13 14:31:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach

VIZUALIZĂRI: 1397 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FlorinaM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.13 13:22:11]

@FlorinaM: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare .

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Alte impresii din această RUBRICĂLjuljak Hotel: