ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2013

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Camera cu probleme si mic dejun sarac pe voucher

Am cuparat un Voucher de trei nopti.

Ne asteptam la o camera modesta dar nu cu probleme. Nu trebuie pus semnul egal intre ieftin si prost ci intre ieftin si un numar redus de facilitati.

Frigiderul nu functiona, fapt remarcat intr-un comentariu anterior pe acest site. Receptia cunostea problema dar nu ne-a anuntat si nu a luat nici o masura sa-l repare cum nu a luat nici inainte.

Dusul era defect. Camera, in general, era intunecoasa, cu vedere la o curte cu brazi desi anuntata la partiile de ski.

Televizorul era montat aproape de tavan ca drobul de sare. Multe posturi se vedeau cu puncte si linii, daca te puteai uita mult la tavan.

Micul dejun, inclus, a constat, intr-o buna dimineata cand a batut recordul, dintr-un sfert de felie de sunca, un sfert de rosie, un trigon de branza topita, un ou omleta rece, paine si o cana de cafea. In afara de Micul Dejun normal serveau si acest fel de mic dejun, anormal, pentru pentru cei veniti pe vouchere.

Altor turisti li se servea totusi ceva unt, cascaval, limonada, lapte... desi nu in excess.

In orice caz, mai ieftin nu trebuie sa insemne imbucaturi numarate ci produse de baza care sa indestuleze astfel ca turistul sa nu plece sa ia micul dejun in alta parte. Este o diferenta intre un mic dejun modest si unul cu un sfert de rosie si paine.

Multa lume a inteles ca dejunul era in stil bufet, cu autoservire, cum se serveste peste tot peste hotare, cand de fapt era "continental".

Personalul a fost politicos dar nu a fost de ajutor.

Camera este un ingredient important al concediului. Din cauza ei vacanta noastra si-a pierdut farmecul. Nu ne asteptam sa fim tratati ca niste clienti ieftini pentru ca am aceptat sa venim cu voucherele eliberate de hotel.

Am tras concluzia ca trebuie sa fim circumspecti in privinta voucherelor de acum incolo. Ni s-a mai intamplat. Ofertele sunt departe de realitate.

Mai mult, cu cat am facut rezervarea mai devreme si mai lunga, cu atat am fost oferiti conditii mai sarace. Probabil ca hotelierii vor sa scape intai de camerele cu probleme in loc sa le avertizeze onest, ca atare, la reduceri corespunzatoare.

Trimis de silviagrigoriu in 26.08.13 08:47:41
Validat / Publicat: 26.08.13 10:32:56

VIZUALIZĂRI: 1335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silviagrigoriu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.13 09:14:31]

@silviagrigoriu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[26.08.13 13:34:00]

@silviagrigoriu:

Buna ziua,

Sunt reprezentatul SC HOTEL CONDOR SRL si am dori sa gasim o explicatie/rezolvare problemelor dumneavoastra.

- "Frigiderul" este de fapt un minibar, care functioneaza la temperaturi cuprinse intre 7-9 grade, acest fapt este explicat in general, insa vom lua in calcul aceasta opinie.

- Dusul: Va rugam ca pe viitor, daca aveti o problema cu camera, sa anuntati la receptie, mai ales daca este o problema asa grava.

- Televizorul este plasat intr-o pozitie ergonomica, conform regulilor in vigoare, defectiunea acestuia trebuia anuntata de dumneavoastra, daca aveati probleme pe parcursul sejurului.

- Micul dejun oferit clientilor cu voucher este direct proportional cu tariful platit de acestia, noi alegand sa servim clientii cu o masa adecvata, in ciuda faptului ca in mod normal s-ar servi croissante si cafea.

Metionez ca in perioada in care dumneavoastra ati fost cazati la noi ne-am aflat intr-o perioada de tranzitie, fiind schimbata conducerea.

Multimum frumos de intelegere, vom rectifica problemele sesizate de dumneavoastra.

O zi buna!

Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
tm67bru
[26.08.13 14:14:16]

@hotelcondor:

Informația de mai sus este prezentată explicit turistului, la cumpărarea unui asemenea voucher (sau la confirmarea rezervării) ?

[26.08.13 14:39:21]

@tm67bru:

Buna ziua,

Pe voucher este prezentat in felul urmator:

"Mic dejun continental inclus croissant, lapte, cereale, ceai, cafea"

Noi alegem sa oferim bonus o masa mai mare fata de cea prezentata in oferta, pentru satisfactia oaspetilor.

NB hotelcondor este (sau a fost) reprezentant al unității

Alte impresii din această RUBRICĂCondor Hotel: