ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2013
    ÎNSCRIS: 03.05.13
    MAY-2013

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Descoperire la malul Marii Negre

Am petrecut 1 Mai pe litoralul romanesc si am ramas surprinsa in mod placut de descoperirea acestei locatii.

Am stat pe terasa cu piscina, un loc superb cu multa vegetatie, unde copii s-au distrat de minune cu broscutele testoase, iepurii cat si in locul de joaca special amenajat.

Atmosfera este foarte placuta si relaxanta departe de galagia strazilor... in cuvinte putine o oaza de liniste. Recomand locul celor care vor sa evadeze din haosul cotidian.

Personalul dragut si amabil, singura locatie in care am gasit o capela de rugaciune.

Trimis de Mastrocola* in 03.05.13 15:35:00
    Validat / Publicat: 05.05.13 09:47:41

VIZUALIZĂRI: 2228 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mastrocola*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[03.05.13 16:28:57]

Autorul (autoarea) este rugat/ă să mă contacteze (indicând de preferinţă un număr de telefon -- ori sunându-mă direct pe 0721.XX.XX.XX- editat ulterior, înainte de publicare), sper să fie amabil/ă să răspundă unei întrebări prin care aş dori să lămuresc unele neclarităţi tehnice legate de aceste recomandări.

[03.05.13 23:03:59]

@webmaster: eventual daca ma sunati dvr. 0039XXX3438294 [editat ulterior]

[05.05.13 09:43:00]

Muzlțumesc autoarei pentru colaborare, deși din convorbirea avută nu mi s-a părut că ar realiza motivele, bunele intenții cu care facem aceste verificări, atunci când indiciile pe care le avem le impun. Cu alte cuvinte, nu pare să realizeze că verificările sunt făcute în interesul comun - al turiștilor, în primul rând, în rândul cărora pretinde că se încadrează - pentru a evita încărcarea unor impresii false ori *interesate* (din partea concurenței din zonă ori a proprietarilor, apropiaților, angajaților etc - toate interzise de Regulamentul AmFostAcolo).

Autoarea scrie din Italia, așa cum a declarat. Deși informațiile noastre indică o foarte probabilă origine (a doamnei) din zona pensiunii și certe legături cu multe alte persoane din această zonă, prezumția de bune intenții nu este contrazisă de nicio dovadă certă, astfel că am hotărât să publicăm recomandările.

[05.05.13 10:09:43]

Daca stiam ca voi fi deranjata de administratorul saitului personal la telefon in Italia sa ma intrebe de unde sunt si alte chestii fara nici o valoare, chiar nu scriam nimic. Se pare ca legea privacy in Romania e undeva... pentru ca domnul mi-a spus ca el a facut cercetari sa vada de unde sunt, nu vi se pare ca va depasiti atributiile, asa de dragul saitul care il administrati?

Eu nu mai cunosc legislatia din Romania si nici nu am timp de asa ceva, dar sa stiti ca m-a deranjat foarte mult acest lucru! Va recomand sa va mai duceti si dvr, asa in vacanta prin alte parti ale lumii si apoi sa scrieti pe internet sa vedeti ca nu va suna nimeni sa va intrebe de unde sunteti si daca nu sunteti ruda!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [05.05.13 11:37:36]

@Mastrocola: mă văd nevoit să te contrazic: recent, fiul meu a făcut o rezervare printr-un sait de turism din România. Și chiar a fost deranjat de reprezentanții acelui sait, care au insistat în mai multe rânduri nu doar să scrie despre sejurul avut, ci și să justifice fiecare notă acordată; drept pentru care le-a răspuns într-un final că dacă primul text nu e suficient, sunt liberi să nu-l publice și asta e...

În cazul de față, înțeleg că au fost alte motive și sincer, eu nu m-aș fi simțit deranjat, ci mai degrabă flatat. Dar mă rog, fiecare cu ale lui.

Sărbători fericite!

[05.05.13 11:43:02]

@Admin: Abia acum am vazut despre ce este vorba: toate celelalte recomandari sunt negative iar cand eu am scris ceva pozitiv, am fost sunata duminica dimineata de administrator sa vada daca nu sunt ruda. Stimate domn, daca dvr. aveti ceva personal cu proprietarul acestei locatii este problema dvr. dar sa stiti ca atrage atentia faptul ca dvr. postati numai pareri negative in fiecare an, iar cand eu scriu ca m-am simtit bine acolo ma sunati sa vedeti daca nu sunt ruda!

[05.05.13 11:53:42]

@Dragos: Eu nu prea ma simt flatata cand sunt deranjata duminica dimineata (diferenta de 1 ora), pentru a da informatii! Nicaieri in lume pe orice sait unde iti scrii o parere negativa sau pozitiva, nu te suna nimeni sa te intrebe nimic. Verificati dupa o vacanta facuta in orice alt loc din lume!

Si eu am inteles dupa ce am citit celelalte pareri ca sunt probleme intre administratorul saitului si proprietarul locatiei

tm67bru
    [05.05.13 12:57:43]

@Mastrocola: hmmm... această pensiune are într-advăr doar recomandări negative (oare de ce?), iar singurul review pozitiv e scris de un autor care din câte văd nu neagă "legăturile cu persoane din zonă" (afirmația admin), ci, în mod ciudat, după ce-și dă (singură, nesilită de nimeni) nr de telefon ("de Italia") se simte deranjată... că a fost sunată!??

Oare adevăratul deranj nu e de fapt, "demascarea" ca apropiată a pensiunii?

Pentru mine e clar cum stau, de fapt, lucrurile.

[05.05.13 13:29:47]

@tm67bru: Mai oameni buni voi duminica nu va odihniti? Am dat nr, de telefon deoarece" să răspundă unei întrebări prin care aş dori să lămuresc unele neclarităţi tehnice legate de aceste recomandări". Dvr. ce intelegeti prin neclaritati tehnice. Vad ca sunteti foarte activi pe sait in ziua de Pasti, in mod ciudat Dragos care are statut de senator, 417 ecouri, 255 poze, imi vorbeste de fiul care a fost deranjat de un sait din Romania, de unde stiu eu ca nu este chiar tatal administratorului acest sait... la ora asta persoanele dezinteresate de acest sait stau la masa ca e Pastele, dvr. imi demonstrati cat de interesati sunteti. Eu am scris deoarece am fost deranjata duminica, care nu este zi lucratoare, deci nu mi se pare normal sa fiu deranjata.

Oameni buni nu mai fiti asa de rai ca va bate Dumnezeu! Demascarea de care vorbiti dvr. credeti ce vreti nu ma intereseaza nimic, nu mai scriu in viata mea pe un sait in romana!!!

voyager
    [05.05.13 13:48:38]

@Mastrocola: deci stati asa, ati batut atata drum din italia pentru a veni la 1 mai în romania, apoi in 3 v-ati intors acasa, scriind impresiile de mai sus, desi 4 si 5 era weekend???

In plus, pareti si apropiata a pensiunii, iar "impresiile" par scremute rau, 3-4 randuri, doar sa fie ceva pozitiv acolo, in noianul de reclamatii de la ceilalti turisti

lasati-o zau jos, ca macane. Rau.

Nasshu
    [05.05.13 14:16:22]

@Mastrocola:

si ma rog de unde ai inteles tu sau mai bine zis, cine ti-a spus acest lucru ? lumineaza-ma si pe mine, pentru ca - am reusit pina la urma sa citesc toate review-urile/ecourile - si nu am gasit nimic de genul asta.

Mastrocola*, Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Hellios Inn: