ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2012
ÎNSCRIS: 03.09.10
AUG-2012
2 AD. + 3 COPII -- v: 1,5. - 3 - 5,3

Garsoniera str. Grivitei / O experienta placuta

salut... fanilor am fost acolo...

Anul acesta este primul in care am stat la o gazda dupa 9 ani am decis.

Anul acesta am optat pentru garsoniera, avand un buget destul de redus si un nr. mare de membri de familie am incercat cazare la o garsoniera.

Din dorinta de a sta cat mai mult am incercat toate variantele posibile ca sintem in an de criza si vreau sa ii multumesc pentru aceasta alegere user-ul tora ingrid (cred) care ma luminat.

Am sunat am discutat, dar aveam o teama sa nu gresesc sa fie un stres concediul.

A venit si vremea sa plecam, ce pot sa spun ca am ajuns acolo de dimineata gazda n-ea intampinat, sincer nu vreau sa fac reclama dar am ramas uimiti. garsoniera avea 44 mp balconul 5mp baia cu cabina de dus, dormitor destul de mare nu am intalnit la un hotel in perioada cat am stat asa o camera mare, bucataria, boiler, aragaz cu butelie, frigider, tv, et 1 grati la balcon ca sa nu intre infractori.

Vesele aveau dar mai lipsea cateva craticioare mici dupa o discutie sotia cu doamna sau dus si au cumparat inca doua 2 craticioare pentru incalzit.

Sincer nu m-au stresat mi-au dat cheia, noi intram noi descuiam ca acasa la noi, la sfarsitul perioadei am sunat sa vina so o ia.

garsoniera era in zona acapulto la 5 minute de mers pe josi cel mai important pretul care era sa il uit 110 pe noapte.

Bineteles ca am stat 11 zile ca doar a trecut criza

cat despre plaje, dimineata la ora 05.00 eram acolo pe plaje ca sa prind prima line copii venneau la 07.00

Cat despre plaja de la acapulto deja era foarte mic spatiul pentru cearceafuri cred ca la anul nu va mai exista nici acea portiune libera din plaje deja la ora 6.00 nu prea mai gaseai liber decat in spate si foarte rar sau de loc,.înca un motiv sa ne gandim bine daca vrem sa ne simtim bine

Sper sa revin si mi-am propus sa merg numai acolo

Parcare gratis in fata balconului

Am vazut atatea rasarituri ca nu mai imi trebuie rsarit la mare

deci a meritat

Trimis de costinesti_2003 in 04.09.12 21:21:06
Validat / Publicat: 04.09.12 22:43:40

VIZUALIZĂRI: 3318 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (costinesti_2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pat dublu

[04.09.12 21:43:37]

Ne poti da mai multe detalii despre garsoniera, adica o adresa, o pagina web, sau o... denumire turistica?

Multumesc.

L.E.: Am redenumit rubrica in Apartamente/Garsoniere diverse Eforie, cu gandul ca, poate au sa mai apara review-uri de acest gen si le vom aduna pe toate in aceasta rubrica.

[04.09.12 21:54:04]

Parte din fotografiile incarcate au fost sterse la validare, deoarece nu aveau nici un fel de informatie turistica in ele.

@costinesti_2003

In Ianuarie 2011, cand ti-am scris ecoul de aici, unde te rugam sa citesti regulamentul saitului, iar tu mi-ai promis ca ai s-o faci, ai uitat de promisiune, nu? Daca-l citeai, nu mai incarcai fotografiile sterse deja!!!

costinesti_2003AUTOR REVIEW
[04.09.12 22:27:10]

@webmaster15 multumesc ca ai facut o sectiune si pentru noi cei ce stam la liber(gazde)

garsoniera era pe str Grivitei erau construite din anul 2008

si ai dreptate, spre rusinea mea nu l-am citit (Regulamentul - la asta face referire / nota webmaster) la unii oameni in zodie scrie... mult promite putin face...

scuze las citi daca as avea timp si cum de tii minte atatea ca eu astazi am uitat unde mi-am parcat masina spre rusinea mea, nu este de ras este de plans

scuze am stat la parter

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[05.09.12 08:49:58]

@costinesti2003:

Am vazut atatea rasarituri ca nu mai imi trebuie rasarit la mare

Esti tare de tot! Bravo tie ca ai reusit sa faci un sejur frumos minunatiilor din fotografia nr. 1. Sa nu te plangi, peste vreo 10-15 ani ai sa regreti ca momentele astea nu vor mai fi posibile cu asa... gasca!

In ceea ce priveste cu trezitul de dimineata pentru a ocupa loc pe plaja, mi-amintesti cu nostalgie vremurile de acum peste 35 ani, cand al meu parinte facea acelasi lucru ce ai facut si tu...

Vacante frumoase si... la cat mai multe rasarituri de soare!

costinesti_2003AUTOR REVIEW
[06.09.12 00:43:15]

@johnnyredlabel: nu regret nicio clipa ca ma trezeam la ora 04,30 ca sa fiu pe plaje la 05.00 era o placere atata liniste profunda in care doream sa stau cat mai mult, pana intr-o dimineata cand am venit vreo 10 tineri cu o sticla de vodca si bere si de nu injurau si vb prosti deci ma racaia pe suflet am rabdat si iara am rabdat pana cand leam zis nu va este rusine de femei si copii, si alte discutii si mam intors si liniste profunda ca in titanic doar valuri au plecat tipii dar nu inainte de a ma binecuvanta cu o injuratura

costinesti_2003, johnnyredlabel
Alte impresii din această RUBRICĂCazare 'la gazdă' în Eforie Nord: