ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2009
ÎNSCRIS: 24.09.09
SEP-2009
single

Inside Regency Resorts

Imi pare sincer rau pentru cei care au fost cazati in Paradise Court, iar mai rau, unii dintre ei au fost si furati. Eu lucrez la Regency Resorts pe partea cu rezervarile, iar astazi am primit un raspuns din partea superiorilor mei ca se fac demersuri pentru ca cei care vin sa nu mai fie cazati in Paradise Court.

Celelalte 4 resorturi care apartin Regency Resorts (Regency Club, Neptuno, Beach Club si Country Club) sunt de inalta calitate.

Daca nu ma credeti pe mine, puteti gasi aici tot ce aveti nevoie.

Si luati in consideratie ca RCI nu accepta pe oricine, iar daca intr-adevar Regency Resorts nu indeplineau standardele de calitate cerute de ei, nu se mai aflau aici.

Este de regretat ceea ce au facut Options International, First Choice Marketing si alte firme de prin ce orase au mai operat, mintind oamenii ca vin la 5 stele si cerand un pret mult mai mare decat cel practicat de noi, dar asta este si motivul pentru care colaborarea a incetat. Asteptati-va la 3-4 stele, nu mai mult, s-ar putea sa fiti mai incantati asa.

@ cei care au cumparat prin Options, First Choice Marketing s. a. m. d. : daca doreati o vacanta de 5 stele la un hotel din Tenerife, trebuia sa va interesati dinainte pe site-uri specializate sau la agentiile de turism ce preturi se practica, nu sa fiti indolenti si sa dati niste bani pe loc, dupa ce ati participat la o prezentare. Este numai vina voastra, nu a Regency Resorts! RR in colaborarea cu Options a pus apartamentele la dispozitie gratis!(sublinierea mea, webmaster) Stiati asta?

Trimis de VladSemen in 24.09.09 21:20:54

VIZUALIZĂRI: 6398 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VladSemen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[24.09.09 21:31:36]

okey, e bine & refreshing ca se urmareste feedbackul "genuine" si ca se iau binevenitele masuri de corectie.

e rau ca va permiteti sa catalogati ca indolenti niste clienti! Un semn cat se poate de RAU AUGUR! (ca sa nu mai spun ca ati fi meritat direct cartonas & suspendare - pe acest site nu este permis un asemenea limbaj - considerati cele anterioare ca ultim avertisment)

Pastrez "review"-ul, dar fara note (invalidat).

[24.09.09 21:35:38]

si-nca ceva, stimabile Semen & superiorii: de ce nu ati luat nici o masura OFICIALA vizavi de practicile "Options International, First Choice Marketing si alte firme de prin ce orase au mai operat"??? !!! Te pomenesti ca e prima data cand auziti de aceste practici!!!

De ce nu ati transmis comunicate de presa, de ce nu ati intreprins chiar masurile legale ce se impuneau? La urma urmei, aceste firme INSELAU oamenii folosindu-se de chiar numele si oferta dvs!

[24.09.09 22:03:02]

Stimate webmaster, in primul rand stiam ca este de datoria dvs sa-mi aprobati sau nu ceea ce am scris, nu sa comentati. Si cum adica nu este permis un asemenea limbaj? Ce a scris dl. Mire in postul lui este permis, sau chiar dvs sunteti dl. Mire? Dupa cate semne de exclamatie puneti cred ca sunteti

In al doilea rand nu erau clientii RR, erau clientii Options iar cuvantul "indolent" mi se pare cel mai potrivit.

Nu stiu ce masuri a luat RR, decat ca a incetat colaborarea cu aceste firme din Romania.

[24.09.09 22:11:13]

Este incredibil comporamentul dvs. Sincer asteptam niste scuze civilizate, adresate nu mie, ci clientilor dvs --- ca veneau sau nu prin intermediul COLABORATORILOR DVS, nu are importanta, v-au fost clienti sau nu?

Dvs preferati, insa, sa va intariti si subliniati, prin reiterare, aprecierile jignitoare. In paranteza fie spus, as fi curios daca superiorii dvs considera ca mai sunteti potrivit pentru postul care-l detineti, indiferent care ar fi acesta, implicandu-i in asemenea jigniri pe fata a - REPET - clientilor dvs.

Ma rog, este "bucataria" dvs, a celor de la Regency.

In ce priveste "bucataria mea": deoarece ati nesocotit avertismentul pe care era de datoria mea sa vi-l dau, aveti doua zile de supendare & timp de reflectie.

ogabriela
[25.09.09 14:41:12]

Buna ziua...D-le Webmaster ma bucur enorm ca ati pus punctul pe I dvs si ati facut un pic de lumina si celorlalti care vor citi si vor vedea intradevar adevaratul comportament vis a vis de noi "indolentii"

Acum s-au mai limpezit lucrurile

O zi buna va doresc tuturor

Ogabriela

ogabriela
[25.09.09 20:00:37]

Salut revin cu o mica completare :INDOLÉNT, -Ă, indolenți, -te, adj. Care este lipsit de energie; nepăsător, apatic; leneș, trândav. – Din fr. indolent, lat. indolens, -ntis. ...

Aceasta este definitia termenului de "indolent" stimabile domn de la RR

Numai bine va doresc

[28.09.09 12:53:28]

Si eu revin probabil cu o ultima completare, pentru ca dupa asta voi lua ban permanent... nah, webmasterul face regulile!

In primul rand imi pare rau, am exagerat cand i-am numit "indolenti" pe toti cei care au luat bilete prin firmele din Romania (dar sincer mi se pare incredibil sa dai o caruta de bani pe loc pentru o excursie, si nici macar sa nu te documentezi in prealabil...), poate oameni mai slabi de inger ar fi fost un termen mai potrivit.

In al doilea rand este un punct de vedere strict personal, nu vorbesc in numele RR si nu este de datoria mea sa prezint scuze. Tot personal, imi cer scuze tuturor persoanelor care s-au simtit jignite de remarca mea.

Tot ceea ce sper este ca pe viitor sa fiti mai atenti cat platiti, indiferent ce este acel lucru.

[28.09.09 13:03:48]

Poate spre supriza ta, nu primesti ban sau alta sanctiune. Ai fi primit chiar felicitari, daca nu foloseai - again - termeni deplasati (unul singur de fapt, si de data asta usor, nu atat de grav) si MAI ALES daca te abtineai sa judeci - AGAIN! - alti oameni dupa standardele TALE (si eventual ale grupei de varsta / interese / fel de-a fi din care faci parte). De multe ori e o etapa trecatoare, sa speram ca odata cu varsta iti vei mai schimba obiceiurile. In viata reala nu ma priveste, dar aici pe site, daca e cazul, iti mai pot da cate o mana de ajutor precum cea de acum cateva zile

mirelab
[28.09.09 13:27:13]

Vlad, oricand te poti revansa cu un review gen "Descopera Tenerife"...vad ca nimeni nu le-a exploatat in amanunt astfel incat sa isi "asume" astfel de impresii...ma gandesc ca tu fiind de acum de-al locului ne-ai putea vinde multe ponturi, noua, viitorilor turisti.

Multumesc anticipat!

[28.09.09 14:35:18]

@webmaster - spre dezamagirea ta, nu am fost concediat si nici nu o sa primesc vreo sanctiune, iar felicitarile sunt ultimul lucru pe care vreau sa il primesc.

O mica povestioara: parintii mei au cumparat de la OI cu 500 de euro pentru 7 nopti la RR, deci se pare ca sunt printre cei mai mari nesimtiti, pentru ca mi-am jignit si parintii... SI DA, maica-mea e slaba de inger, iar influenta femeii asupra barbatului este mare!

In prima instanta, dupa ce au platit banii (pe loc! ) au ajuns acasa si au sunat la astia de la OI. Big surprise, no one answered! Dupa cateva mail-uri trimise la OI, mi s-a raspuns si m-am mai linistit.

Iar printr-o pura intamplare am ajuns sa lucrez si la RR, e okay.

@mirelab - nu vreau sa ma laud, dar am scris despre atractiile din Tenerife aici: http: //vladsemen. blogspot. com/2009/08/tenerife-atractii-turistice-in-tenerife. html, dar veti gasi TOT ce vreti sa stiti despre Tenerife pe link-urile care le-am pus in acel post.

As fi vrut sa merg si sa vizitez mai multe locuri, astfel putand sa-mi dau o parere personala, dar nu este totul asa roz si banii nu sunt asa multi cand ai de platit o chirie. Si asa postul ala este impersonal, la momentul ala nu fusesem nici macar la Jungle Park.

[28.09.09 14:52:01]

@VladSemen: okay, retine ca acestea sunt regulile aici: nu sunt tolerate astfel de exprimari la adresa unui alt utilizator al site-ului (ca-ti este sau nu client, does'nt matter). Daca-ti convin sau nu, daca vrei sa mai "stai" sau nu - e alegerea ta. Insa eventuala lor nerespectare atrage sanctiuni (mai dure ptr recidivisti).

[28.09.09 15:07:14]

Din moment ce am mai scris si mi-am cerut scuze, inseamna ca mai vreau sa stau, iar daca stiam de la inceput faptul ca nu sunt tolerate jignirile la adresa altor utilizatori (subliniez utilizatori), altfel statea treaba.

Acestea fiind spuse va urez vacante cat mai placute si la preturi cat mai mici. Traiasca booking si skyscanner pt. serviciile lor!

[13.10.09 16:33:15]

Daca vreti sa aflati mai multe despre Tenerife, asa cum este in realitate, intrati aici si va aveti lamuri:

http: //ioanabudeanu. blogspot. com.

In curand voi scrie si despre RR si Options si altii...

Toate bune!

mirelab
[13.10.09 16:39:28]

Yap, ne-ai (sau mai bine zis m-ai) mai trimis odata spre un alt blog sa citim/citesc despre Tenerife, dar nu inteleg de ce nu vrei sa ne scrii AICI, pe acest site, cate ceva... Asa, pe Google, cautam si singuri, DAR noi vrem sa gasim aici toate informatiile de care avem nevoie. Deh, asa suntem noi cei de pe AmFostAcolo mai comozi.

Sa ai cat mai mult timp liber sa poti vizita ceea ce ti-ai propus in Tenerife!

[13.10.09 16:43:46]

in plus, personal, prefer sa citesc ce scriu oamenii care au fost acolo aici pe site; nu am chiar nimic cu blogul mentionat sau impotriva blogurilor in general, dar nu am de unde sa stiu daca unele dintre ele n-au fost create 100% in scop de marketing, de promovare interesata a unei destinatii...

Aici, pe "AmFostAcolo. ro" chiar nu are nimeni nici un interes de a prezenta lucrurile altfel decat au fost ele percepute in cursul sejurului acolo...

Okey, thread closed, nu vad ce s-ar mai spune la un review care a fost invalidat. Cine doreste sa posteze impresii de acolo, poate deschide review nou.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂRegency Club Resort: