ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2009
ÎNSCRIS: 01.09.09
AUG-2009

ARTICOL ARHIVAT

Excelent

Tocmai m-am intors dintr-un sejur petrecut la hotelul Boriana, recunosc ca am ales hotelul cam cu teama dar pentru ca eram mai multe familii care depindeau de un anumit buget, am zis, ce poate sa mi se intample rau???

Si bine am facut, nu imi pare rau deloc, m-as intoarce aici si alta data pentru ca ne-am simtit bine cu totii.

Cazarea s-a facut imediat desi am ajuns inainte de ora 14, am dus bagajele in camere dupa care am coborat la masa.

Totul a fost foarte bine, incapand de la curatenia in camere care se facea zilnic, se schimbau prosoapele zilnic, lenjeria au schimbat-o dupa 3 zile.

Camerele sunt destul de spatioase, baia cu cada, foarte curat.

Un mic inconvenient a fost ca personalul care facea curatenia venea in general la o ora nepotrivita, cand copii dormeau, dar am anuntat la receptie si s-a rezolvat de-a doua zi, cand veneam de la masa de pranz, camerista trecuse deja pe-acolo.

Mancarea ireprosabila, mentionez ca am mers cu 2 copii de 1 an si 6 ani, care au mancat numai de la restaurantul hotelului si nu au avut nicio problema.

In fiecare zi la masa de pranz si seara erau 2 feluri de supe, paste, mancaruri gatite, peste, gratar, salate, si foarte multe fructe proaspete.

Ce mi-a placut in mod deosebit comparativ cu alte hoteluri superioare unde am stat anul trecut, a fost ca toata lumea era bine dispusa, iti zambeau prietenos si orice cereai se rezolva.

Recomand acest hotel cu caldura, celor care stiu sa faca diferenta intre suma platita si serviciile primite.

Trimis de madutza in 01.09.09 12:21:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: KALIAKRA, FLAMINGO GRAND NISIPURI - ATLAS, MIMOSA SUNNY BEACH - BELLEVUE, BARCELO

VIZUALIZĂRI: 5827 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Dragonache*
    [22.11.09 01:15:17]

Hotel Boriana dispune de parcare proprie? Personalul hotelului s-a comportat ireprosabil? Exista programe de animatie pentru cei mici?

Va multumesc anticipat.

madutzaAUTOR REVIEW
    [23.11.09 09:20:15]

Da, in fata hotelului sunt cateva locuri de parcare, atunci cand am ajuns am gasit loc fara probleme. Nu trebuie sa va faceti griji din acest punct de vedere , chiar daca parcati la 100 m de hotel pentru ca Albena mi s-a parut cea mai sigura statiune .

Nu stiu ce intelegeti d-voastra prin ireprosabil, stiu insa ca au fost mult mai amabili decat cei de la Flamingo Grand unde am stat anul trecut si va spun sincer ca nu m-as mai duce .Consider ca Boriana isi merita banii , motiv pentru care daca in vara 2010 vom alege Bulgaria, fara discutii aleg Boriana 3*.

Dupa masa de seara se faceau diverse programe distractive de catre animatori. Ei auntau in fiecare seara unde se va tine programul ptr ca s-a intamplat sa ne cheme si la Nona si la Elitsa unde este scena .

Nu este ceva formidabil, copii s-au distrat insa.

Cu mare placere si va doresc vacanta placuta !

bryana
    [16.01.10 08:54:08]

stii cumva daca la restaurant au si scaune de copii mici? mancarea era variata..adica aveau si fripturi, gratar... sau numai tocanite din alea.....si daca au ceva preparat si pt copii? multumesc

Zilcsi*
    [07.02.10 09:04:33]

In 2009 am fost la Magnolia, dar anul acesta vrem sa ne cazam linga plaja. Oare la Borjana ne putem caza in camera standard 2 adulti + 2 copii (8 si 10 ani) sau trebuie sa platim supliment pt. camera familiala? Cum ati rezervat camera, prin agentie sau altfel? Multumesc pt raspuns!

mario 110
    [20.03.10 09:59:22]

care e distanta de la hotel la plaja?

cum se facea intrarea in apa; brusc, lin?

cit a costat sejurul de persoana?

[20.03.10 12:31:03]

buna,

eu am fost acum 5ani ceva de genul asta in albena unde am stat la hotel ALBENA BEACH CLUB4*, care acum cred ca are alta denumire, in fine ce vreau eu sa specific este ca in aceeasi perioada cu noi au mers inca 4familii care 2dintre ele au stat la HOTEL BORIANA3*si vreau sa spun ca este ff ok din punctul meu de vedere tinand cont ca este un hotel de 3*, noi am mancat la pranz la ei intro zi si am gasit mancarea la fel de buna si divesificata ca la 4*, camerele intre 4* si 3* sunt diferite prin faptul ca la Albena Beach club noi aveam mocheta pe jos si camera, baia un pic mai mari, iar la Boriana ei aveau gresie si camera, baia un pic mai mici, dar ca aspect acest hotel este pe plaja, cobori si in spatele hotelului este piscina care este destul de acceptabila pt 3*, iar ceea ce mi-a placut mie la acest hotel este ca au langa piscina terasa restaurantului unde poti sta seara la taclale... pt ca in interior la bar mie nu mi-a placut fiind aglomerat si toata lumea fuma, atmosfera nu era tocmai placuta fiind ff mare galagie si spatiul dupa parerea mea mic... in plin sezon... daca este hotelul ocupat.

oricum au preturi accesibile, depinde de perioada si pot spune ca mancarea este ff buna, doar ca la bauturi nu iti ofera decat cele locale, iar la bar ce nu mi-a placut servitul in pahare de plastic... in fine sunt eu putin mai pretentioasa la aspectul asta si prefer paharele de sticla dar deh... 5* nu se compara niciodata cu 3* asta clar.

as vrea sa stiu de la cei care au fost de curand in locatie daca au avut all inclusiv plus? pt ca eu am gasit pe acest hotel cu ultra all si imi vine greu sa cred ca la 3* au ultra... si ce bauturi le-au oferit acolo... ??? la ultra... pt ca am dubii in sensul asta? ...

hotelul este ff curat asta am vazut iar piscina la fel... depinde de oferta ca banuti... sa merite? ... pt ca locatia este bunicica pt. 3*... fiind singurul hotel de 3* in care am intrat... noi am stat numai la 4* si 5*... pana acum si nu pot compara decat vis-a-vis de ele.

astept pareri pt ca anul acesta face parte din lista mea de locatii tocmai datorita faptului ca este situat pe plaja... si are piscina lor, dar si datorita meniurilor bune si diversificate pe care le-am gasit atunci, nu stiu acum in anii mai recenti ce exista acolo pt asta astept parerile celor care au fost.

mario 110
    [20.03.10 19:52:28]

multumesc mult pentru informatii si promtitudine.

numai bine.

[21.03.10 12:01:35]

buna, again

a fost cineva la targul de turism din Bucuresti pana acum? ce pareri aveti? ofertele sunt chiar asa cum spun ei cu 30% reducere... ori ba?

un mic ajutor? eu nu am reusit sa ajung si vreau detalii?

poate cineva explica?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [21.03.10 12:06:27]

E foarte simplu, mai e un targ de turism incepand de joi probabil la targul expozitional, nu am cautat oferte de reduceri, eu iau toate pliantele posibile de la orice targ, erau multi care intrebau de reduceri dar nu am vazut ca in alti ani afise mari cu reduceri pe perioada targului sau oferte 2 in 1, firmele serioase au preturi mici si in paginile lor de net.

[21.03.10 12:12:44]

ok, priceput

dar pe mine m-ar interesa cateva locatii si vreau sa stiu daca este adevarat ceea ce se spune ca sunt cu 30% mai ieftine, desi nu prea mai cred eu in asta, pt ca multi au reducerile mari pt perioada primavara, adica PASTE si 1 MAI... voi ce credeti?

pe mine m-ar interesa 01. 08--08. 08. 2010 bulgaria sau turcia? ... dar nu am gasit asa reduceri de mari in momentul asta? pt ca pe situl tragului spune ca preturile pleaca de la 99euro, 250euro, s. a. m. d. p... ?

Dragoș_MD
    [21.03.10 12:41:31]

aici e o lista a tuturor (?) manifestarilor de turism din tara, pe 2010.

dar... poate ar fi mai bine ca restul discutiei (daca ar mai fi ceva de spus) sa se faca pe forum, nu aici.

[20.05.10 23:58:22]

Buna,

Anul acesta mergem si noi la Boryana cu un copil de 2si unul de 5 ani.

Imi fusese recomandat Nona in loc de Boryana.

Ce credeti?

Au dozator cu lapte pt copii?

Au aer conditionat in camera pe care poti sa-l manevrezi tu din camera, sau ii dau ei drumul in tot hotelul cand vor?

Merci.

[21.05.10 08:40:07]

buna,

Din cate stiu eu fiecare aparat de aer conditionat este individual in camere, iar pt copilas nu-ti face probleme vei gasi tot ceea ce vei avea nevoie chiar daca nu gasesti dozator spre exemplu, mergi si cere pt copil mic ceea ce ai nevoie pt ca ti se va da... sa nu-ti fie rusine a cere ceva pt ca este o prostie, toti cei care au avut copii mici si au avut nevoie de cate ceva au fost serviti, BORIANA este un hotel bun de 3*, nu stiu NONA, cum este dar in acest hotel noi am intrat si am mancat, avand all inclusiv nu a fost o problema sa mancam spre exemplu la prietenii nostri la praz si invers, pt ca noi am stat la ALBENA BEACH CLUB4*, iar acum cred ca are alta denumire, in fine nu asta-i important ci tu sa ceri acolo daca ai nevoie de ceva... mergi la bucatarie si roaga-i sunt ff amabili...

Si scuze daca m-am repetat cu ceva ,intentia a fost de-a ajuta..ok...

[23.05.10 00:38:59]

Multumesc mult Vio,aveam nevoie de un raspuns sincer. Ai votul meu.Esti amabila si chiar m-ai ajutat.

[23.05.10 00:40:56]

Atasati si cateva fotografii, va rog.

[24.05.10 08:40:30]

buna,

SISIALI, imi cer scuze dar din pacate eu nu am poze pe aceasta locatie ,asa cum ti-am spus prietenii nostri au avut sejur in acest hotel ,dar iti garantez eu ca este un hotel bun pt 3*,curat si destul de ok...are piscina chiar pe plaja langa restaurant,ai sa vezi este pe malul marii hotelul,din camera cu vedere spre mare ai o priveliste ff frumoasa...este adevarat ca nu aveau mocheta pe jos doar gresie dar nu cred ca asta va fi o problema ...este unul din hotelurile bunicele de 3* din albena dupa parerea mea...mie una mi-a placut vb..serios...daca voi gasi poate la vara un pret bun pe acest hotel va fi o optiune de vacanta...

Mergi fara probleme ,te vei convinge de aceste aspecte si astept sa ne impartasesti impresiile tale si foto la fel...numai bine..!!!

bryana, Dragonache*, madutza, SISIALI*, VIO, Zilcsi*
    Alte impresii din această RUBRICĂBoriana Hotel [Boryana]: