ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013

Către satisfăcător
Sub orice critică
Către satisfăcător

Dezamăgitor

Am fost la acest hotel la inceputul lunii august impreuna cu alte doua familii care aveau si cate un copil.

Prima problema intalnita a fost aceea ca dupa un drum lung de 1000 de km, ajungand in camera am dorit sa facem un dus... normal. Aici surpriza... nu curgea apa!! Ne-am adresat unui domn la receptie care pe un ton la inceput politicos iar apoi zeflemitor ne-a explicat ca nu este problema lui si inclusiv a hotelului ci este problema noastra ca nu avem apa in camera?!? Rezolvarea dansului = dusurile cu apa rece de pe plaja. Dupa o discutie devenita usor, usor cearta a venit si apa in camere (ce surpriza!). Din discutiile cu un alt grup de romani am intles ca era a treia zi consecutiva cand se oprea apa iar de la o ospatarita romanca de la o terasa din apropieream inteles ca si penelede curent sunt des intalnite.

A doua problema... pe plaja (in oferta scria ca sezlongurile sunt gratis)... dar surpriza... sezlongurile NU SUNT gratuite... consumatie minima obligatorie (un frappe =3 eur, un suc = 3 eur, o bere = 3 eur), deci minim 6 euro pe zi dar si cu obligatia de a nu consuma alimente sau bauturi cumparate din alt loc.

A treia problema... meniul la cele doua mese incluse in pachet = MENIU DE CANTINA STUDENTEASCA FARA MARI PRETENTI (va readuc aminte ca hotelul este clasat cu 4 stele)... Ca sa bei un pahar cu apa trebuia sa ceri unui domn care te mai si intreba cate pahare doresti (apa era de la chiuveta si calda). Zilnic la desert era pepene rosu și un jeleu rosu suspect.

A patra problema... intr-una din zile am fost intr-o excursie. Ghida ne-a explicat ca o sa primim din partea hotelului micul dejun la pachet. Asa si a fost. Partea frumoasa este continutul pachetului (un mar, un sandwich cu parizer... cred... si cascaval, un ou fiert, o felie de prajitura si o cutie de suc indoielinc), toate astea in conditiile in care scrie mare in camera ca valoarea unui mic dejun este de 15 euro de persoana.

A cincea problema... camera cu pat dublu (asa am cerut), asa am primit... doua paturi single lipite intre ele. Cearsafurile ne-au fost schimbate o singura data in 6 zile, sapunurile niciodata, unele camere aveau gel de dus si sampon (a noastra nu avea asa ceva).

A sasea problema... revin la conditiile de pe plaja... am avut ocazia sa cunoastem multe rase dornice sa cumparam ceva (negrii vindeau casti audio, genti si ceasuri, indienii vindeau haine de dama si gablonturi, asiaticii faceau masaje iar grecii vindeau gogosi)... ca la noi la Eforie :))

Despre statiune va pot spune ca este o statiune fara nimic iesit din comun, mancarea la terase buna (FOARTE MULT OREZ), un meniu de 2 persoane te costa undeva la 20 de euro. Dupa ora 22 statiunea se transforma in bazar ambulant unde toti prietenii de pe plaja si nu numai (apar si tiganii in peisaj) isi vand produsele.

CONCLUZIA... DE EVITAT HOTELUL CÂT ȘI STAȚIUNEA.

VĂ DORESC CONCEDIU PLĂCUT!!

Trimis de mihaicrstn in 12.08.13 13:23:29
Validat / Publicat: 12.08.13 14:52:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: halkidiki, hotel pallini beach

VIZUALIZĂRI: 3835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaicrstn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[12.08.13 13:58:13]

@mihaicrstn: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[12.08.13 14:53:03]

mihaicrstnAUTOR REVIEW
    [12.08.13 16:26:17]

@webmaster69: este buna setarea pe gps. sa stiti ca este al doilea hotel din nordul statiunii. intrarea in statiune se face dupa ce treci de o benzinarie shell pe dreapta se vede o placuta metalica pe care scrie N. PORI si se face dreapta, se trece pe sub un podulet sau terasament al caii ferate, apoi se merge in paralel cu calea ferata 200 m, se trece o cale ferata dezafectata, se ajunge la un rond, se face stanga si se ajunge la straduta paralela cu plaja. parcarea hotelului este un tarc inradit cu un gard de lemn. frumos rau, asfaltat cu balari si praf

veyr00n
    [27.08.14 13:09:49]

Mi se pare ca esti totusi prea aspru, in special cu statiunea. Eu am fost anul acesta in Nei Pori si mi s-a parut extraordinar... e o statiune extrem de linistita, mancarea este foarte buna iar MAREA + PLAJA sunt incredibile... in niciun caz nu incape termen de comparatie cu Eforie ( nici macar din punctul de vedere al vanzatorilor ambulanti - la noi te dispera efectiv ); Poate totusi Paralia Katernini e pe gustul tau... Nei Pori este pentru relaxare totala, plaja si baie in mare, nu pt cluburi de nopate, manele si galagie

[27.08.14 13:22:38]

@veyr00n: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

mihaicrstn, veyr00n
    Alte impresii din această RUBRICĂOlympic Star Hotel [Nei Pori]: