O zi în Val d'Europe

DIN Braşov
înscris/ă în 24.08.09
APR-2013

Dragut

Am fost cazati si noi la Val D'Europe (vezi impresii) si o dupa-amiaza am petrecut-o la mall-ul de acolo. Nu repet ceea ce s-a mai spus ci doar completez: am fost la acvariul Sea Life, cam scumpa intrarea ptr ceea ce se ofera dar la sfarsit copilul a primit o medalie. Amintirea lui cea mai pregnanta a fost de acolo ca a reusit sa isi faca o medalie dintr-o moneda de 5 centi.

Mall-ul curat si frumos... Duminica este inchis :).

In oras nu ai ce vizita, nu ai ce vedea... mall-ul e singurul obiectiv. Noi am fost pt a ne aproviziona cu apa/sucuri/fructe etc.

Un orasel satelit, probabil construit pentru DL, in care se perinda multi turisti iar magazinele erau pline de turisti.

Impresii încărcate de danita in 24.04.2013 10:59:06

Validat / Publicat: 24.04.13 12:14:38

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2
NOU! În colaborare cu Aero Shutle Paris, AmFostAcolo vă oferă posibilitatea rezervării unui transfer privat (cu limuzină sau microbuz) spre/dinspre Paris sau Disneyland, de la orice aeroport.
  • Se vorbește limba română!

- zapacitu
    [24.04.13 13:17:17]

Mă declar sincer interesat de mall-ul respectiv. Colecționez medalii de ceva timp, iar astea de la mall-ul din Val d'Europe cred că sunt rare. Ați putea descrie ce se află impregnat pe fețele monedei, să știu dacă merită să fac un drum până acolo pentru a intra în posesia unei piese. Care este totuși programul de funcționare al mall-ului în restul săptămânii, că duminica am înțeles că este relache? De la acvariu n-aveți ceva poze, dacă tot mă duc acolo, barem să văd dinainte ce specii de batracieni pot imortaliza?

Cu stimă,

Z

- danita
    [25.04.13 10:02:51]

@zapacitu: Am sa fac o poza la medalia facuta de fiul meu. Pozele care le-am facut noi in acvariu nu sunt de prea buna calitate dar te poti uita la pozele profi de pe net: visitsealife.com/Paris/en. Modelul facut de fiul meu este cu niste caluti de mare iar celelalte modele nu isi mai aminteste exact, el zice ca erau niste pesti nemo :)

- danita
    [25.04.13 10:07:03]

@zapacitu: gasesti aici detaliile legate de orarul mall-ul: valdeurope.fr/horaires si cateva poze din acvariu youtube