ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2009
SEP-2008
[?] AD. + 2 COPII

Către satisfăcător

Din ce in ce mai rau

Am fost la acest resort de 3 ori. Prima dat amfost in 2005. A fost o explozie de placere. Nu credeam ca exista asa ceva. Totul mi s-a parut un vis. De la echipa de animatori pana la ornamentele care le gaseam pe pat facute din prosoape, pijamale... Ganditiva ca era prima vacanta cand ma rugau ospatari sa mai beau un pahar de bere fara sa platesc, la masa erau pe putin 80 feluri principale de mancare. Zilnic alt specific pt masa. 10 mese pe zi. Spectacole excelente, animatori pe plaja si la piscina... Totul la superlativ.

Anul urmator am lamurit un grup de 60 de persoane sa mearga la acest hotel.

Cand am ajuns acolo... stupoare. Masa se redusese la jumatate, bauturile execrabile, animatorii pe jumatatea celor care fusesera cu un an inainte.

2007 am incercat alt ceva. Delphin de luxe. Aici mi-am dat seama ce inseamna luxul.

2008 am hotarat sa mai incercam o data Pine bay holyday resort. Se inaugurasera topoganele acvatice. Am spus ca acest lucru le lipseau ca sa fie intradevar extra.

Nu a fost asa. Aqua parcul era ok dar asta nu putea sa compenseze cu personalul care a fost angajat in acel an, fara pic de experienta.

Camerista intra sa faca curat si sa schimbe lenjeria daca mergeam la receptie si reclamam ca nu s-a intamplat acest lucru.

Mini barul care in mod normal trebuia sa fie zilnic completat cu o sticla de apa si una de cola de persoana, nu vedea apa si cola decat daca cumparam eu.

La Foaye bar am avut neplacuta surpriza ca dupa ce am baut 2 pahare cu bere si l-am cerut si pe al treilea sa mi se sraspunda initial sa astept ca are treaba. dupa 4-5 minute am incercat din nou. Mi s-a raspuns: Nu ai baut deja doua?

Am fost sii am reclamat acest lucru la managerul de serviciu. A doua zi barmanita era tot la Foaye bar.

La discoteca unde era free of charges, in 2008 dupa ce am luat un gin tonic mi s-a dat o chitanta sa o semnez. La predarea camerei mi s-a pus la plata un gin tonic.

Concluzia... daca ati fost deja la Pine bay holyday resort f bine. Daca nu... nu incercati. Acest hotel a ramas doar o amintire placuta din primul an si un gust f amar la ultima vizita. Asta datorita doar personalului. Locatia este supeba, cladirea ok dar degeaba. Exista vb aceea cu "Omul sfinteste locul" sa stiti ca asa este.

Trimis de OMIDEEE in 24.08.09 23:06:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Pine bay holyday resort @005, 2006, 2008, Delphin de luxe resort 2007

VIZUALIZĂRI: 1578 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (OMIDEEE); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ramonav23
[06.09.09 15:07:25]

Salut.

Imi cerc scuze, dar nu pot fi de acord cu tine. Nu stiu in harta ta ce inseamna un hotel care merita recomandat, insa Pine Bay... este de departe unul care isi merita laudele.

Povesteam ca am fost o gasca de 15 oameni, si absolut toti am plecat incantati de la Pine Bay.

Pentru pretul pe care il are (300 de euro pe 7 nopti), este mai mult decat excelent. In ceea ce priveste serviciile, sustin afirmatiile mele de mai sus. Faceau tot posibilul sa te faca sa te simti bine.

Acum, nu stiu ce sa zic vis-a-vis de o varianta care se vehiculeaza: aceea ca la inceput de sezon sunt numai miere si lapte ca sa isi faca reclama. Apoi se schimba. Asta nu o stiu. Mereu merg in Turcia la sf lui Mai inceputul lui Iunie.

ralucav
[25.09.09 18:24:14]

Daca vei citi si review-ul meu, probabil iti vei schimba parerea.

Desi, acum sincer, cine s-a simtit bine si a fost tratat omeneste, normal ca nu are cum sa inteleaga niste comentarii negative.

Am fost tratati in cel mai josnic mod de personalul de la Pine Bay.

Am decenta sa nu comentez celelalte servicii oferite pentru ca nici macar nu am mai ajuns sa beneficiem de ele... dar personalul este sub orice critica!

OMIDEEE, ralucav, ramonav23
Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: