ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2012
JUN-2012

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Aproape dezastru

inca de la inceput de cand am ajuns (vreo 5 famili), am simtit ca ceva nu e in ordine, dupa ce fusesem multumiti de amplasamentul hotelului si peisaj

la receptie a inceput calvarul, nu functiona ac sau nu ai dadea drumul sa nu consume ca e criza si curgeau apele pe noi toti de ziceai ca santem la sauna

ne dadeau camere una la un etaj alta la altul si asa mai departe, exemplu prietenii mei aveau doua camere una cu 2 paturi si una cu 3 si le dadea la etaje diferite, adica copii sa stea la alt etaj.

dupa vreo cateva ore nu exagerez am rezolvat cu camerele, eu ne schimband camera si f rau am facut

camera mare, f mare, dar mirosea ingrozitor a mucegai, am zis ca nu e aerisita, mobila veche, undeva pe la etj 3 da de la receptie coboram intr-o groapa si mergeam pana la camera 10 min fara lift

daca deschideai balconul intrau fel si fel de insecte si soparle chiar, cearsaful era rupt intr-un colt si am gasit si cred ca excremente se sobolan su ceva asemanator

drumul pana la receptie de 10 min la inceput am zis ca nu e o problema, da in momentul in care voiai sa te duci la plaja atunci ati plangeai de mila, cred ca in total 1 km dus (ei puneau la dispozitie niste masinute da mai bine vine autobuzul in Buc decat masinutele lor) la ducere coborai dar la intoarcere era chin

la plaja daca voiai sa stai la piscina pt copii care era f mare si frumoasa si erau chiar 3, nu aveai de unde bea o bere, decat daca faceai ceva drum si mai bine te lipseai ca aveai deja febra de la mersul de la camera pana la piscina

dupa ora 3 nu mai gaseai nici berea care era la ceva distanta decat la hotel la bar sau undeva la mare care era la inca vreun km

pana in ora 3 era un bar micut unde avea un dozator si iti dadea ceva sucuri tec si astea nu durau prea mult ca se terminau, mai aveau ceai sau cafea atat aici la barul acesta

la masa nu am ce sa comentez gaseai ceva sa mananci indiferent cat de pretentios ai fi (bine sa nu te astepti la fripturi ca nu o sa vezi)

seara sa te duci la amfiteatru acelas calvar cu distanta, mai faceam cerere la receptie de 3 masinute da 4 cred ca erau toate si find amplasamentul hotelului f mare veneau f rar

seara la bar nu ati dadea tot ce voiai de la bar iti arata lista de preturi

deci daca ati place sa mergi mult pe jos intr-o caldura de 40grade la umbra cu cu bagajele in brate si copii dupa tine e ok

Trimis de livache in 22.08.12 16:21:17
Validat / Publicat: 22.08.12 16:59:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 4018 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livache); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.08.12 16:58:51]

@livache: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Nasshu
[22.08.12 17:40:33]

data viitoare daca mai ai curaj sa mergi in Kusadasy, mergi la Marti Beach Hotel... o sa imi multumesti...

sanis*
[23.08.12 08:09:33]

E clar: un bautor nu are ce cauta pe-acolo!

kry0007
[05.02.14 10:54:23]

Fii un pic mai explicit te rog!... Unde ai stat tu? bwungalou... sau hotel? sau mai bn spus unde e cel mai bn sa stai... la hotel sau la bwungalo? la bw... banuiesc k cel mai bn e sa stai mai aproape de plaja...

kry0007, Nasshu, sanis*
Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: