ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2012
ÎNSCRIS: 15.08.12
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 4&11 [ani]

Sub orice critică

Frumoasa tara, pacat ca-i locuita

Am fost acolo! Prietenii mei mi-au spus ca e greu sa mai gasesti in Romania un astfel de loc. Da este greu sa gasesti un loc in care patronii sa investeasca o gramada de bani, sa transforme o balta intr-un loc extraordinar si sa-l lase pe mainele unui manager incompetent respectiv a unui sef de restaurant ***** si de asemenea incompetent.

Dupa numai o ora si jumatate de la ajungerea in acest loc superb, mi-a crescut tensiunea simtind ca cineva isi bate joc de banii mei si de timpul meu. In restaurantul de 4 stele servirea este execrabila, personalul incompetent si *****.

Intreaba-te tu turistule ce ai face daca dupa o ora si jumatate de la comanda, timp in care copiii iti chitcaie de foame, pe masa ta ajunga o portie de cartofi pai cu cas pane rece. !!! Cred ca nu exista intr-o bucatarie de restaurant un fel de mancare care sa se poate servi si prepara mai repede!

Aceasta situatie nu a fost unicat intamplandu-se la majoritatea turistilor. Si seful de sala si seful de complex au fost foarte consternati ca avem pretentii pentru cele 4 stele si pentru pretul exorbitant al produselor din restaurant. Mai mult ne-a mai facut si nesimtiti pe cei din sala (eram aprox 30 de pers) pentru ca avem pretentii si cerem explicatii.

Intr-un cuvant locatia este extraordinara, servirea execrabila, personalul este indolent si *****. Ma intreb daca cei care au investit in acest local stiu ce se intampla acolo.

Am preferat sa mancam in sat la sateni respectiv la un alt restaurant din port, unde mancarea era mult mai buna, personalul atent si rapid iar pretul la jumatate. ( Am estimat ca acesti domni au pierdut cam 4500lei din cauza acestui fapt)

Ma tot intreb daca cei care au investit atatea bani ca sa faca un mic colt de rai din acest loc au furat acesti bani de nu le pasa ce se intampla acolo.

In aceasta serie am fost 3 familii, dar am prieteni care au fost si in timpul festivalului si inaintea lui si parerile sunt aceleasi.

In urma acestor incidente, nimeni din conducerea complexului nu a venit sa-si ceara scuze sau sa ne dea explicatii. Cert este ca au fost penalizati de catre turisti pentru ca seara sufla vantul prin restaurant.

Frumoasa tara, pacat ca-i locuita !

Trimis de bogos in 24.08.12 09:16:31
Validat / Publicat: 24.08.12 10:03:16

VIZUALIZĂRI: 4064 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.12 09:28:44]

@bogos: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Am sters cateva cuvinte in text, jignirile nu sunt acceptate pe acest site.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[24.08.12 10:17:00]

Sincer sa fiu, acum cateva saptamani discutasem cu niste prieteni sa mergem acolo. In urma celor postate pe acest site insa, am luat hotararea (si cred ca e cea mai inteleapta) sa NU mai mergem. Nu doresc sa ma enervez pe banii mei, in nici un caz. Poate ca totusi cei ce au investit acolo vor citi si site-ul AFA si vor lua masurile care trebuiesc.

SuzanaM
[17.06.13 18:15:50]

Eu am fost la Green Village in vara trecuta, la sfarsitul lunii iunie. Am fost impreuna cu gasca de prieteni si cu totii am avut parte de o vacanta super tare! A fost prima vacanta in care nimeni nu s-a plans de nimic.

Preturile la mancare nu mi s-au parut atat de mari raportat la faptul ca mancarea a fost excelenta. Nu stiu ce s-a intamplat la voi, dar eu am mancat cel mai bun bors de peste acolo si un crap la gratar de imi lasa gura apa si acum cand ma gandesc... Cei care ne-au servit au fost foarte amabili si ne-au adus mancarea foarte repede... la 15 min dupa ce am dat comanda, aperitivul a fost servit. : D Neaparat sa incercati si chiftele de peste marinate!

Noi am avut de o experienta culinara completa la restaurantul Green Village si am fost si foarte multumiti de conditiile de cazare.

Anul acesta ne-am reunit gasca si vrem sa mergem in August, cand e si Anonimul.

[17.06.13 18:22:56]

@SuzanaM: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

bogosAUTOR REVIEW
[19.06.13 11:42:15]

@SuzanaM: stimata SuzanaM probabil ca esti primtre putinii care gandesc asa. Se poate ca fiind acolo cu ''gasca'' ati urmarit altceva nu sa va odihniti, sau poate banii lui tata n-au importanta cad ii vorba sa-i tocam marunt. Se poate ca acest raspunsul la postarea mea sa fie dat chiar de persoanele din coducere ca sa mai indulceasca putin amarul. M-as mira ca cineva care a fost acolo si s-a simtit atat de bine sa caute pe acest site reactiile negative si sa raspunda cu atata dulceata. Stimata SuzanaM iti doresc distractie placuta in continuare cu gasca in aceasta locatie.

SuzanaM
[25.06.13 14:45:13]

@bogos: Credeam ca scopul acestui site este sa impartasim pareri despre anumite locuri in care am fost (cu ce ne-a placut si ce nu) ca oamenii care vor sa mearga acolo si nu au mai fost sa poata sa isi faca o impresie corecta. Eu am fost deosebit de multumita si de conditii si de mancare iar raportat la pret consider ca a meritat fiecare banut cheltuit acolo! Si nu, nu m-am dus pe banii lui mama si a lui tata, mi-am platit vacanta cu bani munciti de mine... si nu mi s-au parut preturile “exorbitante” cum ai descris tu si mi s-a parut normal sa imi exprim parerea in acest sens. Pentru un complex de 4 stele, care pentru mine a fost cel mai frumos resort in care am fost in Romania, preturile mi s-au parut FOARTE OK! Sa nu mai vorbesc de faptul ca absolut toata lumea a fost mega amabila cu noi... de la seful de restaurant... la chelneri... pana la cameriste si barcagiul care ne-a plimbat cu barca. Am plecat cu zambetul pe buze de acolo cu totii... si mi s-a parut normal sa impartasesc asta! Chiar o sa scriu un review complet al locului pentru ca merita! Si vis-a-vis de preturi, le aflii inainte sa pleci... nu stiu de ce ai fost tu asa surprins ca ele nu se schimba la fata locului...

gabid
[02.07.13 10:55:24]

@SuzanaM: Ai dreptate SuzanaM. Am fost la Mamaia, am fost in Bulgaria, am platit mult mai multi bani si nu m-am simtit la fel de bine ca la Green Village.

bogos, gabid, johnnyredlabel, SuzanaM
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Green Village: