Sol Nessebar Mare Resort & Aquapark

MAY-2016
345 EUR
+ COPII: 3 -- varsta: 3-7 ani

Hotel Sol Nessebar Bay Mare

Hotel select, confort sporit, personal calificat ,,amplasare buna, mancare diversificata. Sejurul fiind la sfarsitul lunii mai a avut dezavantaje in privinta vremii. Au fost si zile senine dar si ploioase. Recomand in sezonul cald. Este foarte frumos. Ne-au depasit la turism.

Nu am facut baie in piscinele exterioare... in schimb am facut in piscine acoperita de la Palace (unde au acces toti din acel resort).

Mancare cam tot ce iti doresti: vita, pui, porc, mult peste oceanic, rata, iepure, midii, caracatita, scoici cu usturoi ,,mancare pentru dietetici, fructe diversificate, prajituri full. Mobilier camera din lemn masiv de calitate.

Nu am avut probleme cu caldura (cu toate ca am plecat cu aeroterma dupa noi), in hotel nu era frig... chiar cald... daca in camera arata 26 grade si afara 20 grade.

Camera cu vedere la mare exact cum am cerut. In partea dreapta muntii (dealurile), in fata Palce si in dreapata marea. Copii nostri s-au distrat foarte bine cu echipa de animatori.

Personal amabil, promptitudine la receptie.

Drumul pe la Russe. Imi pare rau ca nu am venit prin Vama Veche dar nu am condus noi. Noi am inchiriat din Romania un microbuz si am plecat doua familii. Nu recomand ruta scurta de la Russe- o portiune mare cu gropi. Sunt si serpentine, nu de speriat tinand cont de raul de transport pe care il avem.

Pentru cei care au rau de transport, recomand cu caldura Stugeron-este o minune (la farmacie 7 lei/cutie). Pacat ca nu se promoveaza si in Romania. Multi nu stiu ca se recomanda si pentru rau de transport. Se da de catre medici pe vasele de croaziera. Noi am incercat aproape tot inclusiv bratarile Sea Band, Coculline, Emetin, Emetiral, Emetostop, etc... sunt apa de ploaie. Stugeronul e cel mai bun, inclusiv pentru copii-fara efecte adeverse-decat putina somnolenta. Cu Stugeron la purtator vom reveni si alta data in Nessebar.

Plaja micuta. In piscina acoperita de la Palace, apa nu era chiar calda... era mai mult rece.

Nu este departe Old town Nessebar si Sunny Beach.

Distractie placuta!

Impresii încărcate de emasara in 01.06.2016 11:00:41

Validat / Publicat: 01.06.16 12:32:31

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (emasara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 13 voturi) nota2

[01.06.16 12:32:16]

@emasara: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

@emasara, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=68956

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sol Nessebar Mare Resort & Aquapark, NESSEBAR" (deja existentă pe sait)