ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2013
DIN: Sangeorgiu de Mures
ÎNSCRIS: 30.08.12
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 si 2 ani

Cel mai luxos hotel unde am fost pana acum

Din timp ne-am interesat despre cazare la mare si cu 2 copii mici trebuie sa fii precaut, deorece nu poti da ori ce de mancare, sa fie hotelul cat de cat bun, curatenia, mancare sa fie buna, camerele sa fie spatioase, etc.

Dupa mai multe saptamani de cautare si citere de impresii despre hoteluri am ales sa cautam mai mult spre bulgaria un hotel cu rating bun, iar am gasit acest hotel unde din pretul standard pe camera era cu 25% reducere daca achitam pana la finalul lunii februarie integral sejurul.

Dupa ce am citit in mai multe locuri impresii despre acest hotel (siteuri germane - TUI. de, NECKERMANN. de, am decis sa achitam acest sejur).

Am achizitionat sejurul prin internet de la agentia [*****] - site care am verificat daca nu e cumva printre siteurile si agentiile care doar banii clinetilor vor.

Abia am aspteptat sa ajungem cu familia in Nessebar, sa vedem daca e intr-adevar asa cum ne-am gandit.

Cand am ajuns la hotel am avut o impresie foarte buna - personal amabil, zambaret, hotel luxos, holuri curate, 3 lifturi. am primit camera la etajul 3 vu vedere spre mare cu tot ca am solicitat pentru un pret mai mic camera spre gradina.

Cand am intrat in camera am ramas cu gura cascata asa de spatios a fost camera, iar as dori sa mentionez ca pentru copii erau amenajate 2 paturi separate.

Balcon spatios, frigider in camera, baie cu cada.

Dupa ce am receptionat camera ne-am dus jos la bazine - total are hotelul 3 exterioare si 1 interioara - cu program.

Bazine curate, dar cu apa destul de rece in luna iunie, chiar si bazinul interior avea apa destul de rece.

Hotelul avea curte comuna cu inca 2 hotele ce faceau parte tot din complexul hotelier SOL - nume ce se poate regasi si in alte tari ca de exemplu Cuba, Singapore.

Curtea era cu spatiu verde si arat ca un parc. Fiecare hotel avea bazin, si se poate folosi bazinul la fiecare hotel. In mijloc era hotelul Palace- hotel de 5 stele unde exista un bazin interior mare ce puteam folosi la fel.

Parcul avea locuri amenajate de joaca si existau animatoare care aveau grija sa nu fie plictisitor pentru copii.

Spre malul marii trebuia sa coboram pe niste scari, deorece exista un mal abrupt dupa care tarmul marii e cu nisip fin si se adanceste incet.

Curatenia era de nota 10 si pe malul marii ca si oriunde in hotel.

Programul la masa era de la ora 7:30 iar mancaruri erau foarte diversificate. Oricine gasea de mancare daca dorea.

Cei care au scris ca era mancarea slaba probabil pana acum au mancat la restaurante sau lipseau gusturile de acasa.

Doar branzeturi erau de cel putin 5 feluri, masline de 2 feluri, fructe de cel putin 3 feluri, produse din carne cel putin 5 feluri si peste cu gust foarte bun de 2 feluri, pizza, cartofi prajiti, orez, gratar, supe cu un gust ce nu e cunoscut spre noi - mai mult supe crema. iar bauturi: lapte cald si rece dimieata, ceai de cel putin 4 sortimente, bauturi racoritoare de marca Coca Cola - ce putei servii de la dozator cum exista si in McDonald's, Ice Tea - mere, piersici, visine, bere la dozator unde fiecare putea sa puna de cate ori dorea.

Intre mesele principale exista 2 baruri unde se poate consuma bauturi alcoolice locale, si coctailuri, iar la barul care era langa piscina se putea manca cel putin 6 feluri de mancaruri + sandvich, inghetata cat vrei.

Seara dupa cina se deschidea un alt bar unde existau bauturi pana la ora 11 seara, cand se stingeau luminile pe balcoane.

Eram foarte multumit de acest hotel, si cu siguranta voi reveni la acest hotel cu tot ca drumul e cam lung din Targu Mures pana la Nessebar (740 Km) dar merita.

Plusuri:

- camere spatioase

- personal atent, zambaret, amabil

- aer conditionat excelent

- curatenie impecabila

- mancare diversificata si buna

- bazine curate ca si marea

- spatiu de joaca

- scena pentru spectacole de seara

- posibilitate de a utiliza piscinele hotelurilor si barurilor din acel complex

- lifturi din sticla

- bauturi foarte bune

- inghetata de 3 feluri nelimitat la consum

- sezloane si umbrele gratuite langa piscina

- serviciu de prim ajutor si medic la hotel.

- parcare pazita

Puncte slabe:

- internet de slaba viteza cu schimbare parola din doua in doua zile ce obtineam de la receptie gratuit

- seif in camera cu cost de 5 Leva pe zi (aprox 11,5 RON)

- parcare contracost la hotel de 4 si 5 stele - 10 leva pe zi (23 ron)

- bazine interioare cu apa neincalzita

- supe cu gusturi ce nu erau pe placul nostru

Trimis de csaszar78 in 18.07.13 20:41:24
Validat / Publicat: 18.07.13 21:51:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2927 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (csaszar78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 unitate clima

• Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Mare Resort & Aquapark: