ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2018
ÎNSCRIS: 20.08.18
AUG-2018

Citeste cu atentie ce se poate intimpla!!

Concediu de vis ce a devenit concediu de cosmar.

Dupa 1000 km cu masina, de la receptie, Liana/Liliana ne-a spus ca ii pare rau pentru noi ca nu putem fi cazati din cauza a doua familii ce erau plecate de doua zile cu copiii in spital si ori plecam acasa ori mergem la un alt hotel al lor, net inferior – Kronos – Platamonas.

Am solicitat ca sa contacteze aceste familii ca sa faca check out-ul si sa ii mute pe ei in acel hotel deoarece nu le mai pasa in aceasta situatie unde stau si am fost informati ca nu poate face asa ceva.

Am cerut o dovada scrisa ca nu ne poate caza- nu se poate!

N-a contat ca plata camerelor era facuta cu mai mult de o luna in urma. Intre timp, au fost cazate 2 familii de greci, ceea ce inseamna ca probabil romanii nu trebuiau sa stea aici. Discriminare? Tot ce e posibil. Sau incearca prin suprarezervare sa isi ocupe si hotelul mai slab iar noi am avut lozul necistigator. Altfel, daca ar fi fost fair play, ar fi avut timp sa contacteze agentia pentru a ne comunica problema cu care se confrunta.

Asa ca trebuie sa aveti atentie si la ce mincati aici pentru ca riscati sa ajungeti in spital!

Baiatul meu si-a dorit foarte mult aceasta vacanta si la citeva zile dupa ce ne-am intors a avut cosmaruri si nu vrea sa mai auda de aceasta tara.

Astfel, Grecia va fi eliminata din destinatiile potentiale pentru vacante reusite.

Voi face tot posibilul pentru a-mi informa toți prietenii ca pot fi mintiti cu nerusinare într-o țară care oferă numai pe hirtie servicii de calitate in turism.

Trimis de DragosRKD in 20.08.18 21:18:42
Validat / Publicat: 21.08.18 11:46:45

VIZUALIZĂRI: 1447 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DragosRKD); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.08.18 09:24:01]

Ok:

- nu v-au primit aici, la Olympic Star, v-ați cazat, într-un final dincolo, la Cronos

Până aici e clar.

După acea noapte, nu mai reiese de niciunde dacă:

a) ați renunțat și ați plecat spre casă?

b) v-ați reîntors la Olympic Star (posibil să se fi eliberat camere?)

c) v-ați cazat în altă parte?

d) altă variantă (sau o combinație?)

Suspendat temporar până la clarificare

[21.08.18 10:57:36]

@webmaster:

Dupa ce am plecat de la OSB la Kronos, la sugestia reprezentantului local al agentiei care a venit sa constate overbookingul, ca sa ne odihnim, am constatat ca banii dati pentru OSB nu puteau echivala cu ce ofera Kronos si am decis sa plecam a doua zi, dupa micul dejun.

[21.08.18 11:45:49]

conform (si) răspunsului de aici vezi impresii autorul nu a fost cazat efectiv la acest hotel.

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

[21.08.18 11:52:41]

@webmaster26: E perfect, asa, ca nu as putea face review decit din ce mi-a povestit cealalta familie cu care am mers, pentru ca eu au fost si anul trecut si nici vorba de asa ceva. Despre poze, cred ca nu e voie cu ele de cind cu GDPR, cel putin daca sint si persoane, nu? Ca ei sigur au ceva poze si cu camera de la Kronos... Mersi

[21.08.18 11:54:00]

@DragosRKD: în mod normal ar trebui acceptul persoanelor care apar în poze, dacă sunt altele decât autorul review-ului.

[21.08.18 11:56:54]

@webmaster26: Iti dai seama ca nu am acceptul acelor greci care isi dadeau actele pt cazare. O sa cer poze cu camera de la Kronos si o sa fac update la informatii...

[21.08.18 19:26:31]

@webmaster26: Ma poti ajuta sa ma indrumi cum sa incarc pozele la recenzia hotelului Kronos? multumesc

[21.08.18 19:30:35]

@DragosRKD: văd că încarci, deci nu prea mai am la ce să te îndrum

[21.08.18 19:32:20]

@webmaster26: da, am descoperit cum. Merci

[21.08.18 19:38:28]

@webmaster26: La OSB as putea incarca o poza facuta de prietenii mei anul trecut ca sa se vada spatiul generos fata de cel meschin al lui Kronos?!? Sau nu are rost? Scuze ca tot intreb, dar pe FB si Google nu am avut prea mult de ales

[21.08.18 19:45:27]

@DragosRKD: dacă nu îți aparține mai bine nu!

Dar își pot face și ei cont, scriu impresii , încarcă poze și atunci e ok!

==

Dar vezi că te așteptăm și cu impresii plăcute!

[21.08.18 20:01:02]

@webmaster26: Pozele sint ale lor, eu nu am mai avut chef nici sa intru in apa, desi aveam timp... Sper si eu sa fie placute ca vineri mergem in aceeasi formatie in Italia ) Evident ca o sa sunam inainte la receptie ca sa stim daca e totul in ordine cu camerele noastre.

Cel mai placut o fi cind ne luam banii pe sejur/ carburant si taxe autostrada + daunele solicitate

DragosRKD
    Alte impresii din această RUBRICĂOlympic Star Hotel [Nei Pori]: