ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.05.2013
MAY-2013
2 AD. + - COPII -- v: -

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Complex Sara's Sons - nu merita!

Complex Sara's Sons - cazare, masa = de evitat; piscina = acceptabil, baza de tratament = bine.

Am petrecut o saptamana la Herculane. Am fost "oaspetii" asa zisului Hotel Sara's Sons. La intrare am vazut ca de fapt el nu e hotel ci hostel...

Cu toate ca am platit o rezervare cu 2 saptamani inainte de sejur, ne-au dat o camera infecta.

Cand am intrat in camera, parca era in debara pe timpul comunistilor: semi-intuneric, mobilier vechi, uzat, fotolii rupte (jupuite), lenjerii necalcate si rupte, prosoape subtiri de se udau si cu o lacrima (tocite), veioze care la orice atingere ori le cadea abajurul, ori facea flama firul (care era prelungit cu ajutorul unei bande). TV cu tub, vai de capul lui! Imaginea era neclara si avea doar 8-10 programe, dintre care vre-o 4 cu anunturi zonale...

Baia a fost piesa de rezistenta... la nervi. Imposibil de pasit in ea! Am fost nevoiti sa cumparam 2 sticle cu clor si sa aruncam pe pereti si pe piesele componente din baie, deoarece era prea tarziu si femeia de serviciu plecase, iar noi eram obositi si nu ne-am mai deplasat... (rau am facut), dar mai platisem si avans si nu cred ca l-am mai fi primit inapoi in cazul in care renuntam.

Cu masa, a fost si mai tragic. Cu toate ca meniul avea vre-o 6-8 pagini, ei aveau doar cate un preparat din fiecare categorie... si ala vechi si reincalzit de n ori. De multe ori nici nu ne-am putut atinge de mancare de frica sa nu facem vre-o indigestie. Cafeaua era facuta din zatul de la ultimele 4... Tacamurile ti se lipeau bine de maini, iar ospatarii erau mereu pe fuga, iar daca cumva nu le lasai destul bacsis, aveai de asteptat data viitoare mult si bine... sau iti aduceau "mancarea" in farfurii ciobite si galbene de vreme.

La piscina, cu toate ca am nimerit niste zile ca de vara, cu 29 de grade, toata lumea se plangea ca apa era mult prea rece si nu ar fi fost normal, in conditiile in care era apa termala la dispozitie.

Daca renuntai la plaja si ai fi vrut sa te odihnesti in camera, nu ai fi avut parte decat de nervi, deoarece afara era un vacarm de nedescris, din cauza balacelilor, si parca ii simteai la tine in balcon pe toti, cu toate ca usile si geamurile erau inchise.

Baza de tratament este ok. Acolo e curat si asistentele isi fac treaba, in sensul ca nu taie din timpul procedurilor si sunt agreabile.

Nu recomand, decat daca sunteti dispusi sa faceti colectie de experiente neplacute si sa aveti pentru mult timp intiparit pe retina - fata acra a angajatilor si a administratorilor, care stiu sa zambeasca numai la sosire, sa te prosteasca...

Nu mi s-a mai intamplat pana acum, si am ceva experienta, sa nu iti spuna nimeni la plecare, macar "Drum bun"... Imi e mila de ei, ca [...] nu stiu sa atraga clienti, sau macar sa aiba grija de cei care se incumeta sa le treaca pragul.

Aveti grija ce alegeti sa faceti cu banii de concediu, dragii mei... Toate bune!

Trimis de danpp in 13.05.13 14:59:17
Validat / Publicat: 13.05.13 16:13:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: Herculane, Slanic Moldova, Prahova, Olanesti, Govora, Tusnad, Borsec,etc

VIZUALIZĂRI: 4998 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danpp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sandybell
[04.07.13 22:23:03]

Multumesc de informatii, chiar eram aproape convins sa le calc pragul luna aceasta. Cu ajutorul dvs. m-am razgandit.

Toate cele bune si bafta in alte sejururi!

Marlene & John
[14.08.13 09:30:37]

noi am fost cazati la Hotelul Diana iar intruna din zile am venit la piscina la Sara song dar nici mie nu mi-a placut, apa nu prea era calda si functiona doar o piscina, in rest galagie multa

ascent
[19.09.14 00:27:24]

Eu am fost de doua ori acolo, nu am intalnit niciodata situatii precum cele descrise despre cazare sau masa. Stau insa si ma intreb de ce oare toti cei care au postat impresii negative nu au postat nici macar o poza...

ascent
[19.09.14 22:33:47]

Si ca sa revin...

... este mai presus de orice inchipuire tot ce scrie aici... chiar ma intreb... cum oare (!!??) pot unii oameni sa scrie asa ceva... decat daca... (in mod sigur!!) au anumite interese... meschine...

@webmaster... fie-mi iertat acest ecou... dar... pur si simplu raman uimita de rautatea oamenilor... cu atat mai mult cu cat... iarasi... (din nou!! adica) nu se posteaza si fotografii...

@danpp, posteaza, te rog, o fotografie, sa vad si eu si alti viitori oaspteti ai acelui hotel o... "farfurie ciobita si ingalbenita de vreme" ...

ascent, danpp, Marlene & John, sandybell
Alte impresii din această RUBRICĂSara's Sons Hotel & Hostel: